Chaosas Šiaurės Korėjoje - kariuomenė atidengė artilerijos ugnį

Pietų Korėja ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir atsakė šūviais į Šiaurės Korėjos pusę. Skelbiama, kad nukentėjusiųjų nėra. Susišaudymas truko apie 20 minučių. 

Šiaurės Korėjos kariai atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos pusę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Šiaurės Korėjos kariai atidengė artilerijos ugnį į Pietų Korėjos pusę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Oct 10, 2014, 10:19 AM, atnaujinta Jan 27, 2018, 10:08 PM

Pietų Korėja ėmėsi atsakomųjų veiksmų ir atsakė šūviais į Šiaurės Korėjos pusę. Skelbiama, kad nukentėjusiųjų nėra. Susišaudymas truko apie 20 minučių. 

Tai ne pirmas susirėmimas šią savaitę. Skelbiama, kad antradienį Geltonojoje jūroje patruliuojantis laivas apšaudė Pietų Korėjos laivą. Pietų Korėjos patruliai atsakė tuo pačiu.

Šią savaitę Pchenjanas vėl buvo prabilęs apie branduolinės programos atnaujinimą, derybas su Rusija, Kinija. Oficiali delegacija buvo atvykusi ir į Pietų Korėją, tačiau panašu, kad tai neatšildė tarpvalstybinių santykių. 

Manoma, kad tokia Šiaurės Korėjos ataka susijusi su šalies lyderio Kim Jong Uno pradingimu iš viešosios erdvės ir valstybėje tvyrančiu chaosu. Pchenjanas jau buvo įspėjęs, kad į bet kokius Pietų Korėjos aktyvistų veiksmus atsakys galingais smūgiais.

Lyderio nematyti

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities. 

Tačiau Pietų Korėja sakė esanti įsitikinusi, kad Kim Jong Unas tebekontroliuoja branduolinių ginklų turinčią valstybę, o Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida šlovino jį kaip „orumo ir nenugalimumo“ pavyzdį, kurio autoritetas yra neginčijamas. 

Kim Jong Unas, kuriam dabar tikriausiai 30 arba 31 metai, viešumoje nesirodė nuo rugsėjo 3-osios, kai dalyvavo viename Pchenjane vykusiame koncerte su savo žmona. 

Dėl jo dingimo keltos įvairios prieštaringos prielaidos – pradedant spėlionėmis, kad pirmoji šalies pora atostogauja, baigiant pasvarstymais, kad lyderį galbūt vargina kokia nors liga ar sveikatos sutrikimas – pavyzdžiui, kojos lūžis, podagra arba cukrinis diabetas. 

Vyraujanti nuomonė – kad Kim Jong Unas laikinai priverstas apriboti savo veiklą dėl sveikatos priežasčių. 

Valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime Kim Jong Unas nebuvo įvardytas tarp pareigūnų, dalyvavusių penktadienį vykusiose eitynėse į mauzoliejų Pchenjame, kuriame laikomi jo tėvo ir senelio palaikai. Ta ceremonija rengiama kasmet, minint valdančiosios Korėjos darbininkų partijos įkūrimo metines. 

Tačiau vainikas su užrašytu Kim Jong Ilo vardu buvo padėtas prie dviejų statulų, vaizduojančių ankstesnius šalies lyderius – Kim Jong Ilą ir Kim Il Sungą. 

Pietų Korėja, kurios vyriausybė atsiribojo nuo gandų apie kaimyninės šalies lyderio dingimą, sakė neįžvelgianti jokių ženklų, kad Kim Jong Unas nebevadovauja. 

Suvienijimo ministerijos atstovas Lim Byeong-chulas atkreipė dėmesį, jog daugelis Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos pranešimų rodo, kad Kim Jong Unas tebėra šalies lyderis. 

„Sprendžiant iš jų, panašu, kad Kim Jong Unas valdo normaliai“, – sakė Lim Byeong-chulas, pridūręs, kad Seulo vyriausybė neturi konkrečių duomenų apie jo sveikatos būklę. 

Kim Jong Uno nedalyvavimas per ceremoniją Kumsusano mauzoliejuje laikomas reikšmingu, nes jis tuose renginiuose dalyvaudavo kasmet nuo atėjimo į valdžią po savo tėvo Kim Jong Ilo mirties 2011 metais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.