Paryžiuje nurimo miesto gaudesys: gatvėse pagerbiamos aukos

Dabar prancūzai bando suprasti, kodėl.

Prancūzija gedi.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Prancūzija gedi.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

AP, BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 8, 2015, 8:12 PM, atnaujinta Jan 16, 2018, 3:15 PM

Praėjus dienai po didžiausio teroristinio išpuolio Prancūzijos sostinėje per visą jos istoriją, tyla įsiviešpatavo ir Paryžiaus mečetėje. Paryžiaus Dievo Motinos katedroje susirinkę katalikai klausėsi jos didžiojo varpo skambesio, kurio garsas aidėjo per visą Sitė salą.

Prezidento Francois Hollande'o nurodymu vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, o Eiffelio

Būtent ketvirtadienį gedulas suvienijo dažnai susiskaldžiusią Prancūziją. Paryžiaus centre per trečiadienio išpuolį prieš satyrinį žurnalą „Charlie Hebdo“, kurį įvykdė „Allahu akbar!“ šaukiantys islamistai, buvo nušauta 12 žmonių.

Dabar prancūzai bando suprasti, kodėl.

„Mums visiems dabar gresia pavojus. Parduotuvėse, autobuse. Čia užauginau septynis vaikus. Prancūzija yra daugiakultūrė šalis – mes maloniai priimame visas šalis. O dabar, kas bus mano vaikaičiams“, – susigraudinusi klausė Alžyre gimusi 69-erių Algdia Henneche.

22 metų studentė Magali de Rapheles, tylos minutę braukė ašarą 13-oje metropoliteno linijoje.

„Aš vis dar sukrėsta. Tylos minutę svarbu prisiminti ir (viską) apmąstyti – net metropolitene. Nuo vakar man sunku ką nors daryti“, – sakė ji.

Kiti buvo maištingesni.

„Kaip tai galėjo įvykti žmogaus teises ginančioje šalyje“, – klausė 58-erių metų vietos tarybos narė Liliane Graine pietiniame Monružo priemiestyje.

„Svarbu, kad dabar nedėtumėme musulmonų ir džihadistų į vieną maišą. Turime būti budrūs ir užtikrinti, kad toks terorizmas neatvestų iki didesnio rasizmo“, – pridūrė moteris.

D.Boubakeuras taip pat paragino Prancūzijos imamus griežtai pasmerkti šią tragediją ir ją paminėti penktadienio maldose.

Nors sumuštinius pardavinėjantis ir musulmonu prisistatęs Ben Ammaras gūžčiojo pečiais.

„Žinoma, kad aš dirbu toliau – man reikia daryti verslą. Kodėl tai turi paliesti mane? Mačiau tai per televiziją. Aš nebijau“, – sakė jis.

Tylos minute žuvusiuosius pagerbė ir Nacionalinės asamblėjos bei Senato parlamentarai, F.Hollande'o prašymu trumpam nutraukę savo rietenas.

Tai, kas vyko vėliau, minutė po pusiaudienio, buvo nenumatyta – politikai vieningai užgiedojo Marselietę. Iki šių dienų Prancūzijos himnu tapusi daina yra laikoma raginimu visai šaliai vienytis ir stoti į kovą prieš nepakantumą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.