Nuo Ebolos sausį pasveikusi britų slaugė vėl atsidūrė ligoninėje

Britė slaugė, sausį

Daugiau informacijos apie slaugės būklę neskelbiama dėl reikalavimo saugoti informaciją apie pacientus.<br>AFP/ Scanpix nuotr.
Daugiau informacijos apie slaugės būklę neskelbiama dėl reikalavimo saugoti informaciją apie pacientus.<br>AFP/ Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Oct 14, 2015, 4:44 PM, atnaujinta Oct 10, 2017, 1:28 AM

„Su liūdesiu pranešame, kad Pauline Cafferkey būklė pablogėjo ir dabar ji sunkiai serga. Pauline gydoma nuo Ebolos Karališkosios nemokamos ligoninės izoliatoriuje“, – sakoma pranešime.

P.Cafferkey buvo atvežta į specialų ligoninės skyrių, kuris yra vienintelis toks visoje Britanijoje, praėjusią savaitę, kai antradienį dėl blogos savijautos kreipėsi į Glazgo ligoninę.

Jos sesuo Toni sakė, kad dar pirmadienį gydytojai jai nustatė kažkokį virusą, tačiau išsiuntė gydytis namo, todėl ji ne iš karto sulaukė gydymo.

Sveikatos apsaugos pareigūnai susisiekė su 58 žmonėmis, kurie turėjo artimą kontaktą su P.Cafferkey ir kurie dabar yra stebimi. 40 iš 58 stebimųjų turėjo tiesioginį kontaktą su jos kūno skysčiais, per kuriuos dažniausiai persiduota šis virusas.

Iš tų 40-ies 25 buvo paskiepyti, o likę 15 atsisakė skiepų arba neturėjo galimybės jų gauti dėl tam tikrų medicininių priežasčių.

P.Cafferkey pirmą kartą Ebola buvo diagnozuota praėjusį gruodį, sugrįžus iš Siera Leonės į Glazgą.

Tada ji beveik mėnesį praleido Karališkosios nemokamos ligoninės izoliatoriuje, kur buvo gydoma eksperimentiniais antivirusiniais vaistais ir nuo šio viruso pasveikusių pacientų krauju su antikūnais.

Daugiau informacijos apie slaugės būklę neskelbiama dėl reikalavimo saugoti informaciją apie pacientus.

Gydytojas Benas Neumanas, Redingo universiteto virusologijos dėstytojas, anksčiau sakė, kad P.Cafferkey atvejis gali būti tik antras žinomas, kai Ebolos virusas „atsinaujina“.

„Pastaraisiais metais daugėja įrodymų, kad Ebolą išgyvenę pacientai kartais patiria psichinių ir fizinių problemų, kurios gali pasireikšti praėjus daugeliui metų, kai jų kraujuje nebebuvo rasta to viruso“, – sakė jis kalbėdamas Mokslo medicinos centre Londone.

„Naujai atrasta šio poebolinio sindromo gudrybė yra ta, kad kai kuriais atvejais tas sveikatos problemas, kai dažnai būna pakenkiamos akys arba sąnariai, iš tiesų sukelia gyvas Ebolos virusas, gyvenantis kūno skysčiuose kai kuriose sunkiau prieinamose kūno vietose“, – sakė jis.

Iki šiol pražūtingiausias Ebolos viruso protrūkis nuo šio sukėlėjo atradimo vidurio Afrikoje 1976 metais, prasidėjęs 2013-ųjų gruodį, nusinešė 11 312 žmonių gyvybių, o užsikrėtė šia liga iš viso 28 457 žmonės, rodo PSO statistika.

Beveik visos viruso aukos buvo užregistruotos Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.