Popiežius Pranciškus paskelbė savo mintis apie seksą ir santuoką

Atvers naują puslapį

Nors konservatoriai nenori, kad bažnyčia keistų savo įstatymus, liberalai, atvirkščiai, laukia, kol popiežius paragins bažnyčią atlaidžiau žiūrėti į šeimas, neatitinkančias dabartinių katalikiškų normų.<br>AFP/ Scanpix nuotr.
Nors konservatoriai nenori, kad bažnyčia keistų savo įstatymus, liberalai, atvirkščiai, laukia, kol popiežius paragins bažnyčią atlaidžiau žiūrėti į šeimas, neatitinkančias dabartinių katalikiškų normų.<br>AFP/ Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 8, 2016, 10:38 AM, atnaujinta May 30, 2017, 2:02 AM

Popiežius Pranciškus penktadienį paskelbtame Apaštališkajame paraginime sušvelnino Katalikų Bažnyčios poziciją dėl dviejų „nusidėjėlių“ kategorijų, sakydamas, kad poros, gyvenančios kartu nesusituokusios, turėtų būti „priimamos ir nukreipiamos“ ir kad neturėtų būti nusigręžta nuo išsiskyrusių žmonių, sukūrusių naujas šeimas.

Nesusituokusios poros „turi būti priimamos ir nukreipiamos – kantriai ir diskretiškai“, pontifikas rašo naujuose nurodymuose dėl Bažnyčios požiūrio į šeimą. Tuo tarpu žmonės, kurie išsiskyrė ir vėliau sudarė naujas civilines santuokas, „nėra ekskomunikuoti, ir su jais nederėtų elgtis kaip su ekskomunikuotaisiais“.

Popiežiaus posinodinis Apaštališkasis paraginimas apie meilę šeimoje „Amoris laetitia“ („Meilės džiaugsmas“) – tai 200 puslapių laiškas 1,2 pasaulio katalikų, išdėstantis atnaujintus Bažnyčios mokymo ir sielovados praktikos pagrindus daugelyje temų, įskaitant šeimos gyvenimo reikalus.

Atvers naują puslapį

Įtakingas vokietis kardinolas Walteris Kasperas prognozavo, kad šis paraginimas Bažnyčiai žymės „atverstą naują puslapį“.

Amoris Laetitia „Kas aš toks, kad teisčiau?“ – Pranciškus sakė savo pontifikato pradžioje, kai buvo paklaustas, kaip Bažnyčia turėtų traktuoti tikinčius gėjus, kurie, kaip dabar mano kai kurie katalikų teologai, negali patys pasirinkti savo seksualinės orientacijos.

Tas komentaras ir kai kurios radikalios formuluotės, įtrauktos į pirmojo vyskupų sinodo išvadų ankstyvąjį juodraštį, progresyviesiems katalikams suteikė vilčių, kad Bažnyčia iš esmės pakeis savo poziciją dėl itin ginčijamų klausimų – pavyzdžiui, ar išsiskyrusiems ir naujas civilines santuokas sudariusiems tikintiesiems turi būti leidžiama priimti Šv. Komunijos sakramentą.

Tačiau konservatyviųjų jėgų, vadovaujamų besivystančio pasaulio vyskupų, nepritarimas reikšmingiems pokyčiams Bažnyčios požiūryje, kaip turėtų atrodyti ideali šeima, tas viltis labai sumažino.

Pranciškų gerai pažįstantys šaltiniai sako, kad popiežius yra pragmatiškas ir kad jis visiškai nepageidauja susipriešinimo Bažnyčioje dėl „reikalų žemiau juostos“, kurie, pontifiko nuomone, buvo pernelyg sureikšminti Bažnyčios gyvenime.

Paraginimą „Amoris Laetitia“ Vatikane paskelbs Vienos arkivyskupas kardinolas Christophas Schoenbornas, laikomas moderniųjų idėjų šalininku ir pats esantis išsiskyrusių tėvų sūnus.

Vyskupijose visame pasaulyje šį dokumentą paskelbs vietos vyskupai, kuriems iš anksto buvo išsiųstos rekomendacijos, kaip aiškinti naujuosius pokyčius tikintiesiems.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.