JAV kongresmenai: „Suklastoti vaizdo įrašai kelia pavojų nacionaliniam saugumui“

JAV įstatymų leidėjai ir ekspertai ketvirtadienį pareiškė, kad vaizdo įrašai, suredaguoti naudojant dirbtinio intelekto programas, kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui ir 2020 metais vyksiantiems prezidento rinkimams.

 JAV įstatymų leidėjai ir ekspertai ketvirtadienį pareiškė, kad vaizdo įrašai, suredaguoti naudojant dirbtinio intelekto programas, kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui ir 2020 metais vyksiantiems prezidento rinkimams.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 JAV įstatymų leidėjai ir ekspertai ketvirtadienį pareiškė, kad vaizdo įrašai, suredaguoti naudojant dirbtinio intelekto programas, kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui ir 2020 metais vyksiantiems prezidento rinkimams.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-06-14 14:29

Neseniai išpopuliarėjusi dirbtinio intelekto technologija leidžia apdorojant žmonių veidų vaizdus kurti „nuodugniosios klastotės“ (angl. deepfake) vaizdo įrašus, kurie panašūs į tikrus ir „leidžia piktavališkiems veikėjams sieti chaosą, nesantaiką ar (sukelti) krizę“, teigė JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas.

Demokratas pridūrė, kad tokie įrašai „gali sutrikdyti ištisas kampanijas, įskaitant prezidentines“.

Posėdis komitete buvo surengtas kelios savaitės po to, kai internete žaibiškai išplito tyčia sulėtintas vaizdo įrašas, kuriame Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi vaizduojama neaiškiai tarianti žodžius.

Pasak A. Schiffo, šis įrašas, paviešintas po to, kai N. Pelosi suabejojo JAV prezidento Donaldo Trumpo tinkamumu einamoms pareigoms, „rodo esamo iššūkio mastą“.

Tyrėjas iš JAV Užsienio politikos tyrimų instituto Clintas Wattsas savo ruožtu paragino interneto technologijų bendroves stengtis pažaboti netikrų įrašų plitimą. Jis pridūrė, jog Jungtinės Valstijos galėtų skelbti sankcijas tokios medžiagos platintojams ar rengti prieš juos kibernetines atakas.

Tuo metu Žvalgybos komitete dirbantis įtakingas respublikonas Devinas Nunesas išreiškė susirūpinimą dėl siūlymo leisti tokiems interneto milžinėms kaip „Facebook“ ar „Twitter“ pačioms priiminėti sprendimus dėl medžiagos blokavimo.

D. Nuneso teigimu, šiuo metu interneto platformose naudojami filtrai teikia pirmenybę liberalų skelbiamam turiniui.

„Dažniausiai blokuojamos būtent konservatorių (paskyros), – sakė jis. – Viskas priklauso nuo to, kas kuria filtrą, ar netiesa?“

JAV žvalgybos pareigūnai yra nustatę, kad Rusija vykdė plataus masto politinio dezinformavimo kampaniją JAV socialiniuose tinkluose, siekdama paveikti 2016-ųjų amerikiečių prezidento rinkimų rezultatą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.