ES ragina nepamiršti Srebrenicos tragedijos

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini ir ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas per 24-ąsias Srebrenicos žudynių metines paragino padaryti galą nebaudžiamumui ir įveikti praeities palikimą.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini ir ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas per 24-ąsias Srebrenicos žudynių metines paragino padaryti galą nebaudžiamumui ir įveikti praeities palikimą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini ir ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas per 24-ąsias Srebrenicos žudynių metines paragino padaryti galą nebaudžiamumui ir įveikti praeities palikimą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 11, 2019, 11:49 AM

„Mūsų širdyse ir mintyse – aukos ir visi, kieno gyvenimai nukentėjo dėl šių tragiškų įvykių. Mūsų bendra pareiga – niekada nepamiršti Srebrenicos, vieno tamsiausių žmonijos ir dabartinės Europos istorijos momentų“, – sakoma ketvirtadienį Briuselyje paskelbtame bendrame F. Mogherini ir J. Hahno pareiškime.

„Turime padaryti galą nebaudžiamumui ir įveikti praeities palikimą“, – sakoma dokumente.

Pasak F. Mogherini ir J. Hahno, „bandymai perrašyti istoriją Bosnijoje ir Hercegovinoje ar kur kitur yra neleistini“.

„Bosnija ir Hercegovina pareiškė norą tapti Europos Sąjungos nare, todėl visų politinių šalies lyderių prioritetinis uždavinys yra aktyvus darbas dėl dialogo ir pagarbos“, – pabrėžė ES pareigūnai.

Jie pareiškė, kad ES ir toliau „remia Bosniją ir Hercegoviną kuriant visuomenę, kurioje vyrautų pliuralizmas, teisingumas ir žmogiškasis orumas“.

Tarptautinis tribunolas dėl buvusios Jugoslavijos nustatė, kad 1995 metų liepą Bosnijos serbų armija Srebrenicos anklave išžudė 7–8 tūkst. Bosnijos musulmonų vyrų ir berniukų.

Šios žudynės, kurių aukų vis dar randama masinėse kapavietės, įvyko Bosnijos serbų pajėgoms išstūmus Jungtinių Tautų taikdarius iš Srebrenicos anklavo. Jos laikomos vienu tamsiausių Bosnijos pilietinio karo epizodų ir kruviniausiomis skerdynėmis Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Du tarptautiniai teismai yra pripažinę jas genocidu.

2003 metais atsakomybę už masinį taikių gyventojų žudymą oficialiai pripažino Bosnijos ir Hercegovinos Serbų respublikos valdžia. 2010-aisiais Serbijos parlamentas taip pat pasmerkė žudynes, bet atsisakė pripažinti jas genocidu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.