Prasidėjus Tigro metams kinai meldėsi prie uždarytų šventyklų

Nepaisant pandemijos apribojimų, Kinijos žmonėms antradienį švenčiant Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorinių nedidelės grupės žmonių rinkosi lauke prie uždarytų šventyklų ir meldėsi už prasidėjusius Tigro metus.

Žmonės lanko Uždraustąjį miestą, kur 2022 m. vasario 1 d. Pekine žymima Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių pradžia.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Žmonės lanko Uždraustąjį miestą, kur 2022 m. vasario 1 d. Pekine žymima Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių pradžia.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-02-01 14:37

Kelios dešimtys žmonių susirinko prie Lamos šventyklos Pekine pasimelsti prie puošnių vakarinių Tibeto budistų šventovės vartų, nors prieš pandemiją šioje vietoje būdavo minios maldininkų.

Vienoje buhalterinės apskaitos įmonėje dirbanti Wang Ying sakė, kad melstis prie šventyklos jai yra geriau nei deginti smilkalus namuose.

„Manau, kad nuoširdumas yra svarbesnis už smilkalų deginimą“, – sakė ji, baigusi melstis.

Wang Ying taip pat sakė nekantriai laukianti Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos penktadienį. Artėjant šiai sporto šventei Pekino gyventojai fotografavosi prie žaidynių ekspozicijų centrinėje miesto Tiananmenio aikštėje.

Naujieji metai pagal Mėnulio kalendorių, dar vadinami Pavasario švente, yra svarbiausia metų šventė Kinijoje. Metams duodami pavadinimai pagal 12 kinų zodiako ženklų; naujieji Tigro metai pakeitė Jaučio metus.

Šiemet per šventes tradiciškai sutikti su šeima į savo gimtuosius miestus sugrįžo mažiau žmonių nei anksčiau. Dėl griežtos Kinijos pandemijos politikos miestai gali būti uždaromi iš karto, kai juose nustatoma koronaviruso atvejų, taip pat laikinai būna stabdomos kelionės.

Liu Yuetong nusprendė pasilikti Pekine, bijodama, kad kilus protrūkiui jos gimtajame mieste ji būtų priversta atidėti sugrįžimą į darbą reklamos agentūroje.

„Tai pirmas kartas kai švenčiu Pavasario šventę Pekine viena, – sakė moteris, pasimeldusi prie Lamos šventyklos. – Jaučiuosi truputį vieniša. Tačiau technologijų ir vaizdo skambučių dėka matausi su šeima beveik kiekvieną dieną.“

Honkonge dėl pandemijos buvo uždaryta didžiausia miesto daoistų šventovė Wong Tai Sino šventykla, tačiau žmonės rinkosi deginti smilkalų ir pasimelsti mažesnėse šventyklose, kurios liko atviros.

„Tikiuosi, kad šie metai bus kaip tigras – labai energingi“, – sakė populiarios Man Mo šventyklos lankytojas. – Tikiuosi, kad Tigro metai bus geresni ekonomikai ir visų karjerai.“

Honkonge sausio mėnesį buvo fiksuota naujų COVID-19 atvejų banga, todėl miesto pareigūnai ragino visuomenę vengti didelių susibūrimų. Taip pat buvo uždarytos mokyklos, o restoranų darbo laikas sutrumpintas iki 18 valandos.

Taivano sostinėje Taibėjuje Longšano šventykloje susirinkusių maldininkų skaičius buvo gerokai mažesnis nei anksčiau, pandemijai pradedant skaičiuoti jau trečius metus. Šią Budai skirtą šventyklą XVIII amžiuje pastatė naujakuriai iš Pietų Kinijos. Joje taip pat yra daoistų dievams skirtų altorių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.