Aštuntasis Dakaro etapas: B. Vanagas finišavo 20-uke, V. Žala jautė skaudžias sustojimo pasekmes Finišavo visi Lietuvos ekipažai

Ankstų pirmadienio rytą tęsėsi 2024-ųjų Dakaro ralis, kuriame dalyviai varžėsi jau aštuntajame greičio ruože. Lenktynes šiemet pradėjo ir 10 Lietuvos ekipažų, tačiau dėl geresnių vietų bendroje įskaitoje jau varžosi tik 6 iš jų.

B.Vanagas.<br>TGRB komandos nuotr.
B.Vanagas<br>B.Vanago komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>Komandos nuotr.
L. Kancius.<br>STORM studio LT nuotr.
Rokas Baciuška.<br>Komandos nuotr.
Kuldaras Sikkas ir Benediktas Vanagas.<br>B. Vanago komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2024-01-15 07:15, atnaujinta 2024-01-15 16:47

Oficialusis Dakaro ralis baigėsi motociklininkui Modestui Siliūnui, sunkvežimių įskaitoje kovojusiems Vaidotui Paškevičiui, Gyčiui Gaspariūnui ir Albertui Veliamovičiui, automobilių įskaitoje kovojusiems Vaidotui Žalai ir Paulo Fiuzai (šis ekipažas nuo šiol kovos tik dėl garbės) bei Vladui Jurkevičiui bei Aisvydui Paliukėnui, kurie sekmadienį nebaigė septintojo etapo.

Lenktynininkai pirmadienį turėjo įveikti 678 km, iš kurių 458 km buvo įskaitiniai. Organizatoriai teigė, kad šis etapas dalyviams bus lengvesnis nei praėjęs. Trasa buvo smėliuota, tačiau didelių iššūkių lenktynininkams neturėjo kilti.

Pirmieji iš lietuvių pirmadienį finišo liniją pasiekė automobilių įskaitoje besivaržantis Benedikto Vanago ir Kuldaro Sikko ekipažas. Jie aštuntąjį greičio ruožą įveikė preliminariai užimdami 15-ąją poziciją (10 vieta bendroje įskaitoje).

Ekipažas nuo lyderių atsiliko 17 min. 44 sek. Šiame greičio ruože automobilių įskaitoje triumfavo švedas M.Ekstromas, jis distanciją įveikė per 3 val. 16 min. 15 sek.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas pirmadienį į finišą atvyko preliminariai užimdami 44-ąją vietą (37 vieta bendroje įskaitoje). Ekipažas nuo lyderių atsiliko 1 val. 12 min. 3 sek.

Tuo metu greičio ruožo starte su problemomis susidūręs Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuzo ekipažas finišavo preliminariai būdami 48-oje vietoje (ji prastės). Vaikinai lyderiams pralaimėjo net 1 val. 19 min. 34 sek.

Kaip ir V.Žala, dėl garbės važiuojantys Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas pirmadienį preliminariai finišavo būdami 32-oje vietoje. Jie lyderiams pralaimėjo 35 min. 42 sek.

Keturračių įskaitoje besivaržantis Laisvydas Kancius aštuntajame greičio ruože finišavo ketvirtoje vietoje (tokia pat pozicija ir bendroje įskaitoje). Jis nuo etapą laimėjusio M.Andujaro atsiliko 23 min. 18 sek. Etapą laimėjęs argentinietis trasą įveikė per 4 val. 24 min. 40 sek.

Tuo metu kitas keturračių įskaitoje važiuojantis lietuvis Antanas Kanopkinas pirmadienį užėmė 5-ąją vietą (5 pozicija ir bendroje įskaitoje). Jis nuo lyderio atsiliko 40 min. 56 sek.

Motobagių įskaitoje besivaržantys Rokas Baciuška ir Orion Montijano pirmadienį savo klasėje preliminariai užėmė šeštąją vietą (ketvirtoji vieta bendroje įskaitoje). Ekipažas nuo etapą laimėjusio S.Alsaifo ekipažo atsiliko 8 min. 28 sek.

SSV motobagių įskaitoje Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas aštuntajame preliminariai finišavo būdami 16-oje vietoje (9 vieta bendroje įskaitoje). Šeimos ekipažas nuo etapą laimėjusio J.Ferreira'os atsiliko 44 min. 57 sek.