Taurės finale po 14 metų pertraukos žais Šiaulių ekipa

Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalio atsakomosiose rungtynėse „Šiauliai“ antrą kartą tokiu pačiu rezultatu 2:1 (0:0) įveikė Panevėžio „Ekraną“ ir pateko į taurės finalą.

„Šiauliai“ antrą kartą tokiu pačiu rezultatu 2:1 (0:0) įveikė Panevėžio „Ekraną“.<br>fkekranas.lt

2013-05-02 00:29, atnaujinta 2018-03-07 10:51

74 min. įvartį pelnė Georgas Alaverdashvilis, 79 min. rezultatą padvigubino Rokas Urbelis.

81 min. rezultatą sušvelnino Artūras Rimkevičius.

Rungtynės prasidėjo aktyviai. Abi ekipos iškarto puolė regzti atakas. Pirmieji smūgį atliko šeimininkai, tačiau bandymas jokio pavojaus T. Kaunecko saugomiems „Ekrano" vartams nesukėlė. Netrukus šiauliečių vartininko budrumą iš toli patikrino I. Kozlovas.

Komandoms apsikeitus keliais smūgiais, toliau žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, o didesnį aktyvumą demonstravo šeimininkai. Jau 20-ą minutę buvo atliktas pirmasis mačo keitimas. „Ekrano" gretose vietoje traumą patyrusio Fernando de Abreu pasirodė Giedrius Tomkevičius.

Pirmame kėlinyje sužaidus pusvalandį žaidimas persikėlė į „Šiaulių" aikštės pusę, tačiau ekraniečiams atlikti pavojingų smūgių nepavyko. Geriausią bandymą turėjo Oscaras Reyesas, kai po kampinio smūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Itin aktyvus buvo ir Uchenna Umeh, individualiais reidais keletą kartų grėsmingai priartėjęs prie „Šiaulių" vartų. Deja, jo bandymai atsimušdavo į šeimininkų komandos gynėjus. Pirmasis kėlinys pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.Antrąjį kėlinį "Ekranas" pradėjo keitimu. Vietoje Roko Stanulevičiaus eikštėje pasirodė Artūras Rimkevičius.

Nors panevėžiečiai iš karto sustiprino puolimą, tačiau aktyviau antrojo kėlinio pradžioje atakavo „Šiauliai". Daugiau darbo antrojo kėlinio pradžioje turėjo ir "„Ekrano" vartų sargas T. Kauneckas, ne kartą sužaidęs užtikrintai. Taip pat nemažai grėsmingų „Šiaulių" atakų sustabdė ir „Ekrano" gynėjai.

68-ą minutę išsiveržti į priekį puikią galimybę turėjo „Šiauliai". Pabėgęs nuo gynėjų ir atsidūręs vienas prieš „Ekrano" vartininką G. Alaverdashvili neišnaudojo šimtaprocentinės progos, kamuolį pasiųsdamas greta vartų. „Šiaulių" spaudimas tęsėsi toliau, kol 74-ą minutę šeimininkus į priekį išvedė G. Alaverdashvili.

Jau po penkių minučių kamuolys „Ekrano" vartuose suspurdėjo dar kartą, kai pasižymėjo po keitimo pasirodęs R. Urbelis. Atsipalaidavę „Šiauliai" dviejų įvarčių persvarą išsaugojo neilgai.

81-ą minutę šeimininkų vartininką nuginklavo Artūras Rimkevičius, sušvelnindamas rezultatą iki 2:1. Rungtynių pabaigoje šeimininkai gerokai užspaudė ekraniečius ir vieną po kito kėlė net keturis kampinius, tačiau rezultatas nebepasikeitė ir „Šiauliai" šventė pergalę rezultatu 2:1. Pergalę iškovoję šiauliečiai LFF taurės finale susitiks su „Žalgiriu"

Šiaulių miesto ekipa taurės finale rungtyniaus po 14 metų pertraukos. Tiesa, 1999 metais rungtyniavo Šiaulių „Kareda”, kuri 3:0 įveikė FBK „Kauną”.