Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo Europos čempionato atranką

Rungtynių akimirka.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sep 8, 2014, 6:03 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 5:15 PM

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę atrankos į 2016 metų Europos čempionatą varžybose. Pirmosiose E grupės rungtynėse lietuviai išvykoje 2:0 nugalėjo San Marino rinktinę.

Statistika

San Marinas – Lietuva 0:2. D.Matulevičius (5), A.Novikovas (36).

Kamuolio kontrolė: 34 proc. - 66 proc.

Progos (į vartų plotą): 1(0) – 13(5)

Kampiniai: 2 - 5

Nuošalės: 1 – 3

Pražangos: 17 – 15

Geltonos kortelės: 3 - 1

Įvarčiai. Abu įvarčius Lietuvos rinktinė įmušė pirmajame kėlinyje. Vos prasidėjus mačui Mindaugas Kalonas skersavo kamuolį įbaudos aikštelę, o ten buvęs Deivydas Matulevičius nukreipė jį į vartus. Besibaigiant antrajam kėliniui po Georgo Freidgeimo perdavimo antrąjį įvartį pelnė Arvydas Novikovas.

Galimybė. 2016-aisiais žemyno pirmenybėse žais 24 komandos, o ne 16, kaip būdavo anksčiau. Tai suteikia galimybę rinktinėms, likdavusioms už čempionato borto. Tarp jų ir Lietuva.

Grupė. Lietuvos rinktinė atrankos turnyro E grupėje žais su San Marino, Anglijos, Šveicarijos, Slovėnijos ir Estijos komandomis.

Lietuva: G.Arlauskis, V.Slavickas, T.Kijanskas, M.Žaliūkas, G.Freidgeimas, A.Novikovas, M.Panka, K.Chvedukas, F.Černychas, M.Kalonas, D.Matulevičius.

Pirmasis kėlinys

5 min. Deivydas Matulevičius jau mačo pradžioje smeigė įvartį į varžovų vartus. 1:0.

18 min. A.Novikovas atliko tolimą perdavimą į varžovų baudos aikštelę, bet kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

22 min. San Marino futbolininkas stojo kelti tolimo baudos smūgio, tačiau po perdavimo baudos aikštelės link, kamuolys komandos draugų nepasiekė.

24 min. Varžovų vartų link skubėjęs F.Černychas atmetė kamuolį komandos draugui, o netrukus sulaukė perdavimo. Tačiau teisėjas užfiksavo lietuvio nuošalę.

27 min. Dar vieną progą turėjo D.Matulevičius. Po F.Černycho perdavimo baudos aikštelėje buvęs puolėjas smūgiavo greta vartų.

34 min. Lietuvių proga. Po G.Freidgeimo perdavimo M.Kalonas smūgiavo į vartus, kamuolys nuo skersinio atšoko D.Matulevičiui, tačiau šiam išnaudoti progos nepavyko.

37 min. A.Novikovas vienas persivarė kamuolį per pusę aikštės, atliko perdavimą G.Freidgeimui, gynėjas atmetė kamuolį atgal A.Novikovui, o šis pasiuntė kamuolį į vartus. 2:0.

Antrasis kėlinys

60 min. Lietuviai kėlė baudos smūgį prie varžovų vartų, A.Novikovo smūgis buvo netikslus, G.Freidgeimui taip pat nepavyko pataisyti kamuolio.

73 min. K.Chvedukas po komandos draugo perdavimo smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia skersinio.

75 min. G.Arlauskis sugavo varžovo smūgiuotą kamuolį, o visai netrukus San Marino futbolininkas įsirėžė į Lietuvos rinktinės vartininką.

85 min. Besibaigiant kėliniui D.Matulevičių pakeitė S.Stankevičius. Jaunajam puolėjui tai - debiutas oficialiose rungtynėse.