S. Mikoliūno įvartis dovanojo lietuviams pergalę prieš estus

Oct 9, 2014, 10:09 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 10:25 PM

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė iškovojo antrąją pergalę 2016 metų Europos čempionato atrankos turnyre. E grupės rungtynėse Vilniuje lietuviai 1:0 (0:0) palaužė Estijos komandą. Pergalingas tapo po keitimo aikštėje pasirodžiusio Sauliaus Mikoliūno smūgis.

Lietuva – Estija 1:0. S.Mikoliūnas (76). / K.Kallaste (86, raudonoji kortelė).

Kamuolio kontrolė: 53 proc. – 47 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 13(5) – 13(3)

Kampiniai: 4 – 6Nuošalės: 3 – 2

Pražangos: 15 – 11

Raudonosios kortelės: 0 – 1

Geltonosios kortelės: 2 – 3

Įvartis. Lietuvos rinktinę į priekį išvedė vos antrojo kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Saulius Mikoliūnas. Rinktinės veteranas 62 minutę pakeitė Mindaugą Kaloną. 76 minutę į vartus smūgiavo Mindaugas Panka. Estams pavyko apsiginti, tačiau kamuolį atkovojo Deivydas Matulevičius ir perdavė jį S.Mikoliūnui. Jam beliko įvarčiu užbaigti ataką.

Mačo pabaigoje antrąją geltonąją kortelę gavo ir iš aikštės buvo išvarytas estas Kenas Kallaste.

Skanduotė. Mačo metu Lietuvos rinktinės sirgaliai skandavo Rusijos prezidentui skirtus žodžius „Putin chuilo“.

Kita. Sekmadienį Lietuvos rinktinė Vilniuje žais su slovėnais.

Grupė. Lietuvos rinktinė E grupėje žaidžia su Anglijos, Šveicarijos, Slovėnijos, Estijos ir San Marino komandomis.

Pradžia. Lietuviai atranką pradėjo pergale 2:0 išvykoje prieš San Marino komandą. Estija savo aikštėje 1:0 įveikė Slovėnijos rinktinę.

Lietuvos rinktinė: G.Arlauskis, V.Andriuškevičius, T.Kijanskas, G.Freidgeimas, E.Vaitkūnas, A.Novikovas, G.Vičius, M.Panka, F.Černychas, M.Kalonas, D.Matulevičius.

Estijos rinktinė: S.Pareiko, E.Jaageris, A.Baerengrubas, R.Klavanas, K.Kallaste, K.Metsas, S.Zenjovas, J.Lindpere, M.Vunkas, I.Antonovas, H.Anieras.

Pirmasis kėlinys

2 min. Pirmoji Estijos rinktinės proga. I.Antonovas smūgiavo iš baudos aikštelės, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

6 min. Progą turėjo D.Matulevičius. Puolėjas išbėgo vienas prieš varžovų vartininką, tačiau pastarasis suspėjo sustabdyti lietuvio ataką.

17 min. Į vartus smūgiavo A.Novikovas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

32 min. S.Zenjovui parodyta geltonoji kortelė. Estas ištiesta koja atakavo V.Andriuškevičių.

39 min. A.Novikovas smūgiavo į vartus, vartininkas atmušė kamuolį tiesiai D.Matulevičiui po kojomis. Puolėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į varžovą.

43 min. D.Matulevičius skersavo kamuolį į vartų plotą, F.Černychas, galėjęs nukreipti kamuolį į vartus, nespėjo.

45 min. G.Freidgeimas varžovų ataką nutraukė išmušdamas kamuolį už aikštės.

Antrasis kėlinys

51 min. G.Vičius įmetė kamuolį iš užribio į vartininko aikštelę, tačiau M.Pankai nepavyko pasinaudoti šia situacija.

57 min. Estai kėlė baudos smūgį, tačiau Lietuvos rinktinės futbolininkams pavyko apsiginti.

60 min. Geltonąją kortelę užsidirbo V.Andriuškevičius.

62 min. M.Kaloną aikštėje pakeitė S.Mikoliūnas.

74 min. Tikslų perdavimą gavęs F.Černychas smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas atrėmė kamuolį.

76 min. S.Mikoliūnas išvedė lietuvius į priekį 1:0. Pirmiausia į vartus smūgiavo M.Panka, estai apsigynė, D.Matulevičius atkovojo kamuolį ir perdavė jį S.Mikoliūnui, šiam beliko užbaigti ataką.

85 min

. Antrąją geltonąją kortelę teisėjas parodė K.Kallastei, Lietuvos rinktinė įgavo kiekybinę persvarą.

90 min. Mačo pabaigoje estai prie Lietuvos rinktinės vartų surengė kelias pavojingas atakas, tačiau šeimininkams pavyko apsiginti.