„Euro 2016“ atranka: olandams ir italams teko gelbėtis

G.Chiellini mušė įvarčius ir italams, ir Azerbaidžanui.<br>AP nuotr.

Oct 10, 2014, 11:31 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 6:44 PM

Latvius pražudė raudonoji kortelė, o Olandijos ir Italijos rinktinės turėjo gelbėtis nuo sensacingų rezultatų. Tai buvo įdomiausi įvykiai 2016 metų Europos čempionato atrankos mūšiuose A, B ir H grupėse.

Mušė sau ir kitiems. Italas Giorgio Chiellini siautėjo rungtynėse su Azerbaidžanu. Gynėjas ne tik pelnė įvarčius Italijos rinktinei, bet tai darė ir Azerbaidžanui - įsimušė į savuosius. Nuginklavęs italų gynybą, G.Chiellini rungtynių pabaigoje turėjo gelbėti savo nacionalinę komandą, bet vis dėlto išplėšė pergalę 2:1. G.Chiellini įmušė visus tris įvarčius.

Prakaitavo. Olandijos rinktinė po pirmojo kėlinio atsiliko nuo Kazachstano rinktinės (0:1). Tačiau gėdos savų sirgalių akivaizdoje olandai išvengė. Trys K.Huntellaro, I.Afellay'aus ir R.van Persie įvarčiai reabilitavo šeimininkus 3:1.

Kortelė. Kaimynams latviams dar nepavyksta išplėšti pirmosios pergalės atrankoje. Namuose Latvijos rinktinė 0:3 nusileido Islandijai. Pralaimėjimą lėmė iš aikštės išvarytas Artiomas Rudnevas. 55-ąją minutę jis gavo antrąją geltonąją kortelę. 67, 77 ir 90 min. į latvių vartus krito islandų įvarčiai.

7. Tiek minučių Belgijos rinktinei užteko padėti tašką rungtynėse su Andora. Per šį laiko tarpą belgai į Andoros vartus pasiuntė tris įvarčius (30-37 min.). Belgai triumfavo nepadoriu skirtumu - 6:0.

Lietuviai. Lietuvos futbolo rinktinė trečiąsias atrankos rungtynes žais sekmadienį (21 val. 45 min.) namuose su Slovėnija. I.Pankratjevo auklėtiniai dar nepatyrę pralaimėjimo.

Penktadienio rezultatai:

A grupė:

Latvija – Islandija 0:3. G.Sigurdssonas (67), A.Gunnarssonas (77), R.Gislasonas (90).

Olandija – Kazachstanas 3:1. K.Huntelaaras (62), I.Afellay'us (82), R.van Persie (89 iš 11 m)/ R.Abdulinas (17).

Turkija – Čekija 1:2. U.Bulutas (8)/ T.Simokas (15), B.Dockalas (58).

B grupė:

Belgija – Andora 6:0. K.de Bruyne'as (30 iš 11m, 34), N.Chadli (37), D.Origi (59), D.Mertensas (65, 68).

Kipras – Izraelis 1:2. K.Makridis (67)/ O.Damari (37), T.Ben-Haimas (45).

Velsas – Bosnija ir Hercegovina 0:0.

H grupė:

Bulgarija – Kroatija 0:1. N.Bodurovas (36 į savo vartus).

Italija – Azerbaidžanas 2:1. G.Chiellini (44, 82)/ G.Chiellini (76 į savo vartus).

Malta – Norvegija 0:3. M.Daehli (22), J.Kingas (26, 49).

„Nauja diena“: ar I. Šimonytė gali pasipriešinti G. Nausėdai?