„Euro 2016“ atranka: lenkai parklupdė pasaulio čempionus

A.Milikas įmušė įvartį į M.Neuerio ginamus vartus.<br>AP nuotr.

Oct 11, 2014, 10:07 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 5:00 PM

Lenkijos futbolininkai parklupdė pasaulio čempionę Vokietijos rinktinę, armėnai neįmušė 11 metrų baudinio ir paskutinę minutę išleido pergalę iš savo rankų per mačą su serbais, o tris įvarčius į Gibraltaro mėgėjų vartus pasiuntęs airis Robbie Keane'as iš karto pagerino net du Europos rekordus.

2016 metų Europos čempionato atrankoje tai buvo įdomiausi įvykiai šeštadienį per  antrojo turo mūšius D, F ir I grupėse.

Šventė. Lenkų šeštadienį laukė bemiegė naktis.

Po Lenkijos tinklininkų triumfo pasaulio pirmenybėse tautiečiams jau nenori nusileisti ir šios šalies futbolininkai.

Varšuvos nacionaliniame stadione lenkai 2:0 parklupdė pasaulio čempionę Vokietijos rinktinę.

Šeimininkus sėkmė lydėjo po pertraukos. 51-ąją minutę Arkadiuszas Milikas smūgiu galva pirmąsyk pasiuntė kamuolį į Manuelio Neuerio ginamus vartus, o mačui baigiantis 88-ąją minutę pergalę įtvirtino Sebastianas Mila.

Lenkijos futbolininkai pirmąsyk istorijoje per 19 tarpusavio mačų įveikė Vokietijos rinktinę.

Vokiečiai nebuvo patyrę nesėkmės oficialaus turnyro atrankoje net 33 mačus iš eilės po pralaimėjimo (0:3) Čekijos rinktinei dar 2007 metų spalio 17-ąją.

Joachimas Low į aikštę Varšuvoje nuo pradžių išleido tik šešis žaidėjus, kurie žaidė pasaulio pirmenybių finale su  Argentina (1:0 po pratęsimo, 2014-ųjų liepos 13-ąją): su lenkais kovojo M.Neueris, M.Hummelsas, J.Boatengas, Ch.Krameris, T.Kroosas ir T.Mulleris.

Rekordai. Robbie Keanas įmušė tris įvarčius į Gibraltaro vartus ir tapo rezultatyviausiu žaidėju per visą Europos čempionato atrankos turnyrų istoriją.

Atrankos mūšiuose 34-erių airis iš viso jau pasižymėjo 21-ą kartą. Jis aplenkė Danijos rinktinės puolėją Joną Dahlį Tomassoną ir turką Hakaną Sukurą.

Šeštadienį R.Keane'ui prireikė vos 18 minučių įmušti tris įvarčius ir pagerinti dar vieną rekordą. Airis pasiekė greičiausią „hattricką“ istorijoje, aplenkdamas olandą Marco van Basteną, kuris dar 1990 metais buvo įmušęs 3 įvarčius per 23 minutes į Maltos vartus.

Per 135 mačus Airijos rinktinėje R.Keane'as iš viso jau įmušė 65 įvarčius. Neviltis. Armėnai po mačo Jerevane su serbais graužiasi nagus.

Po vėlyvo Roberto Arzumiano įvarčio 73-iąją minutę šeimininkai turėjo dar puikią progą įtvirtinti savo pranašumą, bet 83-iąją minutę nerealizavo 11 m baudinio.

Marcoso Pizzelli smūgį atrėmė serbų vartininkas Vladimiras Stojkovičius.

Viena bėda nevaikšto, ir jau per pridėtą teisėjo laiką armėnai paleido pergalę iš savo rankų, kai Zoranas Tosičius išlygino rezultatą – 1:1.

Lietuviai. Lietuvos rinktinė trečiąsias atrankos rungtynes žais sekmadienį (21 val. 45 min.) namuose su Slovėnija. I.Pankratjevo auklėtiniai laimėjo du pirmuosius mačus ir kartu su Anglijos rinktine pirmauja E grupės turnyro lentelėje.

Šeštadienio rezultatai:

D grupė.

Škotija – Gruzija 1:0 (1:0). A.Chubutija (28, į savo vartus).

Airija – Gibraltaras 7:0 (3:0). R.Keane'as (6, 14, 18 iš 11 m), J.McCleanas (46, 53), J.Perezas (52, į savo vartus), W.Hoolahanas (56).

Lenkija – Vokietija 2:0 (0:0). A.Milikas (51), S.Mila (88)

F grupė

Rumunija – Vengrija 1:1 (1:0). R.Rusescu (45)/ B.Dzsudzsakas (82).

Šiaurės Airija – Farerų salos 2:0 (2:0).  G.McAuley (6), K.Lafferty (21).

Suomija – Graikija 1:1 (0:1). J.Hurme (55)/ N.Karelis (24).

I grupė

Armėnija – Serbija 1:1 (0:0). R.Arzumianas (73)/ Z.Tosičius (90).

Albanija – Danija 1:1 (1:0).  E. Lenjani (38)/ L.Vibe (81).

Penktadienio rezultatai:

A grupė. Latvija – Islandija 0:3 (0:3). G.Sigurdssonas (67), A.Gunnarssonas (77), R.Gislasonas (90). Olandija – Kazachstanas 3:1 (0:1). K.Huntelaaras (62), I.Afellay'us (82), R.van Persie (89 iš 11 m)/ R.Abdulinas (17). Turkija – Čekija 1:2 (1:1). U.Bulutas (8)/ T.Simokas (15), B.Dockalas (58).

B grupė. Belgija – Andora 6:0 (3:0). K.de Bruyne'as (30 iš 11m, 34), N.Chadli (37), D.Origi (59), D.Mertensas (65, 68). Kipras – Izraelis 1:2 (0:2). K.Makridis (67)/ O.Damari (37), T.Ben-Haimas (45). Velsas – Bosnija ir Hercegovina 0:0.

H grupė. Bulgarija – Kroatija 0:1 (0:1). N.Bodurovas (36, į savo vartus). Italija – Azerbaidžanas 2:1 (1:0). G.Chiellini (44, 82)/ G.Chiellini (76 į savo vartus). Malta – Norvegija 0:3 (0:2). M.Daehli (22), J.Kingas (26, 49).