Lietuvos futbolo rinktinę parklupdė 35-erių veterano smūgiai

Per keturių minučių atkarpą lietuviai praleido du įvarčius.<br>M.Kulbio nuotr.

Oct 12, 2014, 9:45 PM, atnaujinta Jan 27, 2018, 3:16 PM

Lietuvos futbolo rinktinės pergalių serija neužsitęsė. Igorio Pankratjevo auklėtiniai trečiosiose 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse namuose 0:2 (0:2) nusileido Slovėnijai ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

LFF stadiono šeimininkus palaužė du 35 metų puolėjo Milivoje Novakovičiaus įvarčiai. Japonijoje žaidžiantis slovėnas pasižymėjo 33 ir 37 min.

Statistika. Lietuva – Slovėnija 0:2. M.Novakovičius (33 ir 37 min.).

Smūgiai (į vartų plotą): 14 (4) – 10 (4)

Kampiniai: 4 – 1

Nuošalės: 2 – 3

Pražangos: 11 – 9

Kortelės: 4 – 1

Kamuolio kontrolė: 47 proc. - 53 proc.

Tvarkaraštis. Artimiausios lietuvių rungtynės – lapkričio 15-ąją Šveicarijoje. Kitų mačų teks laukti bent keturis mėnesius. Kovo 27-ąją Lietuvos rinktinė žais su Anglija.

Priešistorė. Lietuvos rinktinė atranką pradėjo pergalėmis prieš San Mariną (2:0) ir Estiją (1:0). Slovėnijos futbolininkai startavo nelauktu pralaimėjimu estams (0:1), bet reabilitavosi ketvirtadienį nugalėję šveicarus (1:0).

Sudėtis.  Lietuvos rinktinės sudėtis dvikovai su Slovėnija: Arlauskis - Andriuškevičius, Freidgeimas, Kijanskas, Vaitkūnas - Novikovas, Chvedukas, Panka, Žulpa, Černychas - Matulevičius.

Atsarginiai: Černiauskas, Zubas, Vičius, V.Slavickas, Borovskij, Kalonas, Mikoliūnas, Lukša, Kuklys, Beniušis, Stankevičius.

Rungtynių eiga.

Pirmasis kėlinys

5 min. Rungtynės prasidėjo žvalgyba. Pirmąjį smūgį slovėnai atliko 4-ąją minutę. Pavojingai smūgiavo Jasminas Kurtičius, bet kamuolys skriejo per keturis metrus nuo dešiniojo virpsto. Lietuviai atsakė nepavykusiu bandymu skersuoti kamuolį baudos aikštelės link.

11 min. Lietuviai pirmą kartą privertė paplušėti slovėnų vartininką S.Handanovičių. F.Černycho smūgį iš 20 metrų žeme vartų sargas atrėmė nesunkiai.

17 min. Dideliam sirgalių džiaugsmui lietuviai po vartininko klaidos pasiuntė kamuolį į slovėnų vartus, bet euforijos bangą nutraukė šoninis teisėjas. Iškelta teisėjo vėliavėlė – D.Matulevičius pasiekė įvartį iš nuošalės. Be abejo, arbitras sulaukė gerbėjų švilpimo.

21 min. Užuodę slovėnų kraują lietuviai apgulė priešininkų vartus. Po perdavimo iš kairiojo krašto „žirklėmis“ įmušti pabandė A.Novikovas, bet koja „pagauti“ kamuolio nepavyko – jis skrido ištikimiausių rinktinės gerbėjų tribūnos link.

23 min. Teisėjai pagaliau išgirdo Lietuvos futbolininkų ir gerbėjų nepasitenkinimą šiurkščiais slovėnų veiksmais gynyboje – D.Stevanovičiui parodyta geltonoji kortelė.

31 min. V.Panka patyrė traumą. Jį pakeitė G.Vičius.

33 min. Iškart po keitimo Lietuvos rinktinės baudos aikštelėje prasivėrė baisi skylė. Slovėnai buvo negailestingi – maždaug iš 8 metrų puikioje padėtyje atsidūręs M.Novakovičius nuginklavo G.Arlauskį – 0:1.

37 min. Į Lietuvos vartus krito antrasis įvartis. Jo autorius – tas pats M.Novakovičius. Gavęs puikų perdavimą iš kairiojo aikštės krašto 35-erių veteranas pirmuoju bandymu įvarčio nepasiekė, bet jį G.Arlauskis atmušė taip, kad varžovas turėjo progą pasitaisyti. Ir pasitaisė - 0:2.

39 min. Lietuviai sukūrė pirmąjį pavojingą išpuolį po praleistų įvarčių. Aštrų perdavimą po baudos smūgio slovėnai neutralizavo pavojingai išmušdami jį už savų vartų. Po kampinio prie vartų kilo nedidelis gaisras, bet gynėjai jį užgesino.

45 min. Prieš pat ilgąją pertrauką po pražangos prieš D.Stevanovičių saugas A.Novikovas suerzino gulintį priešininką ir prie lietuvio iškart prisistatė nepatenkintų slovėnų būrys. Futbolininkai apsistumdė.

A.Novikovas gavo geltoną kortelę už pražangą, D.Matulevičius – už veiksmus per konfliktą tarp žaidėjų.

Antrasis kėlinys

48 min. Po pertraukos G.Vičius pavojingu smūgiu pabandė sušvelninti rezultatą. Bet kamuolys klastingai riedėjo netoli kairiojo virpsto.

51 min. Slovėnai turėjo puikią progą įkalti vinį į lietuvių karstą, bet dviese prieš vartininką išbėgę varžovai pasidalijo netiksliu perdavimu.

56 min. Už grubią pražangą geltonąją kortelę prieš save išvydo K.Chvedukas.

68 min. Slovėnai atidavė iniciatyvą lietuviams. A.Novikovas pavojingai smūgiavo šalia vartų. Šeimininkai vis dažniau apsistodavo svečių aikštelės pusėje.

74 min. I.Pankratjevas į aikštę metė įvarčio į Estijos vartus autorių S.Mikoliūną. Jis pakeitė K.Chveduką.

85 min. G.Vičius galingai pasiuntė kamuolį slovėnų vartų link. Deja, kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

90 min. G.Arlauskis fantastišku skrydžiu gelbėjo lietuvių vartus nuo puikaus V.Birsos smūgio. Per pridėtą laiką G.Arlauskis vėl skraidė atremdamas dar vieną smūgį.

* * *

Reitingas. FIFA reitinge Lietuva yra 103-ioje vietoje, o slovėnai – 53-i.

Istorija. Iki šiol Lietuva su Slovėnija žaidė tiktai 1996 metų Europos pirmenybių atrankoje – abu kartus lietuviai iškovojo pergales 2:1.

Pasiekimai. Nors šalyje tik 2 mln. gyventojų, slovėnai 2000 m. iškopė į Europos čempionatą, o 2002 ir 2010 metais per atkrintamąsias kovas pateko ir į pasaulio pirmenybes.