„Euro 2016“ atranka: anglai varžovus trypė, šveicarai atgimė

W.Rooney su komandos draugais džiaugiasi realizuotu 11 metrų baudiniu.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Sep 5, 2015, 8:37 PM, atnaujinta Oct 17, 2017, 8:33 AM

Anglijos futbolo rinktinė „Euro 2016“ atrankoje šventė rezultatyvią pergalę, tačiau įvarčių anglai primušė silpnam varžovui. Kartu su Lietuvos futbolo rinktine toje pačioje grupėje žaidžiantys anglai šeštadienį 6:0 sutriuškino San Marino futbolininkus ir jau užsitikrino vietą finaliniame etape.

Savo reidą anglai pradėjo 13 minutę, kai W.Rooney įmušė 11 metrų baudinį. 30 minutę C.Brolli įsimušė į savo vartus. Antrajame kėlinyje anglai įmušė keturis įvarčius. 46 minutę pasižymėjo R.Barkley, o 68 ir 78 minutėmis – Th.Walcottas. Įvartį įmušė ir jaunoji anglų žvaigždė H.Kane'as, vartininką nuginklavęs 77 minutę.

Kitose E grupės rungtynėse Šveicarijos rinktinė sukūrė stebuklą, namuose 3:2 (0:1) nugalėjo Slovėnijos ekipą.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Josipas Drmičius (80 ir 90+4 min.), vieną – Valentinas Stokeris (Valentin Stocker, 84). Abu šie žaidėjai aikštėje pasirodė po keitimų. Slovėnijos komandai įvarčius pelnė Milivojė Novakovičius (45) ir Boštjanas Cesaras (48).

Visi šeštadienio mačų rezultatai.

C grupė. Liuksemburgas – Makedonija 1:0 (0:0). Sebastienas Thillis (90+2).

Ukraina – Baltarusija 3:1 (3:0). Artiomas Kravecas (7), Andrijus Jarmolenka (30), Jevhenas Kanoplianka (40 iš 11 m); Sergejus Kornilenka (62 iš 11 m). Pašalintas – Denisas Garmašas (Ukraina, 90+2).

Ispanija – Slovakija 2:0 (2:0). Jordi Alba (5), Andresas Iniesta (30 iš 11 m).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Ispanija 7 6 0 1 17-3 18

2. Slovakija 7 6 0 1 13-5 18

3. Ukraina 7 5 0 2 12-3 15

4. Baltarusija 7 1 1 5 5-14 4

5. Liuksemburgas 7 1 1 5 4-17 4

6. Makedonija 7 1 0 6 6-15 3.

E grupė. San Marinas – Anglija 0:6 (0:2). Wayne'as Rooney (13 iš 11 m), Cristianas Brolli (30 – į savo vartus), Rossas Barkley (46), Theo Walcottas (68 ir 78), Harry Kane'as (77).

Estija – Lietuva 1:0 (0:0). Konstantinas Vassiljevas (71).

Šveicarija – Slovėnija 3:2 (0:1). Josipas Drmičius (80 ir 90+4), Valentinas Stockeris (84); Milivoje Novakovičius (45), Boštjanas Cesaras (48).

6. San Marinas 7 0 1 6 0-25 1.

G grupė. Rusija – Švedija 1:0 (1:0). Artiomas Dziuba (38).

Austrija – Moldova 1:0 (0:0). Zlatko Januzovičius (52).

Juodkalnija – Lichtenšteinas 2:0 (1:0). Fatosas Bečirajus (38), Stevanas Jovetičius (56).