Gėdingose rungtynėse su San Marinu Lietuva vos išplėšė pergalę

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Martynas Suslavičius

Sep 8, 2015, 9:15 PM, atnaujinta Oct 16, 2017, 8:08 PM

Lukas Spalvis per pridėtą laiką įmušė įvartį ir bėgo sirgalių link, prie lūpų laikydamas pirštą. Sirgaliai skandavo „Ar jums ne gėda?“ ir „Kas bus toliau?“, reikalavo ir Igorio Pankratjevo galvos. Lietuvos rinktinė antradienį tik per plauką išnešė sveiką kailį per rungtynes su iš mėgėjų sudaryta San Marino rinktine.

Per plauką katastrofos išvengusi Lietuvos rinktinė šventė pergalę 2:1 (1:0).

Ekipos mačą baigė dešimtiese, o L.Spalvis įvartį įmušė antrąją teisėjo pridėto laiko minutę.

Pergale prieš San Mariną Lietuvos rinktinė nutraukė penkių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Šis San Marino įvartis išvykoje – pirmasis nuo 2001-ųjų balandžio. Paskutinį kartą San Marino rinktinė svečiuose įmušė prieš 14 metų Latvijoje – tąkart mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Pabūgo. Lietuvos rinktinė po kiekvieno mačo traukdavo prie ištikimiausių sirgalių, tačiau šįkart nė vienas žaidėjas nėjo prie sirgalių, kurie reikalavo I.Pankratjevo pasitraukimo ir gėdino rinktinę.

Įvartis. Lietuvos rinktinė nuo pirmųjų minučių pradėjo spaudimą ir jau 7 minutę Fiodoras Černychas bėgo sirgalių link pasidžiaugti įvarčiu. Jam perdavimą atliko Arvydas Novikovas. Antrąją teisėjo pridėto laiko minutę pergalingą įvartį įmušė L.Spalvis.

Praleido. 55 minutę Lietuvos rinktinės gynėjai grubiai suklydo ir leido priekyje atsidurti Danilo Rinaldo. Pastarasis pasileido kamuolio link, bet jį numušė Giedrius Arlauskis, kuriam tučtuojau buvo parodyta raudona kortelė. D.Rinaldo prireikė medikų pagalbos ir jis aikštę paliko su personalo pagalba. Netrukus standartinę situacija įvarčiu pavertė Matteo Vitaioli.

Statistika.

Lietuva – San Marinas

Kamuolio kontrolė: 65 proc. – 35 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 20 (11) – 1 (1)

Pavojingos atakos: 60 – 18

Perdavimai (tikslūs): 427 (382) – 152 (106)

Kampiniai: 7 – 0

Mačas.

Nuo rungtynių pradžios Lietuvos rinktinė įgijo iniciatyvą ir jau 3 minutę A.Novikovas smūgiu iš standartinės padėties patikrino vartininką. E.Benedettini smūgį atrėmė, mušdamas kamuolį už galinės linijos. 5 minutę E.Benedettini ir vėl turėjo aukštai šokti, kad numuštų pavojingai skersuotą kamuolį.

Spaudimas tęsėsi ir 7 minutę F.Černychas progą pavertė įvarčiu. Lietuvos rinktinė išsiveržė 1:0.

13 minutę A.Novikovas pasiekė kamuolį galvą varžovų baudos aikštelėje, bet gynėjas sutrukdė tinkamai jį nukreipti.

Lietuvos rinktinė spaudė varžovus, kuriems susikurti realių progų niekaip nepavyko. 20 minutę sirgaliai vėl garsiai atsiduso, kai F.Černychui nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

Ataką po atakos rengę lietuviai akimirkai atsipalaidavo ir San Marinas sukėlė tikrą pavojų, bet Lietuvos rinktinės gynėjai išmušė pažeme skersuotą kamuolį.

San Marino futbolininkai ne tik trukdė lietuviams, bet ir patys sau. 39 minutę po sumaišties baudos aikštelėje L.Spalvis netikėtai šovė virš skersinio, kai vartuose nebuvo vartininko. Jau po minutės F.Černycha dešiniajame krašte atsidūrė vienas prieš vieną su vartininku. Lietuvis pažiūrėjo į vartų sargą ir visa jėga smūgiavo tiesiai į jį. Stadione nuaidėjo nusivylimo atodūsis.

43 minutę neblogą progą smūgiui nuo baudos aikštelės prieitų turėjo A.Novikovas, bet jis spyrė netaikliai.

Per pirmąjį kėlinį lietuviai kamuolį kontroliavo 67 proc. laiko. Lietuviai 10 kartų smūgiavo į varžovų vartų pusę, 4 smūgiai skriejo į vartų plotą.

Antrąjį kėlinyje lietuviai pradėjo žaisti pasimetę ir jau 50 minutę varžovų puolėjas vienas prieš vieną pasileido prieš G.Arlauskį. Lietuvos rinktinės vartininkas nutarė neleisti suspėti varžovui prie kamuolio ir itin šiurkščiai prasižengė. D.Rinaldi netgi prireikė medikų pagalbos. Futbolininką medikai norėjo išnešti neštuvais, bet šis atsistojo ir su ekipos gydytojų pagalba išėjo pats.

G.Arlauskiui buvo parodyta raudona kortelė.

San Marinas prie pat baudos aikštelės pasistatė kamuolį ir smūgiavo pro Lietuvos rinktinės sienelę.  Netrukus visa komanda siautė dėl įvarčio – Matteo Vitaioli smūgis perskrodė Lietuvos rinktinės sienelę – 1:1.

60 minutę San Marino ekipa lietuvių baudos aikštelėje pagriovė gynėją, kuriam irgi reikėjo medikų priežiūros. Lietuvos futbolininkai žaidė nervingai, o gerbėjai šaukė: „Kiek dar galime būti lochais?“ ir reikalavo I.Pankratjevo pasitraukimo.

Lietuvos rinktinės žaidimas buvo itin nervingas. Lietuviai kūrė progas, bet po neišnaudotos situacijos neslėpdavo emocijų.

88 minutę N.Chiaruzzi gavo antrąją geltonąją kortelę. Netrukus A.Novikovas vos nerealizavo standartinės padėties, bet E.Benedettini atmušė kamuolį.

Teisėjas pridėjo 6 minutes.

Ir antrąją teisėjo pridėto laiko minutę Lukas Spalvis smeigė įvartį – 2:1.

Paskutinėmis akimirkomis Lietuvos rinktinė buvo nušvilpta, nes mėgino tempti laiką.

Starto sudėtys.

Lietuva: G.Arlauskis, L.Klimavičius, G.Freidgeimas, V.Slavickas, M.Žaliūkas, A.Novikovas, L.Pilibaitis, V.Slivka, A.Žulpa, L.Spalvis, F.Černychas.

San Marinas: E.Benedettini, M.Battistini, M.Palazzi, F.Vitaioli, A.Della Valle, Ch.Brolli, M.Vitaioli, L.Gasperoni, M.Stefanelli, N.Chiaruzzi, D.Rinaldi.

Pranoko. Lietuvos rinktinė šeštadienį Taline sužaidė vieną tragiškiausių mačų ir pralaimėjo Estijos futbolininkams. Estai namuose šventė pergalę 1:0. Pirmajame ekipų susitikime E grupėje lietuviai estus buvo nugalėję 1:0.

Pergalė. Lietuvos rinktinė E grupėje yra iškovojusi vos dvi pergales. Be estų lietuviai išvykoje yra įveikę ir San Mariną. Pergalę prieš šią komandą Lietuvos rinktinė šventė 2:0. Įvarčius tuomet mušė Deividas Matulevičius ir Arvydas Novikovas.

Tvarkaraštis. Lietuvos rinktinei liko sužaisti du mačus. Lietuviai spalio 9 dieną išvykoje žais su Slovėnijos rinktine, o po trijų dienų savo aikštėje priims Anglijos futbolo rinktinę.

Situacija. Per 130 oficialių rungtynių vienintelę pergalę 2004 metais iškovojęs San Marinas atrankoje turi vieną tašką. San Marinas anksčiau 0:0 sužaidė su estais. Lietuvos rinktinė turnyro lentelėje žengia laipteliu aukščiau už San Mariną ir turi šešis taškus.

Mėgėjai. Visi San Marino rinktinės žaidėjai rungtyniauja vietinėje mėgėjų lygoje. Tarp 54-ių nacionalinių Europos futbolo pirmenybių, pagal UEFA reitingą San Marino čempionatas rikiuojasi paskutinėje vietoje. Lietuvos „A Lyga“ šiame reitinge užima 45-ąją vietą.

Darbininkai. Didžioji dauguma San Marino rinktinės žaidėjų yra mėgėjai ir darbo dienomis aptarnauja klientus banke, skaičiuoja įmonių finansus, pilsto alų bare, atlieka elektros darbus, arba vis dar studijuoja universitete.