Varžovų šturmą atlaikiusi Lietuva pelnė tašką Slovėnijoje

Lietuviai Slovėnijoje pelnė tašką.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Oct 9, 2015, 9:21 PM, atnaujinta Oct 11, 2017, 12:52 AM

Sunkiai gynyboje dirbusi Lietuvos vyrų futbolo rinktinė išnaudojo varžovų dovaną ir sugebėjo iškovoti tašką 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybose. Lietuviai penktadienį 1:1 (0:1) Liublianoje sužaidė lygiosiomis su Slovėnijos rinktine. Abi rinktinės įvarčius mače, kurį penkioms minutėms buvo sustabdęs elektros dingimas stadione, pelnė nuo 11 metrų žymos.

Lietuviai įvartį praleido pačioje pirmo kėlinio pabaigoje. Tada Marius Žaliūkas ranka baudos aikštelėje lietė slovėnų smūgiuotą kamuolį. 45 minutę 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Valteras Birsa.

86-ąją minutę analogiška situacija nutiko jau prie slovėnų vartų – tada varžovų žaidėjas sužaidė ranka, o baudinį sėkmingai realizavo Arvydas Novikovas.

Trikdžiai. 63-ąją minutę mačas buvo sustabdytas – Liublianos stadione dingo elektra. Rungtynės buvo greitai pratęstos, tačiau bėdos su elektra trukdė visą likusį laiką.

Dūriai. Lietuviai pirmą įvartį praleido pačioje pirmo kėlinio pabaigoje. Tada Marius Žaliūkas ranka baudos aikštelėje lietė slovėnų smūgiuotą kamuolį. 45 minutę 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Valteras Birsa. 86-ąją minutę analogiškoje situacija susiklostė kitoje aikštės pusėje ir pasižymėjo A.Novikovas.

Taškas. Lietuva iškovojo dešimtą tašką E grupės varžybose ir susilygino su Estija.

Trauma. 75-ąją minutę aikštę dėl traumos turėjo palikti Vykintas Slivka. Jo traumos rimtumas dar nežinomas.

Kitas mačas. Lietuva atrankos varžybas pabaigs pirmadienį, kai Vilniuje priims neklumpanči1 Anglijos rinktinę.

Statistika.

Lietuva – Slovėnija

Kamuolio kontrolė: 36 proc. – 64 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 6 (1) – 19 (5)

Pavojingos atakos: 15:40

Perdavimai (tikslūs): 176 (119) – 455 (406)

Kampiniai: 3-7

Lietuvos starto vienuoliktukas. Emilijus Zubas, Vaidas Slavickas, Marius Žaliūkas, Linas Klimavičius, Georgas Freidgeimas, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Vylkintas Slivka, Mindaugas Panka, Fiodoras Černychas, Lukas Spalvis.

Slovėnijos starto vienuoliktukas: Samiras Hamdanovičius, Boštjanas Cesaras, Branko Illičius, Bojanas Jokičius, Andražas Struna, Jasminas Kurtičius, Valteras Birsa, Dejanas Lazarevičius, Rene Krhinas, Josipas Illičičius, Robertas Beričius.

Mačas. Slovėnas M.Beričius jau pirmomis mačo akimirkomis susikūrė neblogą padėtį smūgiuoti iš baudos aikštelės, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

3 minutę Lietuva uždirbo kampinį, tačiau nieko pavojingo nesukūrė. Po kelių akimirkų E.Zubas apsaugojo Lietuvos vartus po J.Kurtičiaus smūgio.

9 minutę pavojingai iš toli smūgiavo V.Birsa, tačiau E.Zubas pademonstravo meistriškumą. Slovėnija uždirbo kampinį, tačiau pasižymėti nesugebėjo.

Slovėnai ir toliau spaudė lietuvius – tai puikiai atsispindėjo statistikoje. Sužaidus penkiolika minučių Slovėnija kamuolį kontroliavo 69 procentus laiko.

20 minutę gerą progą turėjo V.Slivka, tačiau jo baudos smūgis buvo netikslus. 26 minutę A.Stuna perėmė kamuolį netoli mūsiškių vartų, tačiau nieko nesukūrė.

29 minutę R.Beričius pelnė įvartį, tačiau teisėjai nusprendė, kad žaidėjas buvo nuošalėje. Rezultatas išliko 0:0.

Nei viena nei kita rinktinė kurį laiką nesugebėjo sukurti nieko pavojingo – lietuviai patikimai gynėsi ir stengėsi staigiai užpulti, bet trūko tikslumo.

39 minutę Lietuvos rinktinės gynyba subyrėjo – D.Lazarevičius iššoko vienas prieš E.Zubą, tačiau nesugebėjo pelnyti įvarčio.

45 minutę slovėno smūgiuotas kamuolys pataikė į M.Žaliūko ranką – į Lietuvos vartus skirtas 11 metrų baudinys. Jį lengvai realizavo V.Birsa. Slovėnai pirmą kėlinį pabaigė pirmaudami 1:0.

Antrąjį kėlinį abi rinktinės pradėjo tokiomis pačiomis sudėtimis, o slovėnai toliau spaudė lietuvius.

Nuo pat kėlinio pradžios slovėnai stengėsi įmušti dar kartą, tačiau trūko tikslumo.

53 minutę po baudos smūgio gerą progą smūgiui turėjęs M.Žaliūkas atsidūrė nuošalėje.

Puikią progą po kelių minučių pasižymėti turėjo R.Beričius, iššokęs prieš E.Zubą, tačiau pasižymėti nesugebėjo. Dar vienas pavojingas smūgis atliktas po slovėnų atlikto kampinio smūgio.

Prie lietuvių vartų – panika. Arti įvarčio 56 minutę buvo V.Birsa.

Slovėnija ir toliau nepaliko jokių galimybių Lietuvai – puikiai gynėsi ir greitai puolė. Slovėnai kamuolį kontroliavo 66 procentus laiko.

Sužaidus 63 minutes stadione dingo šviesa, dėl to buvo sustabdytas mačas. Jis pratęstas po penkių minučių.

Slovėnija po trumpos pertraukos toliau tęsė dominavimą, o lietuviai taip ir nesukūrė pavojingų progų.

75-ąją minutę dėl traumos aikštę paliko V.Slivka. Jį pakeitė D.Petravičius.

Nors mačas artėjo link pabaigos, Lietuvos žaidimas nesikeitė ir neaktyvėjo, nors mūsiškių teorinius šansus kovoti dėl patekimo į Europos pirmenybes būtų išsaugojęs ir vienas taškas.

86-ąją minutę slovėnas baudos aikštelėje žaidė ranka – teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai realizavo A.Novikovas – 1:1!

Po šio epizodo slovėnai pasinėrė į puolimą, tačiau patys kelis kartus buvo vos nenubausti.

Slovėnai surengė tikrą šturmą, tačiau lietuviai sukandę dantis sėkmingai laikėsi.

Padėtis. E grupėje ramūs tik anglai – jie jau užsitikrino kelialapį į Europos pirmenybes. Antri grupėje Šveicarai (15 tšk.), treti – slovėnai (12 tšk.). Lietuva su devyniais taškais – priešpaskutinė, penkta.

Po dvi geriausias komandas iš devynių grupių ir trečioji stipriausia iškart pateks į „Euro 2016“, o kitos aštuonios trečiąsias vietas užėmusios rinktinės žais atkrintamosiose varžybose lapkritį.

Tad lietuviams būtina pergalė prieš slovėnus ir anglus, jeigu jie nori būti bent treti grupėje.

Pralaimėjimas. Pirmąjį mačą namie Lietuva prieš Slovėniją pralaimėjo 0:2.

Varžovai. Slovėnų sudėtyje yra vos tik trys žaidėjai, kurie žaidžia savo šalies čempionate. Pirmą kartą istorijoje trys žaidėjai pakviesti iš „Domžale“ klubo.

Šešis slovėnai atstovauja Italijos klubams, trys Ispanijos ir Japonijos, po du – Vokietijos, Turkijos ekipoms, po vieną žaidžia Kazachstane, Graikijoje, Kipre.

Lietuva. Į rinktinę I.Pankratjevas nepakvietė 31 metų saugo Sauliaus Mikoliūno, kuris rungtyniauja Baltarusijos klube Salihorsko „Šachtior“. Lietuvos rinktinei taip pat neprireikė ir „Cordoba“ klube Ispanijos antrojoje lygoje rungtyniaujančio Mariaus Stankevičiaus paslaugų.

Į rinktinės sąrašą įtraukti 24 žaidėjai, iš kurių 10 atstovauja Lietuvos čempionato klubams.