Liūdna atrankos ciklo pabaiga – anglai pamokė lietuvius

Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjimu pabaigė liūdną atrankos ciklą į 2016 metų Europos čempionatą. Lietuviai pirmadienį 0:3 pralaimėjo Anglijos rinktinei ir per dešimt rungtynių surinkę dešimt taškų liko priešpaskutiniai E grupėje – už mūsiškių nugaros tik nykštukas San Marinas.

Lietuvos ir Anglijos rinktinių mačo akimirkos.<br>M.Kulbio nuotr.
Rungtynių Lietuva – Anglija akimirkos.<br>M.Kulbio nuotr.
Lietuviai atrankos ciklą baigia maču su Anglija.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Oct 12, 2015, 9:29 PM, atnaujinta Oct 10, 2017, 12:46 PM

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Šiame mače puikiai žaidė Giedrius Arlauskis, sulaukęs ir Anglijos žurnalistų pagyrų. Jis atrėmė net vienuolika anglų smūgių. Tačiau antrasis praleistas įvartis įrašytas jam – kamuolys po H.Kane'o smūgio atsimušė į mūsiškį ir krito į vartus.

Stebėkite gyvai! Po mačo lrytas.ltv stebėkite tiesioginę vaizdo transliaciją iš abiejų rinktinių spaudos konferencijų.

Sausakimšame LFF stadione Anglijos rinktinė jautėsi kaip namie – kontroliavo kamuolį ir rengė vieną ataką po kitos, kol lietuviai susispaudę gynėsi.

Lietuvių vartams itin dažnai grasino Harry Kane‘as, tačiau G.Arlauskis sėkmingai atrėmė jo smūgius.   Pirmasis įvartis krito 29-ąją minutę – pasižymėjo Rossas Barkley.

Po kelių minučių galingai smūgiavo Lukas Spalvis, bet Jackas Butlandas patikimai saugojo Anglijos vartus.

Neįmuši tu, įmuša tau – H.Kane'as taikėsi, taikėsi ir galiausiai prisitaikė – po jo smūgio varžovai pirmavo 2:0.

Antrajame kėlinyje anglai buvo kiek aprimę, o G.Arlauskis gelbėjo mūsiškius 52-ąją minutę, kai atrėmė du H.Kane‘o smūgius iš eilės.

58-ąją minutę ant suolo sėdo aktyviausias Anglijos žaidėjas – H.Kane‘as.

Lietuva ir toliau tik gynėsi, tačiau 62-ąją minutę gynyba sugriuvo – trečią anglų įvartį gražiu smūgiu į vartų viršų pelnė Alexas Oxlade'as-Chamberlainas.

Iki mačo pabaigos nei viena rinktinė nesukūrė daugiau itin pavojingų atakų, o anglai kiek atsipalaidavo  ir leido lietuviams vis dažniau kontroliuoti kamuolį.

Galiausiai Anglija šventė užtikrintą pergalę 3:0.

Muštynės. Dar neprasidėjus rungtynėms, kai komentatorius pristatė rinktinių sudėtis, tribūnose kilo neramumai. Incidentas įvyko šalia aktyviųjų Lietuvos sirgalių tribūnos. Sirgaliai ėmė stumdytis, mėtyti vieni į kitus daiktus.   Susikibus sirgaliams liejosi kraujas – dviem anglų futbolo aistruoliams prireikė medikų pagalbos. Vienam jų buvo nubrozdinta galva, kitam – išmušti dantys.

H.Kane‘as. Anglų puolėjas H.Kane‘as terorizavo lietuvių gynybą – nuo jo galingų smūgių gelbėjo tik patikimai žaidęs G.Arlauskis. 29-ąją minutę jis atliko perdavimą Rossui Barkley, pelniusiam pirmą įvartį.

35-ąją minutę įvartį pelnė jau pats H.Kane‘as. 58-ąją minutę jis buvo pakeistas.

G.Arlauskis. Jeigu ne G.Arlauskis rezultatas galėjo būti dar skaudesnis – jis ne kartą atrėmė itin pavojingus anglų smūgius ir padarė viską, kad ekipa išvengtų žiauraus pažeminimo.

Pasirodymas. Igorio Pankratjevo vadovaujame rinktinė per 10 atrankos rungtynių iškovojo tris pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė šešis pralaimėjimus.

Istorija. Anglija per visą šalies futbolo istoriją pirmą kartą atrankos cikle neprarado nė taško – jie laimėjo visas dešimt rungtynių.

Statistika.

Lietuva – Anglija 0:3

Kamuolio kontrolė: 41 proc. – 59 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 5 (1) – 22 (13)

Pavojingos atakos: 17 – 59

Perdavimai (tikslūs): 333 (274) – 593 (531)

Kampiniai: 1- 7

Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija         10 10 0 0 31:3  30

2. Šveicarija 10 7 0 3 24:8 21

3. Slovėnija 10 5 1 4 18:11 16

4. Estija 10 3 1 6 4:9 10

5. Lietuva 10 3 1 6 7:18 10

6. San Marinas 10 0 1 9 1:36 1

Lietuvos starto vienuoliktukas. Giedrius Arlauskis, Linas Klimavičius, Georgas Freidgeimas, Tomas Mikuckis, Vytautas Andriuškevičius, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Vylkintas Slivka, Mindaugas Panka, Fiodoras Černychas, Lukas Spalvis.

Anglijos starto vienuoliktukas. Jackas Butlandas, Kyle'as Walkeris, Kieranas Gibbsas, Philas Jonesas, Philas Jagielka, Jonjo Shelvey, Rossas Barkley, Adamas Lallana, Alexas Oxlade'as-Chamberlainas, Jamie Vardy, Harry Kane'as.

Mačo eiga.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Anglija 0:3

90 min. Rungtynių teisėjas pridėjo papildomas tris minutes.

84 min. L.Spalvis užsidirbo geltoną kortelę ir netrukus buvo pakeistas.   79 min. Parodytos pirmos geltonos kortelės – jas užsidirbo anglai J.Vardy ir J.Shelvey. Anglai ir toliau kontroliavo situaciją aikštėje, bet jautėsi atsipalaidavimas – lietuviai pradėjo dažniau valdyti kamuolį. 70 min. D.Ingsas galingai smūgiavo, bet G.Arlauskis dar kartą gelbėjo Lietuvą.

62 min. A.Oxlade'as-Chamberlainas puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą pratęsė lietuvių triuškinimą – 3:0.

58 min. Žaidimas aikštėje kiek aprimo. H.Kane'ą pakeitė Danny Ingsas. 52 min. Fantastiškai žaidė G.Arlauskis, sustabdęs du iš eilės H.Kane'o smūgius. Anglija pelnė kampinį, tačiau G.Arlauskis atrėmė ir trečią smūgį iš eilės.

50 min. Prie Lietuvos vartų – sumaištis, tačiau bendromis pastangomis lietuviai apsigynė.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Anglija 0:2

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga – Anglija priekyje 2:0. 42 min. A.Novikovas greičiausiai pasitempė kirkšnį – vaikšto už jos susiėmęs. 42 min. J.Shelvey bandė laimę, tačiau G.Arlauskis dar kartą atrėmė smūgį.

40 min. A.Novikovas smūgiavo link vartų, tačiau grėsmės Anglijos vartininkui nesukėlė.

35 min. Neįmuši tu, įmuša tau – H.Kane'as taikėsi, taikėsi ir galiausiai prisitaikė – po jo smūgio jau 0:2. 34 min. L.Spalvis buvo arti įvarčio, tačiau J.Butlandas atrėmė kamuolį.

31 min.  Anglai turėjo dar vieną puikia progą, kai smūgiavo J.Vardy, tačiau G.Arlauskis apsaugojo vartus.

29 min. R.Barkley pelnė pirmą įvartį galingu smūgiu – Anglija išsiveržė į priekį 1:0.

26 min. A.Lallanos smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų. 23 min. Eilinis H.Kane'o smūgis, tačiau G.Arlauskis ir vėl buvo gudresnis.  20 min. Lietuviai pirmą kartą ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau viskas, ką sugebėjo – pereiti vidurio liniją. 15 min. Sužaidus pirmąsias penkiolika minučių anglai kamuolį kontroliavo net 71 proc. laiko.

14 min. Dar vienas H.Kane'o mėginimas – situaciją ir vėl fantastiškai gelbėjo G.Arlauskis.

11 min. Po ilgokos tylos anglai surengė pavojingą ataką ir buvo arti įvarčio – itin galingą H.Kane'o smūgį puikiai atrėmė G.Arlauskis.

5 min. Anglija ir toliau kontroliavo situaciją aikštėje, tačiau paversti to realiomis progomis nesugebėjo.

2 min. Anglai surengė pirmą išpuolį ir įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau nieko pavojingo nesukūrė.

Konfliktas ir grįžimas. Lietuvos rinktinės vartus gins Giedrius Arlauskis, nežaidžiantis jau du mėnesius. Jis praleido ir paskutines lietuvių rungtynes su Slovėnija, nes mače su San Marinu užsidirbo raudoną kortelę.

Prieš mačą su anglais G.Arlauskis įsivėlė į konfliktą su žurnalistais. Vėliau jam iššūkį metė kitas sporto žurnalistas, pasiūlęs lažybas – apie tai skaitykite čia.

Istorija. Anglijos žvaigždės Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Pirmąjį mačą namie jie laimėjo be didesnio vargo – 4:0.

Sirgaliai. Anglijos rinktinę į Lietuvą atlydėjo 1500 sirgalių. Stadione jiems skirta apie 800 vietų.

Pagarba. „Lietuva – puikiai organizuota komanda, futbolininkai sunkiai dirba vienas dėl kito. Tikrai nenuvertiname jūsų, norime laimėti, bet žinome, kad turėsime žaisti labai gerai, jog tai pasiektume“, – prieš mačą pagarbiai apie Lietuvą atsiliepė Anglijos rinktinės treneris Roy'us Hodgsonas.

Gyvai: diskusija po pirmojo prezidento rinkimų turo