Į „Euro2016“ traukinį – Švedijos bei Ukrainos futbolininkai

Tiesa, Yussufas Poulsenas 81 minutę sušvelnino skirtumą, tačiau tai buvo menka paguoda. Šeimininkams, norint perimti kelialapį iš švedų, per likusį laiką reikėjo pelnyti 3 įvarčius.

Slovėnijos žaidėjai Maribore siekė Ukrainai įmušti du įvarčius<br>AP nuotr.
Švedijos rinktinė jau 19-ąją mačo minutę, po Z.Ibrahimovičiaus smūgio, pirmavo 1:0.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Nov 17, 2015, 10:19 PM, atnaujinta Oct 4, 2017, 2:04 AM

Jie sugebėjo pasižymėti tik kartą: 90-ąją min. rezultatą išlygino Jannikas Vestergaardas. Dvikova baigėsi 2:2, tačiau bendras akistatų rezultatas – 4:3 švedų naudai.

Švedijos rinktinė finaliniame Europos pirmenybių etape žais penktą kartą iš eilės ir šeštą sykį turnyrų istorijoje. Aukščiausias švedų pasiekimas – ketvirtoji vieta 1992 metais namie.

Tuo tarpu Slovėnija Mariboro stadione jau nuo dvikovos pradžios užgulė Ukrainos vartus ir 11 minutę šeimininkai glėbesčiavosi: Boštjanas Cesaras įmušė įvartį ir sušvelnino bendrą akistatos rezultatą 1:2.

Tačiau po to slovėnams nesisekė įmušti – nors teisėjas pridėjo ir 7 minutes, galiausiai šeimininkai už per didelį norą įmušti buvo nubausti: 97 min. pasižymėjo Andrijus Jermolenka. Šeiminkai leido net trims ukrainiečiams išbėgti prie vieną vartininką ir jie be vargo įmušė įvartį. Tad rungtynės baigėsi 1:1, o bendras rezultatas – 3:1 Ukrainos naudai.

Šias rungtynes stebėjo tiek Slovėnijos prezidentas Borutas Pahoras, tiek ir Ukrainos vadovas Petro Porošenka, o dvikova kelis kartus buvo trumpam nutraukta dėl į aikštę skrendančių fejerverkų.

Ukrainos rinktinė finaliniame etape dalyvaus antrą kartą iš eilės. Pirmasis jos bandymas įveikti grupės varžybų barjerą prieš ketverius metus gimtinėje buvo nesėkmingas.

Tad pasibaigus atrankai, gruodžio 12 dieną Paryžiuje, bus traukiami čempionato burtai. Dar prieš šiuos „sudėliotus“ burtų krepšelius UEFA pranešė, kad, patekus į čempionatą Ukrainai, ji grupės varžybose tikrai nežais su Rusija. Mat ši valstybė okupavo dalį ukrainiečių žemių – Krymą ir palaiko Donbase siautėjančius separatistus. Abiejų šalių sirgaliai yra itin aršūs vienas kito atžvilgiu, tad riaušių tikrai būtų sunkų išvengti. Tačiau per atkrintamuosius mačus Ukraina ir Rusija galės susigrumti – žinoma, jei susiklostys tam situacija.