Ispanijos įvarčių fiesta pratęsė košmarišką turkų seriją

52-eji metai. Būtent tiek laiko Turkija nesugeba įveikti Ispanijos rinktinės. Penktadienio vakaras Nicoje, kur buvo žaidžiamos „Euro 2016'“ rungtynės tarp šių rinktinių išimtimi netapo. Ispanai užtikrintai 3:0 (2:0) nušlavė varžovus ir D grupėje pasiekė antrąją pergalę.

Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
A.Iniesta.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Jun 17, 2016, 9:33 PM, atnaujinta May 21, 2017, 11:05 AM

Turkams tai buvo antroji nesėkmė.

Ispanijos rinktinė kontroliavo mačo eigą nuo pirmųjų minučių – jie kantriai dalinosi kamuoliu ir ieškojo progų prisiartinti prie turkų vartų.

Pirmą kartą ta jie padarė 34-ąją minutę, kai Nolito perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o galva jį į vartus pasiuntė Alvaras Morata.

Po kelių akimirkų tas pats Nolito pratęsė savo pasakišką pasirodymą, kai išbėgo į baudos aikštelę, sulaukė Cesco Fabregaso perdavimo ir pelnė įvartį. Antrajame kėlinyje turkai net nespėjo įvykių pasukti sau naudinga linkme, kai teisėjo klaida leido ispanams pelnyti dar vieną įvartį.

Andresas Iniesta perdavė kamuolį nuošalėje buvusiam Jordi Albai, kuris atliko dar vieną perdavimą A.Moratai, o šis pelnė antrąjį savo įvartį.

Turkai surengė kelias atakas, bet nieko pakeisti nesugebėjo – ispanai toliau puikiai dalinosi kamuoliu, užtikrintai jį kontroliavo ir rengė atakas.

Likus žaisti 15 minučių jų sirgaliai jau traukė pergalės dainas.

87-ąją minutę turkai turėjo puikią progą įmušti įvartį, bet Olcay'us Sahanas sudelsė ir išvaistė galimybę.

Antrasis kėlinys: Ispanija – Turkija 3:0. Alvaras Morata (34 min., 48 min.), Nolito (37 min.)

Tik prasidėjus antram kėliniui, 48-ąją minutę pasižymėjo A.Morata. Tiesa, šis įvartis turėjo būti neįskaitytas, nes A.Moratai perdavimą atlikęs Jordi Alba buvo nuošalėje, kai pats sulaukė A.Iniestos perdavimo.

Turkai surengė kelias atakas, bet nieko pakeisti nesugebėjo – ispanai toliau puikiai dalinosi kamuoliu, užtikrintai jį kontroliavo ir toliau rengė atakas.

Ispanai kontroliavo padėtį aikštėje, o likus žaisti 15 minučių jų sirgaliai jau traukė pergalės dainas.

Pirmasis kėlinys: Ispanija – Turkija 2:0. Alvaras Morata (34 min.), Nolito (37 min.)

Ispanai buvo agresyvūs, o pirmą šūvį paleido Alvaras Morata, tačiau šis turkams didesnių problemų nesukėlė.

Ispanijos rinktinė dar kelis kartus aštriai puolė turkų vartus, bet įvarčio pasiekti nesugebėjo.

Turkų treneris sužaidus dvidešimt minučių griebėsi už galvos – netiksliu perdavimu jo futbolininkai sugadino labai pavojingą progą smūgiuoti.

29-ąją minutę galingą smūgį paleido Nolito, bet kamuolys praskriejo šalia vartų.

34-ąją minutę Nolito perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o galva jį į vartus pasiuntė A.Morata. Netrukus tas pats Nolito išbėgo į baudos aikštelę, sulaukė Cesco Fabregaso perdavimo ir pelnė įvartį.

Pirmieji mačai. Turkija pirmajame mače 0:1 nusileido Kroatijai, o Ispanija 1:0 įveikė Čekiją.

Stadionas. „Stade de Nice“ Nicoje talpina 35 tūkst. žmones. Stadionas pirmą kartą duris atvėrė 2013 metais.

Teisėjai. Mačui vadovaus serbas Miloradas Mažičius. Jam padės dar du serbai – Milovanas Rističius ir Daliboras Djurdjevičius. Ketvirtasis teisėjas – Aleksejus Kulbakovas.

Ką jie sakė I. „Svarbiausia, kad iškovojome tris taškus pirmose rungtynėse. Šiam mačui turime pasirengti be minčių apie pergalę praėjusiose rungtynėse. Tikimės, kad turkai sukels daug problemų mums“, – sakė Ispanijos treneris Vicente del Bosque.

Ką jie sakė II. „Niekada nesakysiu savo žaidėjams, kad jie sulystų į gynybą. Negali išeiti į aikštę ir tik stengtis gintis – turi žaisti. Stengsimės rodyti savo žaidimą ir pulti“, – kalbėjo turkų treneris Fatihas Terimas.

Andresas Iniesta (Ispanija). Viena iš svarbiausių dominuojančios Ispanijos sudedamųjų dalių. A.Iniesta daugybės plojimų nusipelnė ne tik dėl vienintelio įvarčio per 2010 metų pasaulio čempionato finalą su olandais. 32 metų „Barcelona“ virtuozas saugų linijoje neš didžiausią svorį, nes Xabi Alonso ir Xavi Hernandezas jau baigė karjeras. Jeigu ispanai nori laimėti dar vieną Europos trofėjų, būtent A.Iniestai reikia sužaisti pačiu aukščiausiu lygiu.

Arda Turanas (Turkija). Turkijos rinktinės kapitonas, garsėjantis energijos aruodais, tarptautinę karjerą pradėjo būdamas devyniolikos. Jis yra pagrindinė komandos figūra. Dauguma pasaulio futbolo sirgalių 28 metų futbolininką pamena iš Madrido „Atletico“ laikų, kai šis padėjo komandai kovoti ispaniškame 2014-ųjų Čempionų lygos finale. Įspūdį palikęs A.Turanas greitai sulaukė dėmesio, o pernai per pasuko į „Barcelona“ klubą.

Ispanijos treneris. Vicente del Bosque Ispaniją vedė į triumfą 2010 metų pasaulio čempionate. Jis dar nėra oficialiai paskelbęs, ką darys po „Euro 2016“ čempionato. 65 metų strategas yra užsiminęs, kad jam tai gali būti paskutinis turnyras. Jis pabrėžė, kad Ispanijai nebūtų blogai, jeigu jis išvyktų, nes į komandą patektų naujų idėjų.

Turkijos treneris. Fatihas Terimas. Turkai jį vadina „Imperatoriumi“. Trumpai kalbantis F.Terimas jau trečiąjį kartą vadovauja rinktinei. Jis turi savo vardą pasaulyje ir garsėja ne tik, kaip nuostabus komandos statytojas. F.Terimas mėgsta nukauti komandas, kurios rinkoje turi didesnę vertę. F.Terimas viešai iš savo komandos reikalavo gerokai daugiau jėgų, kai futbolininkai prastai pradėjo atranką į „Euro 2016“.