C. Ronaldo bėdos: neįmušė 11 m baudinio, portugalai nelaimėjo

Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
C.Ronaldo.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (38)

2016-06-18 21:21, atnaujinta 2017-05-21 08:49

Cristiano Ronaldo šaudė, bet niekaip neprisišaudė – neišnaudojo auksinių progų pelnyti įvartį, bet galiausiai suklydo ten, kur klysti negalėjo. Portugalijos rinktinės žvaigždė nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio ir padovanoti pergalės savo šaliai „Euro 2016“. Visą mačą dominavę portugalai su Austrija sužaidė 0:0.

Tai jau antrosios portugalų lygiosios čempionate – prieš tai jie 1:1 sužaidė su Islandija.

Geriausią progą pasižymėti C.Ronaldo turėjo 78-ąją minutę. Austras Martinas Hintereggeris baudos aikštelėje parvertė puolėją, teisėjas parodė geltoną kortelę ir skyrė 11 metrų baudinį.

Jo mušti stojo pats C. Ronaldo, tačiau pataikė į virpstą ir griebėsi už galvos. Po kurio laiko jis trumpam sukėlė euforiją, kai pelnė įvartį, bet teisėjas neklydo – C.Ronaldo buvo nuošalėje, tad netrukus jam ir vėl teko nuleisti galvą.

C.Ronaldo šis mačas buvo rekordinis – 128-as per karjerą nacionalinėje rinktinėje. Pagal šį rodiklį jis tapo visų laikų lyderiu.

Portugalai dominavo viso mačo metu, tačiau realizuoti puikių progų vis nepavykdavo.

Pirmajame kėlinyje varžovų vartus terorizavo Nani ir C.Ronaldo, bet Austrijos vartus vis gelbėjo Robertas Almeras.

Antrajame kėlinyje C.Ronaldo toliau siautėjo, o portugalai tęsė dominavimą, tačiau visas progas gesino tas pats R.Almeras arba patys portugalai nesugebėjo iki galo išpildyti progų.

Portugalai 6 kartus smūgiavo į vartus, kai austrai – vos kartą. Portugalijos rinktinė kėlė net dešimt kampinių, kai austrai – nei vieno.

Kamuolio kontrolė taip pat priklausė C.Ronaldo kariaunai – 62 procentai prieš 38.

Antrasis kėlinys: Portugalija – Austrija 0:0

54-ąją minutę galingą tolimą smūgį atliko C.Ronaldo, bet austrų vartininkas apsaugojo vartus. Portugalai išliko daug aktyvesni, kėlė kampinius ir nuolat kėlė grėsmę varžovams.

Dar po akimirkos, pakėlus kampinį, C.Ronaldo smūgiavo galva, bet ir vėl austrus gelbėjo vartų sargas Robertas Almeras.

65-ąją minutę C.Ronaldo atliko baudos smūgį, bet jis skriejo virš vartų. Akimirka prieš tai, Austrijos treneris pakeitė didžiausią savo rinktinės žvaigždę D.Alabą.

78-ąją minutę austras Martinas Hintereggeris baudos aikštelėje parvertė C.Ronaldo, teisėjas parodė geltoną kortelę ir skyrė 11 metrų baudinį.

Jo mušti stojo pats C. Ronaldo, tačiau pataikė į virpstą ir griebėsi už galvos.

Pirmasis kėlinys: Portugalija – Austrija 0:0

Portugalai atrodė kiek nervingai ir kelis kartus klydo, o austrai bandė tuo pasinaudoti – jiems pritrūko tikslumo. Rinktinės žaidė energinga ir stengėsi pulti.

12-ąją minutę Nani puikiai įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, bet Austrijos rinktinės vartininkas Robertas Almeris laiku kyštelėjo koją ir išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio.

21-ąją minutę dar geresnę progą turėjo C.Ronaldo, laiku ir vietoje sulaukęs komandos draugo perdavimo, tačiau Portugalijos rinktinės žvaigždė kamuolį pasiuntė šalia vartų.

29-ąją minutę po kampinio galva smūgiavo Nani, tačiau kamuolys pataikė į virpstą.

41-ąją minutę Davidas Alaba atliko baudos smūgį ir buvo arti įvarčio, bet paskutinę akimirką kamuolį galva iš vartų išmušė Portugalijos gynėjas.

Pirmieji mačai. Portugalija 1:1 sužaidė su Islandija, o Austrija 0:2 nusileido Vengrijai.

Stadionas. Rungtynės vyks „Parc des Princes“ stadione Paryžiuje, kuris talpina 45 tūkst. žmonių. Stadionas pirmą kartą duris atvėrė 1972 metais.

Teisėjai. Pagrindinis rungtynių teisėjas – italas Nicola Rizzoli. Jo asistentai – dar du italai Elenito Di Liberatore ir Mauro Tonolini. Ketvirtasis teisėjas – rumunas Alexandru Tudoras.

Ką jie sakė I. „Austrija yra labai stipri komanda – jie tikrai neatsitiktinai patenka į FIFA geriausių rinktinių dešimtuką. Jie puikiai puola ir turi daug individualiai stiprių, techniškų žaidėjų“, – pagarbiai kalbėjo Portugalijos treneris Fernando Santosas.

Ką jie sakė II. „Turime žaisti visai kitaip, nei pralaimėtose rungtynėse Vengrijai. Atlikome analizę ir stengsimės pasimokyti iš klaidų. Turime geriau išnaudoti savo progas, būti ramesni ir geriau gintis. Maži dalykai nusprendžia laimėtojus“, – sakė Austrijos treneris Marcelas Kolleris.

Cristiano Ronaldo (Portugalija). Čempionų lygos finale lemiamą 11 metrų baudinį įmušęs C.Ronaldo jau šiandieną yra vienas geriausių šalies futbolininkų. Su Madrido „Real“ triumfavęs prestižiniame Europos klubų turnyre dabar jis trokšta į priekį vesti savo rinktinę. C.Ronaldo yra rezultatyviausias Portugalijos rinktinės narys. Jis sužaidė 125 mačus ir įmušė 56 įvarčius. Po dar dviejų mačų C.Ronaldo pasieks Luiso Figo sužaistų rungtynių rekordą. C.Ronaldo dievina būti įvykių sūkuryje, o Portugalijos rinktinei būtina, kad jis spindėtų Prancūzijoje, jeigu ekipa nori turėti šansų.

Davidas Alaba (Austrija). Miuncheno „Bayern“ kairiajame gynybos centre įprastai rungtyniaujantis D.Alaba yra Austrijos rinktinės siela. Filipinietės mamos ir tėvo iš Nigerijos šeimoje gimęs žaidimo organizatorius rinktinėje tampo visas vadžias ir nustato tempą. Jis pirmasis stoja prie kamuolio, kai reikia mušti baudinius ar realizuoti standartines situacijas. D.Alaba neįtikėtinai svarbus komandai, bet austrai moka verstis ir be jo. Kai dėl traumos D.Alaba nežaidė, rinktinė dukart nugalėjo Rusiją.

Portugalijos treneris. Fernando Santosas. Jeigu komandai reikia remonto – kvieskite F.Santosą. Šis strategas užsitarnavo reputaciją atstatydamas problemų turinčias komandas. Jis vadovavo Graikijos rinktinei po 2012 metų pasaulio čempionato ir su ja pirmuosius 15 mėnesių nepatyrė pralaimėjimų. Prie Portugalijos jis prisijungė po 2014 metų pasaulio čempionato. Tuomet portugalai neįveikė grupės etapo, o „Euro 2016“ atranką pradėjo pralaimėjimu Albanijai. Tada F.Santosas iškovojo 7 pergales iš eilės. Jis netgi su Portugalija pasiekė pirmąją pergalę prieš italus per 39 metus. Portugalija pirmą kartą per 42 metus nugalėjo Argentiną.

Austrijos treneris. Marcelas Kolleris. Austrija 2011 metais trenerį pasitiko skeptiškai, nes šis į rinktinę atvyko iš bedarbių būrio. Darbo M.Kolleris neturėjo 25 mėnesius, bet šveicaras greitai parodė, kad turi aštrų protą. Per ketverius metus jis beveik nekeitė sudėties ir panaudojo savo sugebėjimus, kad suklijuotų solidžią komandą, kuri tiki, jog gali nugalėti bet kurį varžovą. Per pastaruosius porą metų austrai praktiškai tai ir daro.