AP nuotr.
M.Fellaini.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (42)

Jun 18, 2016, 3:29 PM, atnaujinta May 21, 2017, 9:29 AM

Belgijos rinktinė dar niekada nėra pralaimėjusi Airijos futbolininkams oficialiuose turnyruose. Šią tradiciją jie pratęsė ir šeštadienį, kai „Euro 2016“ D grupės rungtynėse 3:0 (0:0) sutriuškino varžovus ir iškovojo pirmuosius taškus.

Belgai parodė visai kitokį veidą nei rungtynėse su italais, kai pralaimėjo 0:2, nors buvo vadinami dvikovos favoritais.  Po pergalės Belgija pakilo į antrąją grupės vietą.

Šį kartą Belgija perėmė iniciatyvą nuo pirmųjų minučių ir kontroliavo padėtį aikštėje. Jie žaidė tiksliais, techniškais perdavimais ir daug progų varžovams nesuteikė. Tačiau ir patys aiškios persvaros įvarčiais nepavertė – po pirmojo kėlinio buvo lygu 0:0.

Įvarčiais talentinga rinktinė, vadinama juoduoju čempionato arkliuku, prapliupo antrajame kėlinyje.

48-ąją minutę o Kevine'o de Bruyne'o perdavimo pasižymėjo Romelu Lukaku ir po šio įvarčio belgai iįgavo dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Jie tęsė varžovų vartų antplūdį ir tai galiausiai pasibaigė dar vienu įvarčiu – 61-ąją minutę tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Axelis Witselis, sulaukęs tobulo Thomaso Meuniero įvarčio.

Savo galutinio žodžio dar nebuvo taręs ir R.Lukaku – 70-ąją minutę belgai perėmė kamuolį ir pasileido į priekį – po Edeno Hazardo perdavimo R.Lukaku atsidūrė vienas prieš vartininką ir pelnė antrąjį savo įvartį.

Šiose rungtynėse Belgija nė akimirkai neleido sudvejoti jų pranašumu – kamuolį kontroliavo 60 proc. laiko ir į vartų plotą smūgiavo šešis kartus, kai airiai – vos du.

Antrasis kėlinys: Belgija – Airija 3:0. R.Lukaku (48, 70 min.), A.Witselis (61 min.)

Y.Carrasco galėjo tęsti rungtynes, o belgai įspūdingai pradėjo antrąjį kėlinį – 48-ąją minutę po Kevine'o de Bruyne'o perdavimo pasižymėjo Romelu Lukaku.

Belgai toliau tęsė savo dominavimą – 61-ąją minutę pasižymėjo Axelis Witselis, sulaukęs tobulo Thomaso Meuniero įvarčio.

Pirmasis kėlinys: Belgija – Airija 0:0

Belgai aktyviai pradėjo rungtynes ir pasileido į puolimą – techniškais perdavimais kelis kartus įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, bet daugiau nieko nenuveikė.

Pirmasis pavojus prie belgų vartų kilo 18-ąją minutę, kai airiai kėlė du kampinius iš eilės, bet T.Cortois žaidė užtikrintai.

Pirma pavojinga proga kilo 20-ąją minutę prie airių vartų – Edenas Hazardas kaire koja pavojingai smūgiavo, bet kamuolys praskriejo virš vartų.

24-ąją minutę belgai apsidžiaugė įvarčiu, bet kamuolį į vartus pasiuntęs Yannickas Carrasco buvo nuošalėje.

Belgai nemažino apsukų, bet realiausią progą turėjo 41-ąją minutę, kai po kampinio galva į vartus smūgiavo Toby Alderweildas, bet jo smūgį taip pat galva nuo vartų išmušė airių gynėjas.

Pirmasis kėlinys baigėsi belgo Y.Carrasco tauma – ji atrodė skaudi, tad lieka neaišku, ar jis galės tęsti rungtynes.

Pirmieji mačai. Belgija E grupės varžybas pradėjo pralaimėjimu 0:2 Italijai, o airiai 1:1 sužaidė su Švedija.

Stadionas. „Stade de Bordeaux“ stadionas Bordo mieste talpina 42 tūkst. žmonių. Pirmą kartą jis duris atvėrė 2014 metais.

Teisėjai. Mačui teisėjaus turkas Cuneytas Cakiras. Jo asistentai – dar du turkai Bahattinas Duranas ir Tarikas Ongunas. Ketvirtasis teisėjas – Benoitas Bastienas.

Ką jie sakė I. „Laukiu sunkaus mačo. Turime būti kantrūs ir negalime suteikti per daug erdvės airiams, nors pergalė mums ir būtina. Jie labai pavojingi pereidami iš gynybos į puolimą – turime to saugotis“, – sakė Belgijos treneris Marcas Wilmotsas.

Ką jie sakė II. „Belgija individualiai stiprių žaidėjų turi tiek pat, kiek ir kitos geriausios rinktinės, tad tai bus labai sunkios rungtynės. Sužaidėme gerą mačą prieš Švediją, kurį, manau, turėjome laimėti. Stengsimės taip pat gerai žaisti ir šį kartą“, – kalbėjo Airijos treneris Martinas O'Neillas.

Thibaut Courtois (Belgija). Th.Courtois turi tiek daug potencialo, kad buvęs Londono „Chelsea“ treneris Jose Mourinho leido Petrui Čechui išvykti. Tai apie šį vartininką pasako labai daug. 193 cm ūgio Th.Courtois turi puikius refleksus ant linijos ir yra vienas geriausių vartų sargų pasaulyje. Jis taip pat puikiai skaito aikštę, kai varžovai į baudos aikštelę leidžia aukštus kamuolius.

Robbie Keane'as (Airija). Airijos rinktinės kapitonas atrankoje buvo rezultatyviausias žaidėjas, bet „Los Angeles Galaxy“ puolėjas penkis įvarčius įmušė į futbolo miniatiūros Gibraltaro vartus. O kai airiai žengė į atkrintamųjų mūšį su Bosnija ir Hercegovina, už Atlanto rungtyniaujantis futbolininkas turėjo susirasti vietą ant suolo. Gali būti, kad buvęs „Tottenham Hotspur“ futbolininkas Prancūzijoje turės priprasti prie tokio paties statuso.

Belgijos treneris. Jums reikėtų pažiūrėti vaizdo įrašus, kaip Marcusas Wilmotsas žaidžia savo šalies rinktinėje, kad suprastume, ką jam reiškia Belgijos spalvos. Per galvas lipantis atakuojantis saugas visada garsėjo uosle įvarčiui. Per 70 rungtynių rinktinėje jis įmušė 28 įvarčių. Bebaimis žaidėjas tapo bebaimiu treneriu. M.Wilmotsas įprastai iš savo futbolininkų gauna viską, ko paprašo.

Airijos treneris. Martinas O'Neillas su Anglijos ir Škotijos klubais yra laimėjęs trofėjus, bet dabar strategas ruošiasi paragauti mūšio tranšėjose, nes jo komanda tikrai atsidurs apgultyje.