Įvartis į savo vartus mačo pabaigoje sugriovė islandų šventę

Islandijos futbolo rinktinė buvo labai arti dar vienos sensacijos ir istorinės pergalės „Euro 2016“ varžybose, tačiau šventę paskutinėmis akimirkomis sugadino Vengrija. Ji šeštadienį paskutinėmis mačo minutėmis išplėšė lygiąsias 1:1 (1:0), nors visa Islandija jau buvo pasirengusi šventei.

Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Aronas Gunnarssonas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Vengrijos aistruolės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Jun 18, 2016, 6:29 PM, atnaujinta May 21, 2017, 8:49 AM

Vos 300 tūkstančių gyventojų turinti valstybė artėjo prie pirmosios savo pergalės Europos futbolo čempionatų istorijoje, kai pirmavo po Gyfi Sigurdssono įvarčio nuo 11 metrų baudinio žymos, bet 88-ąją minutę į savo vartus įsimušė Birkiras Saevarssonas.

Šiame mače islandai turėjo menką pranašumą nuo rungtynių pradžios, nors abi rinktinės žaidė gana atsargiai. Gaisras prie Vengrijos vartų kilo po nesėkmingo mėginimo įžaisti kamuolį, kai pirmasis kėlinys jau artėjo prie pabaigos.

Jie prarado kamuolį, islandai surengė žaibišką išpuolį, bet vengrai sugebėjo kamuolį nukreipti už galinės linijos. Pakėlus kampinį klydo vyriausias visų laikų Europos čempionatų žaidėjas – 40-metis vengrų vartininkas Gaboras Kiraly, nesugavęs kamuolio.

Kilus sąmyšiui baudos aikštelėje, Vengrijos rinktinės gynėjas Tamašas Kadaras prasižengė prieš Aroną Gunnarssoną, o rungtynių teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį.

Jį užtikrintai realizavo Gylfi Sigurdssonas, panėręs visą šalį į euforiją.

Antrajame kėlinyje vengrai mėgino taisyti situaciją, bet Islandija užtikrintai gynėsi. Tikrą pirtį Vengrija varžovams užkūrė mačo pabaigoje, kai rengė vieną išpuolį po kito, bet Islandija liko rami, patikimai gynėsi, kol nesubyrėjo 88-ąją minutę.

Į varžovų baudos aikštelę įsiveržę vengrai sukėlė sumaištį, o bandydamas gelbėti komandą į savus vartus įsimušė B.Saevarssonas.

Islandai dar turėjo savo šansą, kai uždirbo baudos smūgį prie pat varžovų baudos aikštelės, bet smūgis buvo netikslus – vengrai džiaugėsi taip, lyg būtų laimėje.

Antrasis kėlinys: Islandija – Vengrija 1:1. G.Sigurdssonas (40 min.), B.Saevarssonas (88 min., į savus vartus)

Antrojo kėlinio pradžioje Islandija toliau rodė pavyzdinę gynybą ir neleido vengrams perlaužti rungtynių eigos, nors šie ir buvo agresyvesni,

Panika prie islandų vartų kilo 60-ąją minutę, kai vengra įsiveržė į baudos aikštelę, bet nesugebėjo išlaikyti kamuolio kontrolės.

Vengrija kiek atgijo, suprasdami, kad jiems reikia taškų. Jie kelis kartus smūgiavo į vartus, bet situaciją aikštėje iš esmės toliau kontroliavo islandai.

88-ąją minutę vengrai įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir bandydamas gelbėti ekipą nuo įvarčio į savo vartus įsimušė Birkiras Saevarssonas.

Pirmasis kėlinys: Islandija – Vengrija 1:0. G.Sigurdssonas (40 min.)

Islandai mačo pradžioje buvo kiek aktyvesni ir pavojingai smūgiavo 9-ąją minutę po kampinio, kurį pakėlė G.Sigurdssonas. Galva smūgiavo Jonas Dadi Bodvarssonas, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Įpusėjus pirmam kėliniui abi ekipos dar nebuvo pataikiusios į vartų plotą – žaidimas buvo atsargus ir paremtas gynyba.

30-ąją minutę puikią galimybę turėjo islandas Johannas Gudmundssonas, tačiau jis neišnaudojo puikios progos pelnyti įvartį.

Bandydami išmušti kamuolį vengrai klydo, o o tuo naudojosi islandai – smūgiavo, bet vengrai blokavo smūgį.

Pakėlus kampinį klydo vengrų vartininkas, nesugavęs kamuolio, o baudos aikštelėje Tamašas Kadaras prasižengė prieš A..Gunnarssoną.

Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo G.Sigurdssonas.

Pirmieji mačai. Islandija 1:1 sužaidė su Portugalija, o Vengrija netikėtai 2:0 nugalėjo Austriją.

Stadionas. Mačas vyks „Stade Vélodrome“ stadione Marselyje, kuris talpina 67 tūkst. žmonių. Pirmą kartą duris jis atvėrė 1938 metais.

Teisėjai. Pagrindinis mačo teisėjas – rusas Sergejus Karasiovas. Jam padės dar du rusai – Nikolajus Golubevas ir Tikhonas Kaluginas. Ketvirtasis teisėjas – Aleksejus Kulbakovas.

Ką jie sakė I. „Vengrija – gera komanda, esu jais sužavėtas. Jie yra organizuoti ir sunkiai dirba, tad tikiuosi sunkaus susitikimo.

Mums liko dvejos rungtynės ir jose sieksime tik pergalių. Norime ne tik patekti į aštuntfinalį, bet ir užsitikrinti kuo aukštesnę vietą grupėje. Todėl mums reikia tik pergalės“, – sakė Islandijos treneris Larsas Lagerbackas.

Ką jie sakė II. „Vis dar jaučiame euforiją po pergalės prieš Austriją. Šią energiją panaudosime mače su Islandija, bet reikės kitokios taktikos nei pirmose rungtynėse. Islandai žaidžia fiziškai kietai, tad turėsime prisitaikyti“, – kalbėjo Vengrijos treneris Berndas Storckas.

Aronas Gunnarssonas (Islandija). Islandijos rinktinės kapitonas žaidžia saugų grandyje ir savo atsidavimu uždega kitus. „Cardiff“ komandoje jis nebuvo nuolatinis starto žaidėjas, bet L.Lagerbackas šį futbolininką labai brangina. Jo vieta Islandijos rinktinės starto sudėtyje – labiau nei užtikrinta.

Krisztianas Nemethas (Vengrija). Puolėjas pernai JAV surado daug gerbėjų. JAV futbolo lygoje (MLS) jam atiteko sezono įvarčio apdovanojimas. Tačiau šiemet jis išvyko į Kataro lygą, kur tikrai nesutiko tokio pasipriešinimo, koks laukia Prancūzijoje.

Islandijos treneris. Islandija yra Europos čempionato naujokė, bet tik ne Larsas Lagerbackas. Jis yra vienas labiausiai patyrusių turnyro trenerių. L.Lagerbackas padėjo Švedijai pasiekti penkis svarbiausius turnyrus 2000-2008 metais, o per 2010 metų pasaulio čempionatą vadovavo Nigerijai. Tačiau žygis su Islandija į Europos čempionatą – didžiausias jo pasiekimas. Stoikiškas švedas yra žinomas dėl to, kad vadovauja sunkiai įveikiamas ekipas, kurių futbolas nėra patrauklus akiai.

Vengrijos treneris. Per atranką vengrai turėjo tris trenerius, bet išgyveno tik B.Storckas. Vokietis yra vienas iš trijų užsienio trenerių, kurie per 114 metų istoriją gavo progą vadovauti komandai. Gerbiamas jaunimo treneris vyrų futbole neturi daug patirties. Anksčiau jam yra tekę vadovauti Kazachstano ekipai ir kazachų „Almaty“ ekipai.