Europos lygoje viena koja į kitą etapą žengė „Arsenal“ ir „Atletico“, o rusams nesisekė

UEFA Europos lygos turnyre ketvirtadienį prasidėjo aštuntfinalio etapas. Jame buvo sužaistos aštuonerios pirmos rungtynės. Keturi susitikimai vyko nuo 20.00 val. Didžiausią susidomėjimą kėlė Italijos ir Anglijos futbolo grandų dvikova. „AC Milan“ klubas savo aikštėje priėmė Londono komandą „Arsenal“.

Europos lygos aštuntfinlio pirmos rungtynės.<br> AFP/Reuters/Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (42)

Mar 8, 2018, 10:08 PM, atnaujinta Mar 9, 2018, 3:13 PM

Įtikinamą pergalę svečiuose šventė „kanonieriai“ 2:0 (2:0). Įvarčius nugalėtojams pelnė armėnas Henrichas Mchitarianas (15-ą) ir valas Aaronas Ramsey (45+4 min.).

Dar įtikinamesnę pergalę iškovojo ir Madrido klubas „Atletico“, namuose 3:0 (1:0) sutriuškinęs Maskvos komandą „Lokomotiv“. Įvarčius madridiečiams pelnė Saulis Niguezas (22-ą), Diego Costa (47-ą) ir Koke (90-ą min.).

Prancūzijos „Lyon“ ekipa išvykoje 1:0 (0:0) palaužė Maskvos CSKA futbolininkų pasipriešinimą. Vienintelį ir pergalingą įvartį brazilas Marcelo įmušė 68-ą min.

Vokietijos atstovas Europos lygos taurėje Dortmundo klubas „Borussia“ savo žiūrovų akivaizdoje kiek netikėtai 1:2 (0:0) nusileido „Salzburg“ komandai iš Austrijos. Svečiai pirmavo 2:0 po dviejų Kosovo rinktinės vieno lyderių Valono Berishos dviejų taiklių smūgių 49-ą ir 56-ą min. Vokietis Andre Schurrle 52-ą min. tik sušvelnino skirtumą.

Kitos ketverios aštuntfinalio rungtynės prasidėjo 22.05 val. Lietuvos laiku.

Tris pergales šventė aikščių šeimininkai – „Marseilles“, „Leipzig“ ir Lisabonos „Sporting“ klubai, o štai Kijevo komanda „Dynamo“ iš Ukrainos sužaidė svečiuose 2:2 (0:0) su Romos ekipa „Lazio“ ir turi geras galimybes savo aikštėje siekti kelialapio į ketvirtfinalį.

Reiktų pabrėžti, kad Europos lygos aštuntfinalio pirmose rungtynėse pralaimėjo visos trys Rusijos ekipos. Prie jau minėtų „Lokomotiv“ ir CSKA prisijungė dar ir Sankt Peterburgo „Zenit“ futbolininkai, kurie išvykoje 1:2 nusiledo Leipcigo klubui.

„Leipzig“ futbolininkai savo aikštėje 2:1 (0:0) įveikė „Zenit“ (Rusija) ekipą. Šeimininkams įvarčius pelnė Brua (56-ą min.) ir Timo Werneris (77-ą), o Rusijos ekipai – Domenico Criscito (86-ą).

Marselio „Olympique“ komanda namuose 3:1 (2:1) nugalėjo Bilbao „Athletic“ (Ispanija) klubą. Nugalėtojams du įvarčius pelnė Lucas Ocamposas (1-ą ir 58-ą min.), vieną – Dimitrijus Payet (14-ą). Bilbao ekipoje pasižymėjo Aritzas Adurizas (45+3 min. iš 11 metrų baudinio).

Kitame mače Lisabonos „Sporting CP“ (Portugalija) futbolininkai savo žiūrovų akivaizdoje 2:0 (1:0) pranoko Plzeno „Viktoria“ (Čekija) komandą. Portugalijos klubui abu įvarčius pelnė Fredy Montero (45+1 ir 49 min.).

„Lazio“ (Italija) klubas namuose sužaidė lygiosiomis 2:2 (0:0) su „Dynamo“ komanda. „Lazio“ ekipai įvarčius pelnė Ciro Immobile (54-ą) ir Felipe Andersonas (62-ą min.). „Dynamo“ klube pasižymėjo Viktoras Cygankovas (52-ą) ir Junioras Moraesas (79-ą min.).

Rezultatai:

„AC Milan“ 0 – 2 Londono „Arsenal“

15' Henrich Mchitarian [0 – 1]

45+4' Aaron Ramsey [0 – 2]

Madrido „Atletico“ 3 – 0 Maskvos „Lokomotiv“

22' Saul Niguez [1 – 0]

47' Diego Costa [2 – 0]

90' Koke [3 – 0]

Maskvos CSKA 0 – 1 „Lyon“

68' Marcelo [0 – 1]

Dortmundo „Borussia“ 1 – 2 „Salzburg“

49' Valon Berisha [0 – 1] – iš 11 metrų baudinio

56' Valon Berisha [0 – 2]

52' Andre Schurrle [1 – 2]

Nuo 22.05 val.:

Romos „Lazio“ 2 – 2 Kijevo „Dynamo“

52' Viktor Cygankov [0 – 1]

54' Ciro Immobile [1 – 1]

62' Felipe Anderson [2 – 1]

79' Junior Moraes [2 – 2]

90+6' Denys Garmaš („Dynamo“) – raudona kortelė

„Marseille“ 3 – 1 Bilbao „Athletic“

1' Lucas Ocampos [1 – 0]

14' Dimitri Payet [2 – 0]

45+3' Aritz Aduriz [2 – 1] – iš 11 metrų baudinio

57' Lucas Ocampos [3 – 1]

„Leipzig“ 2 – 1 St.Peterburgo „Zenit“

56' Bruma [1 – 0]

77' Timo Werner [2 – 0]

86' Domenico Criscito [2 – 1]

Lisabonos „Sporting“ 2 – 0 Plzeno „Viktoria“

45+1' Fredy Montero [1 – 0]

49' Fredy Montero [2 – 0]

Atsakomos rungtynės bus žaidžiamos po savaitės (kovo 15-ą dieną).