Į Čempionų lygą prasimušė „Ajax“ ir AEK bei nė karto nebuvęs „Young Boys“

Antradienį buvo sužaistos pirmos trejos atsakomosios UEFA Čempionų lygos atrankos atkrintamųjų rungtynės, po kurių paaiškėjo trys šio sezono prestižinio turnyro dalyviai.

„Ajax“ ekipa prasimušė į Čempionų lygą po trejų metų pertraukos<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 29, 2018, 12:33 AM, atnaujinta Aug 29, 2018, 8:15 AM

Vietą grupių kovose užsitikrino olandų Amsterdamo „Ajax“, kuris atsilaikė Ukrainoje prieš Kijevo „Dinamo“ ir sugebėjo po trejų metų pertraukos sugrįžti į Čempionų lygą. Olandai jau žino, kad per burtų traukimo ceremoniją bus trečiame krepšyje ir tikrai nesusitiks su joje esančiomis „Monaco“ ir Maskvos CSKA ekipomis.

Po pirmosios akistatos olandai pirmavo 3:1 ir turėjo puikius šansus nebūti paliktais už turnyro borto. Maža to: Dušanas Tadičius jau 14-ąją minutę galėjo užbaigti visą intrigą, kai smūgiavo nuo 11 metrų žymos, tačiau įvarčio nepelnė. Nors „Dinamo“ ir bandė kurti intrigą, dvikova baigėsi lygiosiomis, kurios tapo sėkme „Ajax“

Kitose rungtynėse su galimybe žaisti Čempionų lygos grupių etape atsisveikino kroatų Zagrebo „Dinamo“. Rungtynių pradžioje į priekį įsiveržė kroatai antrajame kėlinyje per dvi minutes praleido du įvarčius – pasižymėjo šveicarų Berno „Young Boys“ ekipos puolėjas puolėjo Guillaume Hoarau ir bendru rezultatu 2:3 kroatai atsisveikino su savo svajone. Berno ekipa pirmą kartą prasimušė į Čempionų lygą.

Dar viename mače paaiškėjo, kad graikų Atėnų AEK futbolininkai pirmą kartą nuo 2006 metų žais Čempionų lygoje. Graikai bendru rezultatu 3:2 įrodė pranašumą ir pasiėmė bilietą į grupių etapą. Išvykoje graikai laimėjo 2:1 prieš vengrų „MOL Vidi“ , o namie antradienį su vengrais sužaidė 1:1. Graikai pirmieji įmušė antrame kėlinyje ir apsiramino: nors svečiai išlygino rezultatą 57 minutę, pakeisti įvykių eigos nesugebėjo.

Čempionų lygos antradienio mačų rezultatai:

Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) – Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) 0:0 (pirmasis mačas 1:3)

Atėnų AEK (Graikija) – Sėkešfehėrvaro „MOL Vidi“ (Vengrija) 1:1 (pirmasis mačas 2:1)

48' P.Mantalosas [1:0]

57' L.Nego [1:1]

Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) – Berno „Young Boys“ (Šveicarija) 1:2 (pirmasis mačas 1:1)

7' I.Haijrovičius [1:0]

64' L.Hoarau [1:1]

68' L.Hoarau [1:2]