„Trakai“ atsisveikinimo proga D. Česnauskiui padovanojo pergalę prieš „Kauno Žalgirį“

64 rungtynes nacionalinėje rinktinėje sužaidęs, Rusijos čempionu tapęs, dukart Lietuvos ir kartą Škotijos taurę laimėjęs, o pastarąjį penkmetį „Trakams“ atidavęs Deividas Česnauskis šeštadienį oficialiai baigė beveik du dešimtmečius trukusią profesionalo karjerą.

„Trakai“ D.Česnauskiui atsisveikino proga dovanojo pergalę.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
„Trakai“ – „Kauno Žalgiris“.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (41)

2018-11-03 14:51, atnaujinta 2018-11-04 08:21

„Trakai“ penktojo rato trečiojo turo rungtynes LFF stadione žaidė su „Kauno Žalgiriu“ ir nugalėjo varžovus rezultatu 1:0 (0:0). Vienintelį ir pergalingąjį įvartį 59-ąją min. pelnė Donatas Kazlauskas. „Trakai“ užsitikrino vietą Europos lygos turnyre.

Pergalę trakiškiai skyrė D.Česnauskiui. Po mačo jis atsidūrė ant komandos draugų rankų. D.Česnauskis paskutinį kartą buvo registruotas oficialioms rungtynėms ir po šio mačo baigė savo karjerą. Jis šįkart liko atsargoje.

„Trakai“ surinko 45 taškus ir lieka ketvirtojoje turnyro lentelės pozicijoje. „Kauno Žalgiris“ (39 tšk.) rikiuojasi penktas.

Paskutinėse tarpusavio ketveriose rungtynėse iš penkių sėkmė taip pat lydėdavo „Trakus“ (5:1, 4:1, 2:0 ir 1:0), o viena dvikova baigėsi taškiai (1:1).

Rezultatas:

„Trakai“ – „Kauno Žalgiris“ 1:0. Donatas Kazlauskas (59).

Rungtynių eiga

Nors šiame mače buvo parodyta tik viena geltona kortelė, tačiau pražangų ir kietų dvikovų buvo labai daug.

Pirmajame kėlinyje daug pavojingų progų nebuvo, o atkarpomis iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Kėlinio pabaigoje „Trakų“ baudos aikštelėje po susidūrimo krito žalgirietis, tačiau teisėjas 11 metrų baudinio neskyrė.

Po pertraukos gerą progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Diniaras Bilialetdinovas, tačiau galva rusas smūgiavo virš vartų. Visgi 59-ąją minutę šeimininkams tą pavyko padaryti.

Greito išpuolio metu D.Kazlauskas sulaukė savalaikio perdavimo ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, galingai smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Tai buvo devintasis saugo įvartis šiame sezone.

„Kauno Žalgiris“ nuo to momento metė didesnes pajėgas į priekį ir ne kartą buvo arti išlyginamojo įvarčio. Puikią progą po pakelto kampinio turėjo Linas Pilibaitis, iš dėkingos situacijos smūgiavęs virš vartų.

„Trakai“ galėjo pasinaudoti varžovų paliktomis erdvėmis, bet to nepadarė. Ypač gerą galimybę pelnyti antrą įvartį turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Vadimas Manzonas, kuris iš arti smūgiavo tiesiai į vartininką Martyną Matuzą.

Šeimininkams pavyko atsilaikyti ir po šios pergalės jie prieš „Kauno Žalgirį“ yra susikrovę 6 taškų persvarą, kurios užteks nenukristi žemiau. „Trakai“ gali pasigirti geresniais tarpusavio rungtynių rezultatais.