Naujos viltys Europos čempionato atrankoje atidedamos – Lietuva pralaimėjo Liuksemburgui

[[ge:lrytas:lrytas:9679657]]

Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjo Liuksemburgui.<br> LFF/G.Schmit nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Mar 22, 2019, 9:32 PM, atnaujinta Mar 24, 2019, 11:57 AM

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė penktadienį nesėkmingai pradėjo kovas 2020 metų Europos čempionato atrankos turnyre. Mūsiškių pirmasis varžovas B grupės turnyre buvo Liuksemburgo rinktinė. Lietuviai, deja, pralaimėjo rezultatu 1:2 (1:1) ir patyrė pirmąją nesėkmę naujajame atrankos cikle.

Lietuva 14-ąją min. pirmavo 1:0 po Fiodoro Černycho smūgio. Tai buvo devintasis kapitono įvartis Lietuvos rinktinėje. Jam puikų perdavimą atliko po trejų metų į rinktinę sugrįžęs Saulius Mikoliūnas.

Dar pirmojo kėlinio pabaigoje (45-ąją min.) Leandro Barreiro Martinsas išlygino santykį (1:1).

Antrojo kėlinio pradžioje Gersonas Rodriguesas 55-ąją min. aikštės šeimininkams pelnė antrąjį ir, kaip vėliau pasirodė, pergalingąjį įvartį (2:1).

Visos lietuvių pastangos bent išlyginti rezultatą buvo bevaisės.

Lietuvos futbolininkai, kuriuos treniruoja naujasis strategas Valdas Urbonas, svečiuose oficialias rungtynes pastarąjį kartą laimėjo 2014 metais prieš San Mariną.

Pernai Lietuvos rinktinė žaidė šešerias oficialias Tautų taurės turnyro rungtynes su Serbijos, Juodkalnijos ir Rumunijos rinktinėmis ir visas jas pralaimėjo.

Tačiau naujojo stratego V.Urbono treniruojami Lietuvos futbolininkai žadėjo jų gerbėjams naujų vilčių naujoje atrankoje. Tačiau, matyt, ne šį kartą.

Lietuva su Liuksemburgu anksčiau yra žaidusi dvejas draugiškas rungtynes išvykoje. 2009 metais lietuviai nugalėjo 1:0 (įvartį įmušė Tomas Danilevičius), o 2013-aisiais pralaimėjo 1:2 (įvartį įmušė Deividas Matulevičius).

Rezultatas:

Liuksemburgas – Lietuva 2:1. Leandro Barreiro Martins (45), Gerson Rodrigues (55)/Fiodoras Černychas (14).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Deimantas Petravičius (62 min. Nerijus Valskis), Arvydas Novikovas (55 min. Artūras Žulpa), Saulius Mikoliūnas (76 min. Justinas Marazas), Fiodoras Černychas.

Po gana greito F.Černycho įvarčio 14-ąją min. V.Urbono auklėtiniai toliau teikė prioritetą atsargiam žaidimui, bet turėjo progų priekyje.

28-ąją minutę po pavojingo Deimanto Petravičiaus perdavimo S.Mikoliūnas baudos aikštelėje atliko grėsmingą smūgį galva, bet varžovai kamuolį blokavo. Po pakelto kampinio Linas Klimavičius smūgiavo virš vartų.

Kaip jau minėta, 45-ąją minutę Liuksemburgui pavyko išlyginti rezultatą. L.Martinsas dešiniajame krašte pranoko lietuvių gynėjus ir nuginklavo priešais jį vieną likusį Ernestą Šetkų.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės situacija tapo sudėtingesnė.

55-ąją minutę šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį. G.Rodriguesas kairiajame krašte atliko klastingą ir gražų smūgį į tolimąjį vartų kampą ir E.Šetkui nepavyko šio kamuolio pasiekti.

Į tai lietuviai iš karto bandė reaguoti primesdami savo spaudimą varžovams.

S.Mikoliūnas 57-ąją minutę atsidūrė ant baudos aikštelės linijos ir atliko stiprų smūgį į vartus, bet vartininkui pavyko atmušti kamuolį ir neutralizuoti pavojų.

Vėliau realią galimybę pelnyti įvartį priešais vartus turėjo F.Černychas, bet smūgis buvo netikslus.

Arti tikslo kampinio situacijoje buvo ir L.Klimavičius, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Kėliniui persiritus į antrąją pusę, kelis kartus savo vartus meistriškai išgelbėjo E.Šetkus.

Tuo metu V.Urbonas bandė pagyvinti žaidimą į aikštę įleisdamas Artūrą Žulpą, Nerijų Valskį ir rinktinėje debiutavusį Justiną Marazą.

Lietuviai iki paskutinių minučių bandė užspausti oponentus, bet rungtynės baigėsi Liuksemburgo rinktinės pergale – 2:1.

Pirmadienį (kovo 25-ąją d.) Lietuva sužais draugiškas rungtynes su Azerbaidžano rinktine Baku.

Kitos Europos čempionato atrankos rungtynės vyks jau birželio mėnesį.

Kitame B grupės susitikime penktadienį Portugalija namuose priėmė Ukrainą. Portugalai su Cristiano Ronaldo priešakyje neįveikė ukrainiečių – lygiosios 0:0.