Madridas švenčia! Nepaisant „Liverpool“ dominavimo „Real“ 14 kartą iškovojo Čempionų lygos trofėjų

Šeštadienį „Stade de France“ stadione įvyko ilgai lauktas futbolo spektaklis – UEFA Čempionų lygos finalas. Jame sėkmė šypsojosi Madrido „Real“ futbolininkams, kurie 1:0 (0:0) palaužė „Liverpool“ ekipą.

Madrido „Real“ – „Liverpool“<br> IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto/Scanpix nuotr.
 Ilgai lauktas UEFA Čempionų lygos finalas: Madrido „Real“ – „Liverpool“<br> REUTERS/Scanpix nuotr.
 Ilgai lauktas UEFA Čempionų lygos finalas: Madrido „Real“ – „Liverpool“<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 28, 2022, 9:53 PM, atnaujinta May 29, 2022, 12:38 AM

22 val. turėjusios prasidėti rungtynės buvo net 3 kartus nukeltos dėl šalia stadiono vykusių neramumų ir prasidėjo tik 22 val. 36 min.

Anglijos žurnalistai pranešė, jog fanai į stadioną neįleidžiami ir dalis jų buvo nupurkšti ašarinėmis dujomis. Tuo tarpu Prancūzijos žiniasklaida skelbė, jog „Liverpool“ sirgaliai neturintys bilietų stengiasi nelegaliai papulti į stadioną.

Visgi rungtynės galiausiai prasidėjo ir jas sėkmingiau pradėjo „Liverpool“ futbolininkai. Anglijos ekipa spaudė madridiečius ir ieškojo progos pelnyti įvartį.

21-ąją rungtynių minutę Sadio Mane atliko puikų smūgį į vartus, tačiau Thibaut Courtois pamušė kamuolį į vartų virpstą ir išsaugojo vartus tuščius.

Sąmyšis prie „Liverpool“ vartų kilo pačio kėlinio pabaigoje. Kamuolys krito į vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę. Karimas Benzema atsidūręs prieš Alissoną atliko perdavimą atgal. Frederico Velverde grąžino kamuolį prancūzui ir šis pelnė įvartį. Tiesa, kaip VAR patvirtino, ne pagal taisykles.

„Liverpool“ dominavimą pirmajame kėlinyje paženklino statistika. Jurgeno Kloppo auklėtiniai į vartus smūgiavo 10 kartų, tuo tarpu Carlo Ancelotti treniruojamas „Real“ smūgiavo vos kartą. „Liverpool“ kamuolį kontroliuoja 51,7 proc. laiko.

Antrasis kėlinys kur kas smagiau prasidėjo „Real“ ekipai. 59-ąją minutę F.Velverde atliko žemą perdavimą į baudos aikštelę, o joje Trentas Alexanderis-Arnoldas pramiegojo jam už nugaros bėgantį Vinicių, kuris kamuolį pasiuntė į vartų tinklą.

„Liverpool“ 82-ąją minutę turėjo puikią progą rezultatą išlyginti. Mohamedas Salah susikūrė puikią progą įvarčiui ir atliko smūgį į vartus, tačiau Th.Courtois eilinį kartą įspūdingai apsaugo savo komandos vartus.

Iki rungtynių pabaigos Anglijos klubas taip ir nesugebėjo pelnyti įvarčio. Ir nepaisant to, kad pagal smūgius į vartus „Liverpool“ laimėjo 23–4, Čempionų lygos trofėjumi džiaugėsi „Real“ ekipa.

Madrido futbolininkai savo kelyje įveikė Paryžiaus „Saint-Germain“, Londono „Chelsea“ ir „Manchester City“ klubus.

„Liverpool“ savo ruožtu susitvarkė su Milano „Inter“, Lisabonos „Benfica“ ir „Villareal“ ekipomis.

Abi finalininkės yra vienos sėkmingiausios visų laikų Europos futbolo komandos.

„Liverpool“ futbolininkams tai jau buvo 10-asis Čempionų lygos finalas, o jame Anglijos klubas triumfavo 6 kartus.

Tuo tarpu Madrido „Real“ skaičiai kur kas įspūdingesni. „Karališkasis“ klubas svarbiausiame Europos klubiniame turnyre taurę į viršų kėlė net 14 kartą, o finale patyrė tik 3 pralaimėjimus.

Gyvai: komentarai Europos Parlamento rinkimų rezultatams aptarti