Įspūdingai besigynę Lietuvos futbolininkai sužaidė lygiosiomis su Graikijos rinktine

Pirmadienį Atėnuose esančiame „Agia Sophia“ stadione Lietuvos futbolo rinktinė netikėtą rezultatą. Edgaro Jankausko auklėtiniai draugiškose rungtynėse sužaidė lygiosiomis 0:0 su Graikijos rinktine.

Graikija – Lietuva  <br> Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 27, 2023, 6:37 PM, atnaujinta Mar 28, 2023, 12:07 PM

Graikijos futbolininkai tiesiog dominavo pirmajame kėlinyje. Šeimininkai per pirmąsias 45 minutes atliko net 20 smūgių į vartus, o tuo tarpu lietuviams to padaryti nepavyko nė karto.

Bene pavojingiausia proga prie Lietuvos vartų pirmajame kėlinyje buvo 45-ąją minutę. Konstantinos Mavropanosas atliko smūgį su galva į vartų apatinę dalį, tačiau Emilijus Zubas nuostabiai apsaugojo Lietuvą nuo įvarčio į rūbinę. Graikai per pirmąjį kėlinį atliko 20 smūgių į vartus, lietuviai nesmūgiavo nė karto.

Antrajame kėlinyje lietuviai atrodė kur kas gyvybingesni ir patys kartas nuo karto sukurdavo atakas.

Visgi, pavojingesnes progas kūrė Graikijos futbolininkai, o 82-ąją minutę lietuvių kailį gelbėjo gynėjas Kipras Kažukolovas. Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas stovėdamas ant vartų linijos sugebėjo atlaikyti Dimitrio Giannoulio smūgį.

Graikijos rinktinė per rungtynes atliko net 31 smūgį į vartus, tuo tarpu lietuviai smūgiavo tik 3 kartus.

Lietuvių gretose geltonas korteles gavo Klaudijus Upstas, Gratas Sirgėdas ir Gvidas Gineitis. Šeimininkų komandoje nubaustas buvo Giannis Papanikolaou.

Rinktinės iki šiol buvo susitikusios 2 kartus.

Atrankoje į 2014 metų pasaulio čempionatą graikai namuose 2:0 įveikė lietuvius, o Lietuvoje 1:0 stipresni buvo svečiai.