Australijoje ir Naujoje Zelandijoje vykstančiame pasaulio čempionate staigmeną grupių etape pateikė Pietų Afrikos Respublikos futbolininkės.

Netikėtumas pasaulio čempionate – Pietų Afrikos Respublikos futbolininkės išsiuntė itales namo<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2023-08-02 13:22

PAR rinktinė paskutinėse G grupės rungtynėse 3:2 (1:1) įveikė Italijos rinktinę ir iškovojo kelialapį į aštuntfinalį.

Favoritėmis laikytos italės į priekį išsiveržė 11-ąją minutę, kuomet Arianna Caruso realizavo 11 metrų baudinį.

PAR rinktinei pavyko rezultatą išlyginti 32-ąją minutę. Benedetta Orsi atliko perdavimą atgal savo vartininkei, tačiau Francesca Durante kamuolio nelaukė ir kamuolys įskriejo į vartus.

Antrajame kėlinyje komandos dar po kartą apsikeitė tiksliais smūgiais ir rungtynių pridėtas laikas prasidėjo rezultatui esant lygiam 2:2.

2-ąją teisėjo pridėtą minutę pietų afrikietės keliais perdavimais pralaužė italių gynybą ir Thembi Kgatlana smūgiu iš kelių metrų pelnė pergalingą įvartį.

Pergalė PAR rinktinę pakylėjo į 2-ąją vietą ir padovanojo bilietą į aštuntfinalio etapą. Italės krito į 3-ąją vietą.

Grupėje neįveikiamos buvo Švedijos futbolininkės, kurios paskutinėse rungtynėse 2:0 (0:0) įveikė paskutinėje vietoje likusias argentinietes.

Švedijos rinktinė aštuntfinalyje susikaus su čempionių titulą ginančiomis JAV futbolininkėmis, o PAR sieks įveikti nyderlandes.