Po nervus draskančių rungtynių „Žalgiris“ įveikė VEF ir iškovojo S. Butauto taurę

Intriga tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje – A. Kavaliauskas pelnė du taškus su pražanga, tačiau baudą prametė. „Žalgiriui“ nepavyko nusiimti kamuolio ir užsivedė VEF krepšininkai rezultatą išlygino – 68:68.

„Žalgirio“ krepšininkai finale turėjo paprakaituoti.<br>M. Patašius.

Sep 10, 2012, 8:40 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 9:05 PM

Sūpuoklės. „Žalgirio“ komanda rungtynes pradėjo atsipalaidavusi. Pirmasis taškus pelnė P. Jankūnas. D. Zavacko pastangomis VEF neatsiliko (5:5), tačiau greitai kauniečiai šovė į priekį – 10:5. Nors Rygos ekipa mėgino sugrąžinti intrigą, jiems tai padaryti pavyko tik trečiojo ketvirčio pabaigoje, kuomet po greitos atakos buvo įmestas itin svarbus tritaškis – 63:68.

Kauniečiai žaidė padrikai, o K. Janičenokas tritaškiu pirmą kartą į priekį išvedė VEF komandą – 71:68. Netrukus J. Plaza auklėtiniai susigriebė ir atstatė pranašumą, tačiau paskutinė kėlinio minutė kauniečiams tapo pragaru – VEF įmetė du svarbius tritaškius ir iki mačo pabaigos likus keletui sekundžių rezultatas buvo 91:91. Latviai sugebėjo apsiginti, o ekipų akistata nusikėlė į pratęsimą. Pratęsime žiūrovams ir toliau buvo draskomi nervai, tačiau „Žalgiris“ sužaidė užtikrinčiau ir šventė pergalę.

Kelias. Joanas Plaza jau savo kelyje į finalą pranoko vieną lietuvių strategą – Dainių Adomaitį, kurio treniruojama Vloclaveko „Anwil“ kauniečiams pralaimėjo 61:78.

„Žalgirio“ krepšininkai turnyre startavo rungtynėse su Južno „Chimik“. Į Kauno halę sugrįžę Lietuvos čempionų žiedus ginti besirengiantys J. Plaza auklėtiniai varžovus nugalėjo 81:67.

Rygos VEF komanda į finalą pateko 82:71 įveikusi Panevėžio „Lietkabelį“ bei 76:65 nugalėjusi „Nižnij Novgorod“ ekipą.

Statistika.

„Žalgiris“: M. Popovičius – 26, P. Jankūnas – 18, M. Kuzminskas – 16 (6 atk. kam.), K. Lavrinovičius – 16, O. Lafayette'as – 10 (7 rez. perd.).

VEF: K. Janičenokas – 26, D. Zavackas – 21, W. Danielsas – 16 (6 atk. kam.).

Ketvirti. D. Adomaičio treniruojama Vloclaveko „Anwill“ komanda kovoje dėl trečiosios vietos nesugebėjo įveikti Žemutinio Naugardo „Nižnij Novrgorod“ ekipos. „Anwill” ekipa pralaimėjo 67:78. Rezultatyviausiai lietuvio treniruojamoje ekipoje žaidė S. Hajričius, kuris pelnė 14 taškų. Nugalėtojų ekipoje žibėjo P. Brezecas, pelnęs 18 taškų.

Penkti. Panevėžio „Lietkabelio“ komanda užėmė penktąją S. Butauto taurės turnyro vietą. Lietuviai Kauno sporto halėje sekmadienį 71:65 nugalėjo autsaiderius Južno „Chimik“ krepšininkus.

Rezultatyviausias “Lietkabelio” komandoje buvo T. Jogėla, pelnęs 13 taškų. Varžovų ekipą į priekį vedė S. Lešičius, taip pat sumetęs 13 taškų.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes dvitaškiu pradėjo P. Jankūnas, tačiau „Žalgiriui“ taškais iš po krepšio iškart atsakė D. Zavackas (2:2).

Kauniečiai pataikė tritaškį, tačiau ir vėl prabilo D. Zavackas, kuris taikliai atakavo iš toli – 5:5.  Netrukus „Žalgiris“ šovė į priekį – 10:5.

Sužaidus keturias minutes D. Zavackas VEF komandą priartino iki 8:10, tačiau „Žalgiris“ vėl padidino spaudimą ir po M. Popovičiaus tritaškio išsiveržė 18:11.

Kauniečiai iki kėlinio pabaigos apsukų nemažino, tačiau VEF nepasidavė ir mėgino kovoti. Pirmasis kėlinys baigėsi 28:22.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio starte P. Jankūnas sudavė antausį R. Butauto auklėtiniams - pataikė tritaškį - 31:22. Netrukus tritaškį įsmeigė ir K. Lavrinovičius- 34:22. Įsibėgėję žalgiriečiai tapo nebepavejami - VEF ekipai nepavyko tinkamai gintis ir įpusėjus kėliniui "Žalgiris" pirmavo 42:30.

VEF komandoje žibėjo D. Zavackas, kuris iki kėlinio pabaigos likus porai minučių pataikė vieną baudos metimą ir skirtumą sumažino iki 37:45. Netrukus R. Butauto auklėtiniai pasižymėjo greitoje atakoje – 39:45. Kėlinys baigėsi "Žalgiriui" pirmaujant 51:39.

Trečiasis kėlinys

Pustrečios minutės - tiek prireikė VEF krepšininkams, jog šie prabiltų trečiajame kėlinyje. Tuo metu "Žalgiris" nemiegojo ir didino pranašumą. Rygos ekipos tylą nutraukė Janičenoks - 42:60. Įpusėjus kėliniui "Žalgiris" pirmavo 66:49.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei minutei prie baudų metimo linijos stojęs D. Zavackas skirtumą sumažino iki 60:68. Netrukus „Žalgiris“ suklydo ir kauniečius VEF už tai baudė tritaškiu – 63:68.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtojo kėlinio starte R. Butauto auklėtiniai sužaidė puikiai - po keleto gražių atakų išlygino rezultatą - 68:68. Netrukus K. Janičenokas VEF išvedė į priekį - 71:68.

Gavę antausį kauniečiai pabudo - 70:71. Netrukus kauniečiai vėl pirmavo - 73:71. J. Plaza sugebėjo nuraminti savo krepšininkus, tačiau VEF ir toliau kibo į atlapus. Likus žaisti minutei "Žalgiris" pirmavo 89:85. Itin svarbiu momentu VEF nesugebėjo rezultatyviai užbaigti atakos, tačiau netrukus "Žalgiris" prarado kamuolį.

Likus žaisti pusei minutės VEF smeigė tritaškį - 88:89, tačiau M. Popovičius sumetė du baudos metimus - 91:88. Netrukus VEF pateikė dar vieną staigmeną - dar vieną tritaškį - 91:91. Ekipoms prireikė pratęsimo.

Pirmasis pratęsimas

Pratęsimą taškais pradėjo VEF, tačiau "Žalgiris" varžovams atsakė tritaškiu - 94:93. Netrukus kauniečiai skirtumą padidino iki 96:93. Likus žaisti mažiau nei minutei "Žalgiris" pirmavo 99:97.

Netrukus du baudos metimus įmetė K. Lavrinovičius - 101:97. Į varžovų taškus VEF atsakė tritaškiu - 100:101.  "Žalgiris" pridėjo vieną tašką - 102:100.

Kauno komanda žaidė šaltakraujiškiau ir M. Popovičius likus žaisti 6 sekundėms išvedė į priekį komandą 105:101. Tokiu rezultatu mačas ir baigėsi.