Galingas pasirodymas Eurolygoje: Kauno „Žalgiris“ - Zagrebo „Cedevita“ 90:62 (komentaras)

Kroatas Marko Popovičius tautiečiams buvo negailestingas. Antrajame kėlinyje per dvi minutes snaiperis surengė tritaškių šou, po kurio Zagrebo „Cedevita“ taip ir neatsigavo. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos sezoną pradėjo užtikrintai. Griaudint tūkstantinei sirgalių miniai „Žalgirio“ arenoje Kaune, jie 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9)   sutriuškino svečius iš Kroatijos ir iškovojo pirmąją pergalę C grupėje.

„Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai startavo Eurolygoje.<br>M. Kulbis.

Lina Motužytė

Oct 12, 2012, 2:08 PM, atnaujinta Mar 16, 2018, 4:03 AM

Rungtynės. „Cedevita“ žalgiriečiams priešinosi vos kėlinį. Pirmojo ketvirčio pradžioje komandos rungtyniavo taškas į tašką. Besibaigiant kėliniui „žalgiriui“ pavyko įgyti 7 taškų persvarą (27:20). Kauniečiai spurtavo ir nuo varžovų atsiplėšė antrajame kėlinyje. Įpusėjus ketvirčiui, per dvi minutes 11 taškų pelnęs M. Popovičius išvedė „Žalgirį“ į priekį 44:27. Toliau aikštės šeimininkai savo pranašumą tik didino. Aistringai pilnutėlės arenos palaikomi žalgiriečiai trečiajame kėlinyje varžovams priartėti neleido. Jie turėjo užtikrintą persvarą, kurią tik didino. Ketvirtajame kėlinyje, po O. Lafayette'o tritaškio, „Žalgirio“ persvarą padidėjo iki 30 taškų (90:60). Žalgiriečiai šventė pergalę 90:62.

Spurtas. Antrajame kėlinyje į aikštę grįžęs M. Popovičius privertė arenoje susirinkusius sirgalius pakilti iš savo vietų. Tris trišakius ir dvitaškį pelnęs snaiperis inicijavo kauniečių spurtą. „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 13:2, 11 iš šių taškų pelnė M. Popovičius.

Komentarai.

P. Jankūnas: "Daug ką dar buvo galima taisyti, paskutinius du kėlinius žaidimas sulėtėjo, padarėme tokių žioplų klaidų, kur bėgdami du prieš vieną, trys prieš du išmetėme kamuolį į užribį. Gynyboje gal truputį atsipalaidavome, praradome budrumą. Yra daug ką taisyti. Smagu, kad pavyko pradėti pergalingai".

Tritaškiai. „Cedevita“ komanda tritaškius mėtė tragiškai. Jie iš toli atakavo net 27 kartus, tačiau pataikė tik penkis metimus. „Žalgirio“ komanda pasirodė kur kas geriau – 9 iš 16 metimų.

Atsinaujinę. Po praėjusio sezono „Cedevita“ komanda pasikeitė neatpažįstamai. Kroatijos vicečempionų ekipą paliko 9 žaidėjai, todėl klubo vadovybė turėjo surinkti naują komandą ir tai pradėjo daryti pakankamai vėlai.

Įžaidėjas. Kauno „Žalgirio“ komandoje ilgametį ekipos įžaidėją Mantą Kalnietį pakeitė legionierius, 188 cm ūgio 28 metų JAV ir Bulgarijos pilietybes turintis Ibrahimas Jaaberas.

Pažįstami. „Žalgirio“ komandai puikiai pažįstamas „Cedevita“ treneris Božidaras Maljkovičius ir įžaidėjas Vlado Ilievskis, dar vadinamas lietuvių siaubu. Tiek B. Maljkovičius, tiek V. Ilievskis pernai dirbo Krasnodaro „Lokomotiv“ komandoje, kuri VTB čempionate „Žalgirio“ ekipą eliminavo aštuntfinalyje.

Saitai. Pažįstami yra ir J. Plaza bei B. Maljkovičius. Ispanas 2004-2006 metais Madrido „Real“ komandoje dirbo serbo asistentu.

Statistika.

„Žalgiris“: P. Jankūnas – 20, K. Lavrinovičius – 17, M. Popovičius – 15, O. Lafayette – 10, R. Kaukėnas – 9, D. Lavrinovičius – 8, M. Delašas – 5, A. Juškevičius – 4, V. Lipkevičius – 2.

“Cedevita”: M. Gelabele – 16, B. Wrightas – 15, L. Andričius ir V. Ilievskis – po 8, P. Suputas ir I. Buva – po 5, L. Babičius -3, G. Sutonas – 2.

“Žalgiris“ - „Cedevita“

Taškai: 90 - 62

Dvitaškiai: 19/32 (59 proc.) - 20/30 (66 proc.)

Tritaškiai: 9/16 (56 proc.) - 5/27 (18)

Baudų metimai: 25/30 (83) – 7/10 (70)

Atkovoti kamuoliai: 32 - 23

Rezultatyvūs perdavimai: 20 - 15

Perimti kamuoliai: 8 - 10

Klaidos: 19-19

Sutikimas. Žalgiriečius Kaune sutiko tūkstantinė sirgalių minia, savo numylėtinius pasitikusi kurtinančiu triukšmu.

"Žalgiris": M. Popovičius, O. Lafayette, M. Kuzminskas, P. Jankūnas, D. Lavrinovičius.

"Cedevita": B. Wrightas, P. Suputas, L. Andričius, M. Gelabale, M. Greenas.

Pirmasis kėlinys

Kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo žalgiriečiai. Tolimą metimą smeigė P. Jankūnas. Į varžovų dvitaškį P. Jankūnas atsakė dviem taškais su varžovo pražangą (6:2).

Tritaškį smeigęs P. Suputas išvedė varžovus į priekį 9:8, tačiau neilgam. D. Lavrinovičiaus dvitaškis grąžino kauniečiams minimalų pranašumą.

Puikiai rungtynes pradėjęs P. Jankūnas pelnė dar du taškus su bauda. Baudos metimus realizavęs K. Lavrinovičius grąžino žalgiriečiams trapią 5 taškų persvarą (20:15).

Į 2 L. Andričiaus taškus greita ataka ir taikliu metimu iš po krepšio atsakė A. Juškevičius (24:17). Kėlinį tritaškiu užbaigė M. Delašas, padidindamas "Žalgirio" persvarą iki 7 taškų (27:20).

Antrasis kėlinys

K. Lavrinovičius, realizavęs 2 baudos metimus, toliau didino "Žalgirio" persvarą (29:20). Vis dėlto, spurtuoti žalgiriečiams nepavyko, netrukus tritaškį pataikė L. Babičius (29:23).

Aikštėje po keitimo pasirodęs M. Popovičius smeigė tritaškį, o į greitą kontrataką nuskubėjęs K. Lavrinovičius galingu dėjimu užbaigė ataką. "Žalgiris" pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą 36:25.

"Žalgirio" arenoje - kurtinantis triukšmas, sirgaliai pakilo iš savo vietų, kai M. Popovičius paleido dar du tritaškius iš eilės. "Žalgirio" persvara - rekordinė - 15 taškų (42:27). Ir jie nesiruošė sustoti. M. Popovičius pelnė dar 2 taškus (44:27). Snaiperio sąskaitoje įpusėjus antrajam kėliniui buvo jau 13 taškų.

Kėlinio pabaigoje vieną baudos metimą iš dviejų realizavęs K. Lavrinovičius padidino "Žalgirio" persvarą iki 17 taškų (55:38).

Trečiasis kėlinys

Pelnęs 2 taškus ir išprovokavęs varžovo pražangą K. Lavrinovičius padidino "Žalgirio" persvarą iki 20 taškų (58:38). Antrajame kėlinyje žalgiriečiai laikė užtikrintą 20 taškų persvarą ir neleido varžovams priartėti nė per žingsnį.

Galingu dėjimu žalgiriečių ataką užbaigęs M. Delašas privertė arenoje susirinkusius "Žalgirio" gerbėjus banguoti. Jų numylėtiniai priekyje 74:49.

2 taškus su pražanga pelnęs D. Lavrinovičius padidino savo komandos pranašumą iki 28 taškų (79:51). Arenoje vis dažniau pasigirsdavo sirgalių raginimai šiose rungtynėse pelnyti 100 taškų.

Kamuolį perėmęs M. Delašas atliko ilgą perdavimą varžovų aikštės pusėje buvusiam O. Lafayette'ui, tačiau šiam nepavyko pataikyti iš po krepšio. Kėlinį žalgiriečiai baigė pirmaudami 79:53.

Ketvirtasis kėlinys

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui neatrodė, kad svečiai dar gali sukelti žalgiriečiams problemų. Tritaškį smeigęs O. Lafayette'as padidino kauniečių pranašumą iki 30 taškų (90:60).

Žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę 90:62.