Eurolygoje – nušluoti čempionai: „Olympiakos“ - „Žalgiris“ 61:79

Kauno „Žalgiris" laužo tradicijas. Be pralaimėjimų elitiniame turnyre žengiantys Kauno krepšininkai C grupės rungtynėse išvykoje 79:61 (14:17, 19:22, 26:10, 20:12) patiesė Eurolygos čempionus „Olympiakos“ žaidėjus, pirmą kartą klubo istorijoje išsivežė pergalę iš Pirėjaus ir pirmą kartą Eurolygos sezoną pradėjo trimis laimėjimais iš eilės.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos sezoną pradėjo labai sėkmingai.<br>M. Kulbis.

Martynas Suslavičius

Oct 26, 2012, 4:09 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 8:43 PM

Po tokio įspūdingo starto Kauno komanda tapo vienvalde C grupės lydere, nes du turus sėkmingai įveikęs Milano „Emporio Armani" ketvirtadienį patyrė nesėkmę.

Rungtynės. „Žalgiriui“ prireikė beveik penkių minučių, kad įmestų pirmuosius taškus, tačiau ir tada žaidimas neįsibėgėjo, o artėjant kėlinio pabaigai statistika buvo tragiška: 1 pataikytas dvitaškis iš penkių bei keturi netaiklūs tritaškiai. Nepaisant garbės nedarančių skaičių, J. Plaza sustygavo savo komandą ir „Žalgiris“ ne tik pasivijo varžovus, bet po greitos R. Kaukėno atakos (likus 1 min. 1 sek.) kauniečiai pirmavo 14:13.

Antrajame kėlinyje kibo varžovams į atlapus ir stengėsi neleisti jiems nutolti. Net keletą kartų „Žalgiris“ rezultatą išlygino (24:24, 28:28, 33:33), tačiau per paskutinę minutę „Olympiakos“ sužaidė šaltakraujiškai ir išsiveržė į priekį 39:33.

Po didžiosios pertraukos J. Plazos auklėtiniai pademonstravo didesnį susikaupimą – jie sugebėjo pavyti varžovus (42:42), o netrukus padedami M. Popovičiaus tolimų metimų iššovė į priekį – 52:45. Išsiveržę kauniečiai sugebėjo neprarasti budrumo ir į lemiamą kėlinį išėjo turėdami 10 taškų pranašumą – 59:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ pademonstravo aukščiausio lygio žaidimą – jie daugiau nei tris minutes neleido įmesti varžovams, o patys smaginosi – iki mačo pabaigos likus 6 min. ir 44 sek. kauniečiai pirmavo 71:49. Iki mačo pabaigos „Olympiakos“ dar spėjo pataikyti, tačiau „Žalgiris“ triumfavo 79:61. Lietuvis. „Olympiakos“ komandoje rungtyniaujantis Martynas Gecevičius daug progų neturėjo ir šįkart. M. Gecevičius sužaidė tik 3 minutes ir 12 sekundžių. Per šį laiką jis prametė dvitaškį, kartą suklydo ir prasižengė. Lietuvis surinko minus tris naudingumo balus.

Statistika. „Žalgiris": Marko Popovičius - 16, Oliveris Lafayette'as - 10, Darjušas Lavrinovičius ir Ibrahimas Jaaberas - po 9, Tremmellas Dardenas (7 atk. kam.)   ir Rimantas Kaunėnas - po 8, Jeffas Foote'as - 7, Mindaugas Kuzminskas - 4, Paulius Jankūnas ir Kšyštofas Lavrinovičius - po 3, Mario Delašas - 2. Vytenis Likpevičius taškų nepelnė.

„Olympiakos": Kyle'as Hinesas (8 atk. kam.) - 15, Giorgios Printezis - 12, Evangelos Mantzaris - 11, Vassilis Spanoulis (6 rez. perd., 6 kld.) - 10, Pero Antičius - 5, Kostas Papanikoaou - 3, Stratos Perperoglou, Kostas Sloukas - po 2. Varžovas. Kitose rungtynėse „Žalgiris“ namuose priims „Emporio Armani“ komandą. Rungtynės vyks lapkričio 1-ąją.

Komandų statistika.

„Žalgiris“ - „Olympiakos“ 79:61

Dvitaškiai: 24/44 (54 proc.) - 15/31 (48 proc.)

Tritaškiai: 7/18 (38 proc.) - 5/18 (27 proc.)

Baudų metimai: 10/13 (76 proc.) - 16/22 (72 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 31

Perimti kamuoliai: 11 - 7

Klaidos: 13 - 22

Rezultatyvūs perdavimai: 10 - 12

Pirmasis kėlinys

„Žalgiriui“ startuoti taškais nepavyko. Pirmieji ataką rengę „Olympiakos“ krepšininkai, kurie ją užbaigė iki galo. Netrukus į priekį pasileidę kauniečiai suklydo ir šeimininkai pelnė dar du taškus - 4:0. Ilgą seriją netaiklių metimų pademonstravę J. Plazos auklėtiniai pirmuosius taškus įmetė tik sužaidus beveik penkias minutes. Taškus pelnė D. Lavrinovičius. Per tą laiką šeimininkai buvo surinkę 8 taškus - 8:2.

Įpusėjus kėliniui į kauniečių kraitį du taškus baudų metimais įdėjo M. Popovičius. Netrukus lietuviai apsigynė, tačiau K. Lavrinovičius sužingsniavo. Iki kėlinio pabaigos likus 3 min. 54 sek. aikštėje pasirodė M. Gecevičius, kuris netrukus subaudavo. Kauno „Žalgirio“, pirmajame kėlinyje sužaidusi beveik septynias minutes, buvo padariusi keturias klaidas. Lietuvos čempionus gelbėjo tai, kad šeimininkai negalėjo pasigirti puikiu taiklumu - 12:5.

Kauniečiai pasinaudojo netaikliais „Olympiakos“ metimais. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių K. Lavrinovičius pataikė dvitaškį, o netrukus M. Delašas skirtumą sumažino iki 10:12.

Likus vis mažiau laiko "Žalgiris" po truputelį įsibėgėjo ir po greitos R. Kaukėno atakos, kurią sukurti leido M. Gecevičiaus klaida,  kauniečiai pirmavo 14:13, o M. Gecevičius sėdo ant suolo.

Kėlinys baigėsi 17:14, šeimininkų naudai.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio starte pasirodė M. Kuzminskas. Kauno komandos žaidėjas prametė tritaškį, tačiau puolime atsikovojo kamuolį. Netrukus jis suklydo. Nepaisant sunkios pradžios, "Žalgiris" sugebėjo sušvelinti skirtumą - šįkart sužibėjo J. Foote'as - 16:17.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei šešias minutes „Žalgirio“ situaciją tritaškiu pablogino G. Printezis, tačiau jam greit atsakė R. Kaukėnas ir I. Afellay ir rezultatas buvo lygus – 24:24.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes puikiai po krepšiu sužaidė D. Lavrinovičius, išlyginęs rezultatą – 28:28. Netrukus kauniečiai gavo progą išsiveržti į priekį, tačiau suklydo.

Už tai kauniečius „Olympiakos“ baudė tritaškiu – 31:28.

I. Jaaberas likus paskutinei minutei pelnė dvitaškį - 33:33, tačiau šeimininkai vėl smeigė tritaškį - 36:33. Antrasis ketvirtis baigėsi šeimininkams pirmaujant 39:33.

Trečiasis kėlinys

Kauniečiai trečiąjį kėlinį pradėjo su ugnele ir netrukus T. Dardenas jau mažino skirtumą - 35:39. Netrukus M. Popovičius turėjo progą sumažinti skirtumą, tačiau pagailėjo perdavimo. Šeimininkai kauniečius už tokį elgesį baudė tritaškiu - 42:35. Sužaidus keturias minutes svarbų dvitaškį pataikė M. Popovičius, išlyginęs rezultatą 42:42.

Iki kėlinio pabaigos likus 4 min. 34 sek. Kauno „Žalgirio“ komanda išsiveržė 44:42. Netrukus „Olympiakos“ suklydo ir I. Jaaberas skirtumą padidino iki 46:42. Varžovai sugebėjo pataikyti tašką, tačiau tada prabilo M. Popovičius, įsmeigės tritaškį – 49:43.  Iki kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei tris minutes dar kartą iš toli atakavo M. Popovičius – 52:45.  Trečiasis kėlinys kauniečių naudai baigėsi 59:49.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamo kėlinio starte kauniečiai padidino skirtumą - po R. Kaukėno dvitaškio jie pirmavo 61:49. Sužaidus beveik porą minučių Pirėjo komanda tebešaudė tuščiais šoviniais, o kauniečiai pirmavo 63:49. Praėjus trims minutėms kauniečiai tiesiog traiškė varžovus - 71:49.

Pirmuosius savo komandos taškus šeimininkų aistruoliai išvydo sužaidus daugiau nei tris minutes, kuomet pasižymėjo S. Perperoglou - 51:71. Įmetę taškus šeimininkai pajuto, kad dar turi šansų ir netrukus jau atsilikinėjo 56:71.

Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei trims minutėms savo komandą užvesti pabandė D. Lavrinovičius, įsmeigęs tritaškį ir demonstratyviai pasidžiaugęs taškais – 74:56.