Jungtinėje lygoje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Maskvos CSKA – 74:68

Statistika.

M. Kuzminskas pelnė 12 taškų.<br>M. Kulbis

Feb 3, 2013, 5:53 PM, atnaujinta Mar 12, 2018, 4:36 PM

Pajutę, kad kauniečiai įsibėgėjo, CSKA krepšininkai susikaupė ir šovė į priekį, kėlinį užbaigdami 38:33. Trečiajame kėlinyje šiek tiek geriau pasirodė Maskvos komanda – 54:52, tačiau lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ surengė tikrą šou. CSKA komanda mėgino pristabdyti įsibėgėjusius Joano Plazos auklėtinius, tačiau pralaimėjo 68:74.

Statistika.

„Žalgiris“: M. Kuzminskas ir D. Lavrinovičus – po 12, M. Popovičius ir P. Jankūnas – po 11, K. Lavrinovičius – 9, V. Lipkevičius – 8, A. Juškevičius – 5, T. Dardenas -4, O. Lafayete'as – 2.

CSKA: M. Teodosičius – 13, N. Krstičius ir S. Weemsas – po 12, V. Micovas – 8, Z. Ercegas ir V. Chriapa – po 6, A. Ponkrašovas – 5, A. Jacksonas -4, A. Kaunas – 2.

CSKA - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 15/29 (52 proc.) - 26/40 (65 proc.)

Tritaškiai: 8/25 (32 proc.) - 5/20 (25 proc.)

Baudų metimai: 14/16 (88 proc.) - 7/8 (88 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30-33

Rezultatyvūs perdavimai: 14 - 21

Klaidos: 13 – 11

Perimti kamuoliai: 5 - 8

Liga. „Žalgirio“ komandoje nežaidė Rimantas Kaukėnas, kuris negalėjo savo ekipai padėti dėl ligos.

Startiniai penketai.

„Žalgiris“: T. Dardenas, D. Lavrinovičius, V. Lipkevičius, M. Delašas, O. Lafayette'as.

CSKA: M. Teodosičius, S. Weemsas, A. Zozulinas, A. Kaunas, V. Chriapa.

Pirmasis kėlinys

Rungtynių starte komandos apsikeitė tritaškiais - 3:3. Netrukus CSKA išsiveržė 7:5, tačiau kauniečiai skirtumą išlygino. CSKA ekipa mėgino bėgti į priekį, tačiau žalgiriečiai žaidė aktyviai ir neleido varžovams susikrauti pranašumo. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 10:9.

Netrukus J. Plazos auklėtiniai persvėrė rezultatą - 12:10, tačiau CSKA taip pat atsakė taškais, o S. Weemsas, atlikęs sudėtingą metimą, išvedė Maskvos komandą į priekį - 14:10.

Baigiantis kėliniui CSKA komanda spurtavo – 21:14, tačiau M. Popovičius dar spėjo sušvelninti skirtumą – 16:21.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje kauniečiams pavyko apsiginti nuo varžovų atakos, tačiau M. Kuzminskas prametė tritaškį ir netrukus A. Ponkrašovas pataikė iš vidutinio nuotolio – 23:16. Netrukus M. Kuzminskas pelnė savo pirmuosius taškus - krepšininkai pasižymėjo po greitos atakos - 18:23.

Sužaidus beveik tris minutes P. Jankūnas sumažino skirtumą iki trijų taškų - 22:25. Netrukus sublizgėjo M. Kuzminskas, kuris taip pat pelnė du taškus su pražanga - 24:25. Lietuvis buvo taiklus - 25:25.

Įpusėjus keliniui CSKA pirmavo 32:27.

Iki kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei CSKA turėjo nemenką pranašumą – 38:31. Per paskutinę minutę „Žalgiris“ dar spėjo sušvelninti skirtumą – 33:38.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte kauniečiai pasirodė puikiai -per keletą atakų jie skirtumą sumažino iki 37:38. Netrukus žalgiriečiai jau pirmavo - 39:38. Taškus pelnė T. Dardenas. Įpusėjus kėliniui V. Micovas pataikė tritaškį ir CSKA skirtumą sumažino iki 45:46.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių Z. Ercegas išlygino rezultatą - 48:48, tačiau žalgiriečiai iškart išsiveržė - 50:48.

Trečiasis kėlinys baigėsi CSKA pirmaujant 54:52.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtojo kėlinio starte D. Lavrinovičius prametė dvitaškį, tačiau gynyboje M. Delašas perėmė kamuolį ir staigiai jį perdavė D. Lavrinovičiui, kuris įkrovė į krepšį - 54:54. Netrukus jis mėgino pataikyti tritaškį, tačiau to padaryti nepavyko.

Sužaidus tris minutes M. Kuzminskas smeigė tritaškį ir „Žalgiris“ išsiveržė 57:54. Netrukus N. Krstičius pataikė du baudos metimus, tačiau D. Lavrinovičius taip pat atsakė taškais – 59:56. Netrukus jis pelnė dar du taškus, o A. Juškevičius pataikė tritaškį – 64:56.

Iki mačo pabaigos likus porai minučių V. Chriapa dviem baudos metimai skirtumą sumažino iki 62:68.

Užtikrintai iki pat galo žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neleido varžovams įsijausti ir laimėjo 74:68.

***

Padėtis. Tiek lyderis CSKA, tiek „Žalgiris“ B grupėje yra patyrę tik po vieną pralaimėjimą. Maskvos krepšininkai yra iškovoję 11 pergalių, o kauniečiai – dešimt.

Veteranai. Dar prieš šias rungtynes jėgas tarpusavyje išmėgino Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA veteranų komandos. A. Sabonio vedamiems žalgiriečiams laimėti nepavyko - mačas baigėsi 28:28.

Citata. R. Kurtinaitis: „CSKA turi nedidelį pranašumą, nes bus namuose. Nors Eurolygoje pralaimėjo, CSKA ekipa dabar yra geros formos. Po pralaimėjimo namuose „Unicaja“ ekipai jie bus labai motyvuoti. Žalgiris“ yra pavojingas, tačiau ekipoje jausis I. Jaabero, kuris dėl nelabai suprantamų priežasčių paliko komandą, trūkumas. Jis labai padėdavo gynyboje ir be jo ekipa tikrai yra silpnesnė“.

Eurolyga. „Žalgirio“ ir CSKA komandos tarpusavyje žaidė ir Eurolygos „Top 16” etape. Kaune vykusias rungtynes CSKA laimėjo 87:73.