M. Popovičiaus baudų metimai nutraukė „Žalgirio“ išvykų prakeiksmą „Top 16“ etape

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsilikinėjo 85:87. Paskutinėmis sekundėmis kauniečiai surengė chaotišką ataką. Kamuolį gavęs Marko Popovičius desperatiškai metė iš toli ir nepataikė, tačiau teisėjas užfiksavo varžovo pražangą. Viltis atgijo. Įtampa kaustė „Žalgirio“ gerbėjų veidus. M. Popovičius stojo prie baudų metimo linijos. Taiklių metimų kaina – galimybė nutraukti nuo 2004 metų trunkantį Eurolygos „Top 16“ etapo išvykos rungtynių prakeiksmą. Istorinę galimybę savo rankose turėjęs „Žalgirio“ legionierius susitvarkė su įtampa ir pataikė triskart – 88:87. Taip Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį po pratęsimo Vokietijoje nugalėjo Bambergo „Brose“ komandą ir nutraukė 23 iš eilės „Top 16“ etapo išvykų mačų pralaimėjimų seriją.

M. Popovičius - mačo herojus.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Feb 15, 2013, 12:33 PM, atnaujinta Mar 11, 2018, 8:59 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Sūpuoklės. Pirmąjį kėlinį keturiais lengvais taškais pradėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai varžovų gynyboje sunkumų nerado ir turėjo, nors ir nežymų, pranašumą. Sužaidus keturias minutes kauniečiai pirmavo 13:7, tačiau savo sirgalių palaikomi Bambergo krepšininkai įsižaidė, ėmė vytis kauniečius ir išlygino rezultatą 17:17. J. Plazos auklėtiniai paskutinę atkarpą sužaidė geriau - 23:20. Antrajame kėlinyje „Brose“ ekipa jau iškart kibo į atlapus svečiams. Žalgiriečiai sugebėjo ilgą laiką saugoti persvarą, tačiau A. Gavelas sugebėjo išvesti į priekį savo komandą – 34:29. Pabudę kauniečiai už tai baudė šeimininkus – 38:36.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ žaidimu sirgalių nepradžiugino. Atakos strigo, metimai skriejo pro šalį, o nedidelį pranašumą vis turėjo „Brose“ komanda, tačiau kauniečiai iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių sugebėjo išmušti iš vėžių varžovus ir išsiveržė 52:47.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečių žaidimas po truputėlį įgavo pagreitį. Varžovai buvo pavargę ir ieškojo būdų suardyti J. Plazos strategijos gijas. Kauniečiai turėjo pranašumą, tačiau pasimetė ir prireikė pratęsimo – 76:76.

Per pratęsimą „Žalgiris“ neblizgėjo. Likus keletui sekundžių iki mačo pabaigos atrodė, kad varžovai prispaudė „Žalgirio“ komandą (87:85), tačiau M. Popovičiaus desperatiškas tritaškis metimas privertė prasižengti varžovą. Prie baudų metimo linijos stojęs žalgirietis buvo taiklus – 88:87.

Statistika.

„Žalgiris“: M. Popovičius – 21, K. Lavrinovičius – 16, R. Kaukėnas – 14, D. Lavrinovičius – 11, T. Dardenas – 7, O. Lafayette'as – 6, P. Jankūnas – 5, M. Delašas – 3, A. Juškevičius ir M. Kuzminskas – po 2, R. Javtokas - 1.

„Brose“: A. Gavelas – 25, Sh. Fordas – 20, Ph. Neumannas – 13, C. Jacobsenas – 11, M. Zirbesas ir A. Ogilvy – po 4, J. Goldsberry ir B. Nachbaras – po 3, K. Tadda ir D. Schmidtas – po 2.

„Brose“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/31 (61 proc.) - 16/28 (57 proc.)

Tritaškiai: 8/26 (30 proc.) - 10/29 (34 proc.)

Baudų metimai: 25/30 (83 proc.) - 26/30 (86 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 27 – 38

Perimti kamuoliai: 6 - 0

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 15

Klaidos: 18 - 22

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Startiniai penketai.

„Žalgiris“: T. Dardenas, M. Popovičius, D. Lavrinovičius, P. Jankūnas, O. Lafayette'as.

„Brose“: J. Goldsberry, Sh. Fordas, C. Jacobsenas, A. Gavelas, M. Zirbesas.

Pirmasis kėlinys

Pirmieji ataką rengė šeimininkai, tačiau kauniečiai apsigynė ir netrukus T. Dardenas nesunkiai apžaidė varžovą ir pelnė du taškus – 2:0. Netrukus lengvus taškus pelnė ir P. Jankūnas - 4:0. Susipratę vokiečiai kirto skaudžiai - du taškus su pražanga pelnė A. Gavelas - 2:4.

Sužaidus porą minučių prabilo ir toliašaudė žalgiriečių artilerija - pataikė M. Popovičius, tačiau jam atsakė Sh. Fordas - 5:7.

Sužaidus keturias minutes „Žalgiris“ pirmavo 13:7.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai skirtumą buvo sumažinę iki 10:13. Kamuolį kontroliavo kauniečiai ir netrukus varžovą pergudravęs M. Popovičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio - 15:10. C. Jacobsenas mėgino svečius nubausti tritaškiu, tačiau metė pro šalį. Kamuolį puolime atkovojo M. Zirbesas, tačiau nieko naudingo iš to nepešė. Nepaisant to, šeimininkai tęsė ataką ir tas pats M. Zirbesas pelnė dvitaškį - 12:15.

Iki kėlinio likus žaisti šiek tiek daugiau nei porą minučių rezultatas buvo lygus – 17:17, tačiau O. Lafayette'as dviem taikliais baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį – 19:17. Pirmąjį kėlinį kauniečiai laimėjo 23:20.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo K. Lavrinovičius - 26:20. Netrukus žalgiriečiai turėjo progą padidinti skirtumą, tačiau R. Kaukėno metimas skriejo pro šalį. Varžovai atsakė taip pat netaiklia ataka.

Sužaidus beveik porą minučių prabilo ir Bambergo komanda - tritaškį pataikė J. Goldsberry - 23:26. K. Lavrinovičius mėgino atsakyti tuo pačiu, tačiau metė netaikliai. Skirtumą greitai sumažino šeimininkai, gražiai užbaigę greitą ataką - 25:26, tačiau K. Lavrinovičius tritaškiu atitolino žalgiriečius - 29:25.

Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 29:29. P. Jankūnas galėjo išvesti savo komandą į priekį, tačiau metė netaikliai.

Netrukus kauniečiai suklydo ir netrukus A. Gavelas pelnė du taškus su pražanga. Jis buvo taiklus ir prie baudų metimo linijos – 34:29.

Kauniečių tylą nutraukė D. Lavrinovičius - 31:34.

Paskutinę kėlinio minutę „Žalgirio“ komanda išlygino rezultatą – 35:35.

Įpusėjus paskutinei minutei R. Kaukėnas metė tritaškį ir privertė prasižengti varžovą. Šis metimas buvo netaiklus, tačiau jis pataikė visus tris metimus – 38:35.

Rezultatas po dviejų kėlinių - 38:36 „Žalgirio“ naudai .

Trečiasis kėlinys

Pirmosios komandų atakos baigėsi nesėkmingai. Dvi minutes žiūrovai stebėjo seriją netaiklių metimų, kurią po poros minučių nutraukė M. Zirbesas – 38:38.

Netrukus šeimininkai išsiveržė 40:38.

Kauno „Žalgirio“ komandai niekaip nesisekė palaužti varžovų, kurie įpusėjus kėliniui pirmavo 45:43.

Kauniečiams niekaip nepavykdavo užbaigti atakų. Sužaidus daugiau nei penkias minutes P. Jankūnas prarado kamuolį. Varžovams nepavyko taikliai užbaigti atakos ir M. Popovičius po savo reido stojo prie baudų metimo linijos. M. Popovičius pataikė abu metimus – 45:45.

Varžovai dar kartą nesėkmingai baigė ataką – puolime prasižengė C. Jacobsenas. „Žalgirio“ komandai nepavyko persverti rezultato. Kamuolį gavęs D. Lavrinovičius pasimetė, kuomet varžovai padvigubino gynybą prieš jį ir D. Schmidtas atėmė kamuolį.

Greitą ataką suorganizavę Bambergo krepšininkai išsiveržė 47:45.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti dviem su puse minutės B. Nachbarui teisėjai skyrė techninę pražangą. Netrukus svečiai pirmavo 50:47. Netrukus D. Lavrinovičius dar labiau atitolino kauniečius - 52:47.

Kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 57:55.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo sėkmingai – R. Kaukėnas pataikė tritaškį, kuris buvo pirmasis antrojoje pusėje – 60:57. Netrukus varžovai nesėkmingai baigė ataką ir žalgiriečiai padidino atotrūkį – 62:57.

Sužaidus keturias minutes kauniečiai pirmavo 65:61, tačiau T. Dardenas iš krašto šaltakraujiškai paleido tolimą metimą, kuris buvo taiklus - 68:61.

Įpusėjus kėliniui kauniečiai jau pirmavo 71:61, tačiau apie grėsmę svečiams priminė C. Jacobsenas - 64:71.

Bambergo krepšininkai įrodė, kad neketina žiūrėti, kaip svečiai juda pergalės link. Likus žaisti pustrečios minutės šeiminikai pirmavo 70:73 ir turėjo kamuolį. Netrukus ji buvo užbaigta dvitaškiu - 72:73.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių sužingsniavo R. Kaukėnas, tačiau varžovai taškų nepelnė ir netrukus O. Lafayette'as pataikė tritaškį – 76:72.

Likus žaisti minutę techninė pražanga buvo skirta D. Lavrinovičiui. Varžovai gavo progą mesti keturis baudos metimus. „Brose“ ekipa atakavo taikliai -76:76.

Kamuolį turėjo varžovai. Kauniečiai jį mėgino atimti ir tai padarė, tačiau dvigubo varymo taisyklę pažeidė K. Lavrinovičius ir vokiečiai likus žaisti pusę minutės vėl turėjo kamuolį. Šeimininkai prametė ir kauniečiai viską turėjo savo rankose.

Likus žaisti šešioms sekundėms M. Popovičius išsimetė kamuolį. Netrukus prametė R. Kaukėnas.

Pirmasis pratęsimas

Vokiečiai pirmąją ataką surengė gerai. R. Javtokas mėgino blokuoti varžovo metimą, tačiau subaudavo. Sh. Fordas pataikė du baudos metimus - 78:76. Netrukus tritaškį pataikė M. Popovičius - 79:78. Kitoje atakoje jis pataikė du taškus - 81:78.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3 min. 30 sek. R. Javtokas pataikė vieną baudos metimą - 83:78.

Likus žaisti minutę A. Gavelas prasiveržė po krepšiu ir pelnė du taškus su pražanga. Netrukus jis pataikė baudos metimą – 85:83. Netrukus K. Lavrinovičius pataikė du baudos metimus – 85:85.

Atsakomojoje atakoje kamuolį laikė A. Gavelas, kuris drąsiai veržėsi po kauniečių krepšiu ir privertė prasižengti varžovus. Jis pataikė abu metimus – 87:85. Kauno komandai buvo likę penkiolika sekundžių.

Paskutinę sekundę M. Popovičius nepatogiai metė tritaškį ir privertė prasižengti A. Gavelą. M. Popovičius buvo taiklus – 88:87. ***

Situacija prieš mačą

Laukimas. Prie Kauno „Žalgirio“ klubo durų laukia naujokas Donnie McGrathas. PAOK klubą dėl „Žalgirio“ palikęs 28 metų 193 cm ūgio įžaidėjas kol kas negali žaisti ir treniruotis su naująja ekipa, nes nėra išsprendęs visų klausimų su Salonikų komanda.

Krizė. Praėjusią savaitę, penktadienį, Kauno „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas pareiškė, kad savo krepšininkams yra skolingas 25 milijonus litų. Iš Kauno miesto savivaldybės 10 milijonų reikalavęs verslininkas pareiškė, kad parduoda klubą. „Žalgirio“ padėtį itin apsunkino tai, kad buvo laikinai apribota V. Romanovui priklausančio Ūkio banko veikla.

Pokalbis. „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis teigė, kad po ketvirtadienio rungtynių apie vėluojančius atlyginimus teks rimtai pasikalbėti su krepšininkais. V. Masalskis yra sakęs, kad mėgins įtikinti žaidėjus pasilikti iki sezono pabaigos.

Padėtis. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos „Top 16” etapo E grupėje užima penktąją vietą. Kauniečiai savo sąskaitoje turi dvi pergales ir keturis pralaimėjimus. „Brose“ krepšininkai pralaimėjo visus šešis mačus.