Kovingai nusiteikę „Žalgirio“ krepšininkai Malagoje iškovojo pergalę – 83:67

Pirmajame kėlinyje savo sirgalius išgąsdinę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo susikoncentruoti ir Eurolygos „Top 16” etapo devintojo turo E grupės rungtynėse 83:67 (16:19, 22:12, 21:25, 24:11) nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą, kuriai Lietuvos čempionai jau antrą kartą šiame etape buvo neįkandami. Joano Plazos auklėtinių žaidimas bangavo, tačiau X faktoriumi tapęs Mindaugas Kuzminskas sugebėdavo svarbiais momentais užvesti ekipos draugus, kurie žaidė ryžtingai ir antrą kartą iš eilės išvykoje šventė pergalę.

Malagos „Unicaja“ - Kauno „Žalgiris“ rungtynių akimirka.<br>EPA-ELTA

Mar 2, 2013, 3:26 PM, atnaujinta Mar 10, 2018, 6:30 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Sūpuoklės. Klaidos „Žalgirio“ krepšininkams sutrukdė sėkmingai sužaisti pirmąjį kėlinį. Žalgiriečiai klydo ir gynyboje, ir puolime, o tuo pasinaudoję „Unicaja“ žaidėjai įpusėjus kėliniui pirmavo 7:17. Iš duobės žalgiriečius ištraukė Mindaugas Kuzminskas, kuris įpūtė pasitikėjimo ekipos draugams ir puikiai sužaidęs jam suteiktą minutę padėjo komandai skirtumą sumažinti iki 16:19.

Antrajo kėlinio starte „Žalgiris“ vėl ėmė klupti – 16:24. Tačiau ir vėl suspindėjo M. Kuzminskas, kurio tritaškis užvedė Kauno komandą – 21:24. Netrukus kauniečiai skirtumą sumažino iki 23:24, o po taiklaus D. McGratho tritaškio pirmavo 26:24. Pajutę, kad varžovai nėra tokie stabilūs, „Žalgirio“ vyrai prirėmė juos prie sienos ir po dviejų kėlinių pirmavo 38:31.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiams startuoti stabiliai nepavyko, tačiau varžovai nesugebėjo išspausti maksimumo ir persverti rezultato – 36:38. Komandos ėmė stumdytis ties keleto taškų skirtumu, tačiau „Žalgiris“ neleido varžovams išsiveržti ir į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudamas 59:56.

Ketvirtąjį kėlinį „Unicaja“ komanda pradėjo ryžtingai – priartėjo 58:59, tačiau netrukus šeimininkų žaidimas ėmė byrėti ir žalgiriečiai įpusėjus kėliniui pirmavo 69:60. „Žalgirio“ vyrai kovojo iki galo ir iškovojo itin svarbią pergalę.

Statistika.

„Žalgiris“: M. Kuzminskas (8 atk. kam.) - 15, O. Lafayette'as – 14, T. Dardenas – 9, M. Popovičius ir K. Lavrinovičius – po 8, D. Lavrinovičius ir M. Delašas – po 7, D. McGrathas – 6, R. Kaukėnas – 5, R. Javtokas – 4.

„Unicaja“: K. Simonas – 13, L. Zoričius (7 atk. kam.) - 12, S. Vidalis – 10, T. Urtasunas ir F. Vazquezas – po 8, M. Williamsas – 7, A. Lima – 6, E. Calloway – 3.

„Unicaja“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/35 (54 proc.) - 18/35 (51 proc.)

Tritaškiai: 7/27 (25 proc.) - 11/23 (47 proc.)

Baudų metimai: 8/13 (61 proc.) - 14/18 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 - 33

Perimti kamuoliai: 8 - 5

Klaidos: 15 - 11

Rezultatyvūs perdavimai: 14- 14

Starto penketai.

„Žalgiris“: T. Dardenas, M. Popovičius, R. Javtokas, O. Lafayette'as, K. Lavrinovičius.

„Unicaja“: K. Simonas, S. Vidalis, E. Calloway, F. Vazquezas, L. Zoričius.

Pirmasis kėlinys

Ginčo kamuolį atkovojo žalgiriečiai, tačiau taškų svečiams pelnyti nepavyko - iš trijų taškų zonos mesti priverstas O. Lafayette'as nepataikė. Varžovai atsakė dvitaškiu, tačiau atsakomojoje atakoje K. Lavrinovičius tiksliai atakavo iš toli - 3:2.

K. Lavrinovičiui nesugebėjus taikliai užbaigti atakos, „Unicaja“ išsiveržė į priekį – 7:5. Sužaidus tris minutes šeimininkai surengė dar vieną greitą ataką – 9:5.

Žalgiriečiai padarė dar vieną klaidą ir K. Simonas „Unicaja“ išvedė 11:5.

Po paimtos minutės pertraukėlės T. Dardenas pelnė dvitaškį, tačiau gintis žalgiriečiams ne itin sekėsi - sužaidus šiek tiek daugiau nei pusę kėlinio šeimininkai pirmavo 15:7.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 min. 45 sek. K. Simonas pelnė du taškus iš po krepšio - 17:7.

Sužaidus aštuonias minutes D. Lavrinovičius pataikė vieną iš dviejų baudos metimų - 10:17. Netrukus žalgiriečiai išsirikiavo gynyboje, tačiau T. Urtasuno jie nesulaikė - 19:10.

Likus žaisti minutei aikštėje pasirodė praėjusiame mače puikiai pasirodęs M. Kuzminskas, kuris iškart atkovojo kamuolį puolime ir privertė prasižengti varžovą. M. Kuzminskas pataikė vieną baudos metimą, tačiau antrąjį metimą prametęs M. Kuzminskas atsikovojo kamuolį puolime. Netrukus R. Kaukėnas pataikė tritaškį – 16:19.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo sparčia ir kibia gynyba – tai davė vaisių. Kamuolį perėmusi „Unicaja“ paeiliui pelnė penkis taškus – 24:16.

Kauniečių komandoje sužibėjo M. Kuzminskas, pataikęs svarbų tritaškį - 19:24. Sužaidus beveik tris minutes suklydo R. Kaukėnas, tačiau varžovai tuo nepasinaudojo. Netrukus R. Kaukėnas atakavo netaikliai, tačiau po krepšiu buvęs M. Delašas pataisė komandos draugo metimą - 21:24.

Sužaidus beveik keturias minutes D. Lavrinovičius atliko ne patį patogiausią metimą, tačiau buvo taiklus - 23:24.

Šeimininkams atakuoti užtikrintai nepavyko - M. Delašas perėmė kamuolį ir jį staigiai perdavė D. McGrathui, privertusiam prasižengti varžovą. Iš naujo ataką pradėję žalgiriečiai ją užbaigė puikiai - D. McGrathas pataikė tritaškį - 26:24.

Netrukus varžovai prasižengė puolime, tačiau tuo svečiai nepasinaudojo ir Malagos komanda išsiveržė 27:26. Likus žaisti keturias minutes M. Kuzminskas persvėrė rezultatą – 28:27.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti beveik trims minutėms D. Lavrinovičius po rezultatyvaus M. Kuzminsko perdavimo krovė į krepšį – 35:29.

Per paskutinę minutę žalgiriečiai sužaidė užtikrintai ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 38:31.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte T. Dardenas prametė tritaškį ir jį už tai baudė K. Simonas – 34:38.

Prie baudų metimo linijos stojęs F. Vazquezas pataikė dukart – 36:38. Žalgiriečiai mėgino atsakyti tolimu metimu, tačiau M. Delašas atakavo netaikliai. Netrukus atakos užtikrintai neužbaigė varžovai.

Pirmuosius taškus trečiajame ketvirtyje žalgiriečiai pelnė sužaidus pusantros minutės – 40:36. Po šios atakos pasižymėjo ir varžovai – 38:40.

Sužaidus keturias minutes žalgiriečiai pirmavo 45:42. Netrukus D. Lavrinovičius pelnė dvitaškį, tačiau K. Simonas neleido svečiams toli pabėgti - 45:47.

Įpusėjus kėliniui Kauno komanda pirmavo 49:45, tačiau varžovai skirtumą sumažino iki 47:49.

Iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus žaisti tris minutes K. Lavrinovičius baudos metimais „Žalgiriui“ suteikė šešių taškų persvarą – 53:47. Nors žalgiriečiai gynėsi kibiai, M. Williamsas pataikė tritaškį – 50:53. Tačiau Kauno komanda irgi netylėjo – 56:50.

Per paskutinę minutę „Unicaja“ komanda skirtumą sumažino iki 56:59.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo taikliu metimu – 58:59. Netrukus „Unicaja“ komanda turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau to nepadarė ir žalgiriečiai surengė savo ataką, kurią dvitaškiu užbaigė R. Kaukėnas – 61:58. Šeimininkai ir vėl nesugebėjo atsakyti taškais, tačiau kauniečiams iš to išpešti nieko nepavyko.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei porą minučių K. Perovičius privertė prasižengti R. Javtoką ir stojo prie baudų metimo linijos. Pirmąjį metimą jis prametė. Antrasis taip pat skriejo pro šalį. R. Kaukėnas varžovus bausti mėgino tritaškiu, tačiau nepataikė. Žalgiriečių laimei kamuolį atkovojo M. Kuzminskas. Netrukus iš po krepšio kamuolį taikliai metė R. Javtokas, pelnęs pirmuosius taškus – 63:58.

Itin svarbų metimą pataikė D. McGrathas, taikliai atakavęs nuo trijų taškų linijos - 66:58.

Varžovai taškų pelnyti nesugebėjo – pritrūko laiko atakai ir netrukus „Unicaja“ komanda prasižengdama stabdė K. Lavrinovičių. Jis pataikė vieną baudos metimą – 67:58. Į ataką susirengę šeimininkai suklydo ir leido kauniečiams atitrūkti dar toliau – 69:58.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių „Žalgiris“ pirmavo 77:62. Netrukus M. Kuzminskas pridėjo du taškus – 79:62.

Žalgiriečiai neleido varžovams jų prispausti ir šventė pergalę 83:67.

***

Akistatos. Kauno „Žalgirio“ ir Malagos „Unicaja“ komandos tarpusavyje yra kovojusios vienuolika kartų. Septyniskart pergalę šventė žalgiriečiai.

Susitikimas. „Top 16“ etape kauniečiai su Malagos krepšininkais namuose susitiko antrajame ture ir šventė pergalę 75:63. Žalgiriečius į priekį vedė Mindaugas Kuzminskas (14 taškų) ir Kšyštofas Lavrinovičius (12 taškų ir 8 atk. kam.).

Pavojus. Pirmojo susitikimo metu „Unicaja“ komandoje išsiskyrė Earlas Calloway ir Luka Zoričius, pelnę po 11 taškų.

Naujokas. Kauno „Žalgirio“ treneris J. Plaza į aikštę gali įleisti įžaidėją Donny McGrathą. Kauniečių ekipos naujokas žaidė LKL rungtynes su „Šiaulių“ komanda ir pelnė 6 taškus bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Pokyčiai. Kauno „Žalgirio“ komanda šįkart versis be Pauliaus Jankūno. Ekipos kapitonas yra patyręs traumą ir žaisti negalės iki sezono pabaigos. Šis krepšininkas rungtynėse Kaune buvo naudingas – pelnė 11 taškų. Tačiau savų sirgalių akivaizdoje nežaidė Robertas Javtokas, kuris atsigavo po traumos ir jau spėjo sužaisti Eurolygoje. „Žalgirio“ arenoje rungtyniavo ir Ibrahimas Jaaberas, Kauno klubą palikęs dėl religinių įsitikinimų, pirmosios tarpusavio rungtynėse jis taškų nepelnė.

Padėtis. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai E grupėje užima šeštąją vietą. Kauniečiai savo sąskaitoje turi tris pergales ir penkis pralaimėjimus. Malagos ekipa yra laipteliu aukščiau. „Unicaja“ krepšininkų sąskaitoje – keturios pergalės ir tiek pat pralaimėjimų.