Po „Žalgirio“ pergalės prieš „Prienus“ - pasikeitimai LKL turnyro lentelėje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį išvykoje 77:67 (24:18, 16:13, 27:18, 10:18) nugalėjo „Prienų“ komandą. Joano Plazos auklėtiniai LKL rungtynėse didžiausią pasipriešinimą patyrė pirmajame kėlinyje bei paskutinio ketvirčio pirmojoje pusėje. Nepaisant to, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nesugebėjo svečių įstumti į duobę.

Kauno „Žalgirio“ komanda sezoną baigs šeštadienį, rungtynėmis su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.<br>M. Kulbis

Apr 10, 2013, 12:06 AM, atnaujinta Mar 8, 2018, 1:40 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Pakilo. „Žalgirio“ pergalė leido Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai pakilti į antrąją vietą. Šios ekipos savo pasirodymus reguliariajame sezone baigs tarpusavio dvikova šeštadienį.

Mačas. Kovingai rungtynes pradėję „Prienų“ krepšininkai savo gerbėjams suteikė vilčių. Tritaškių salvėmis ir kibia gynyba mačą pradėję šeimininkai pirmavo 18:13, tačiau tai truko neilgai – J. Plazos nurodymu „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinį baigė pirmaudamas 24:18. Antrajame kėlinyje kauniečiai susikrovė dviženklę persvarą (33:22). V. Šeškaus auklėtiniai dar buvo priartėję 31:35, tačiau svečiai kėlinį baigė pirmaudami 40:31.

Po didžiosios pertraukos „Prienams“ vaizdo pakeisti nepavyko - „Žalgiris“ aiškiai primetė savo taisykles ir, nepaisant banguoto žaidimo, neleido varžovams pavojingai priartėti. Ketvirtajame kėlinyje „Prienai“ spurtavo ir priartėjo 62:69. Tačiau tuomet sirgaliai išvydo ilgą nesėkmingų tritaškių seriją – netaikliai mėtė abi ekipos. Paskutinę atkarpą užtikrinčiau sužaidė „Žalgirio“ krepšininkai, kurie ir iškovojo pergalę.

Statistika.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius (7 atk. kam.) - 15, R. Kaukėnas – 12, A. Juškevičius – 11, M. Popovičius – 8, D. Lavrinovičius ir M. Kuzminskas – po 6, D. McGrathas – 5, V. Lipkevičius ir R. Javtokas bei J. Foote'as – po 4, M. Delašas – 2.

„Prienai“: A. Milaknis – 22, A. Labuckas – 15, G. Orelikas – 8, S. Vene – 6, D. Pakamanis ir G. Kadžiulis – po 5, A. Valeika -4, A. Urbutis – 2.

„Prienai“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/32 (56,3 proc.) - 26/39 (66,7 proc.)

Tritaškiai: 7/28 (25 proc.) - 4/19 (21,1 proc.)

Baudų metimai: 10/13 (76,9 proc.) - 13/18 (72,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 14 - 21

Perimti kamuoliai: 8 - 13

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 15

Klaidos: 18 - 22

BNS: LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):

Pirmasis kėlinys

„Prienų“ komanda rungtynes pradėjo tritaškiu – pasižymėjo A. Milaknis – 3:0. Netrukus A. Juškevičius išlygino rezultatą. Prieniškiams suklydus žalgiriečiai išsiveržė 5:3. Svečių aistras apmalšinti mėgino A. Milaknis, vėl atakavęs taikliai iš toli, tačiau kauniečiai taip pat taikliai atakavo iš toli - 7:6.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionai pirmavo 13:10. Netrukus G. Orelikas buvo priverstas atakuoti iš toli, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė. „Žalgiris“ atsakyti taškais nesugebėjo – R. Kaukėnas nepataikė.

Šeimininkai spurtavo ir likus žaisti pusantros minutės pirmavo 18:13.

J. Plaza nurodė savo auklėtiniams spausti varžovus per visą aikštę ir netrukus rezultatas buvo 18:18. Kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 24:18.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai neketino leisti varžovams panaikinti pranašumo. Sužaidus pusantros minutės kauniečiai pirmavo 26:20. Netrukus „Prienų“ komanda neužbaigė atakos ir R. Javtokas, privertęs subauduoti varžovą, stojo prie baudų metimo linijos. R. Javtokas prametė abu metimus.

V. Šeškaus auklėtiniai metė vieną po kito netaiklius metimus. Tuo pasinaudoję žalgiriečiai šovė į priekį - likus žaisti keturioms minutėms M. Delašas pirmą kartą Kauno komandai suteikė divženklį pranašumą - 33:22.

Tačiau „Prienų“ komanda spurtavo 7:0 ir skirtumas aptirpo – 29:35. Netrukus A. Labuckas pelnė dvitaškį – 31:35.

Antrasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 40:31.

Trečiasis kėlinys

Kėlinį agresyviai pradėjo M. Kuzminskas, pelnęs du taškus – 42:31. Netrukus jam atsakė A. Labuckas – 33:42. Taškais šeimininkams atsakė ir kauniečiai – 44:33.

V. Šeškaus auklėtiniai ir toliau stengėsi priešintis varžovams. Sužaidus beveik tris minutes jie atsilikinėjo 40:48. Netrukus prieniškiai apsigynė, tačiau tuo nepasinaudojo.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 50:44. Netrukus „Žalgiris“ surengė greitą ataką ir M. Popovičius pelnė du taškus – 52:44.

„Žalgiris“ į ketvirtąjį kėlinį išėjo pirmaudamas 67:49.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje „Prienų“ komanda spurtavo ir sumažino skirtumą iki 59:69. Netrukus A. Labuckas pataikė tritaškį - 62:69. Netrukus jis perėmė kamuolį.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 69:62. Šeimininkų sirgaliai patenkinti nebuvo, nes „Prienai“ nepasinaudojo proga dar labiau sumažinti skirtumo – nesėkmingai baigė tris atakas iš eilės. Tačiau nesėkmingai atakavo ir „Žalgirio“ komanda. Abi ekipos mėtė tritaškius, tačiau nesėkmingai.

V. Šeškui teisėja skyrė techninę pražangą. M. Popovičius pataikė vieną baudos metimą. „Žalgiriui“ atiteko kamuolys, tačiau kauniečiai proga nepasinaudojo – D. Lavrinovičius prasižengė puolime.

„Prienų“ komandai suklydus puolime, „Žalgiris“ skirtumą padidino 72:62.

***

Starto penketai. „Žalgiris“: A. Juškevičius, V. Lipkevičius, M. Delašas, M. Kuzminskas, J. Foote'as.

„Prienai“: A. Labuckas, A. Valeika, G. Kadžiulis, S. Vene, A. Milaknis.

Rikiuotė. Pralaimėjimas „Prienams“ gali „Žalgirį“ nublokšti į trečiąją vietą. Jeigu „Prienai“ nugalės kauniečius ir vėliau pergale džiaugsis po mačo su „Sakalais“, jie užims pirmąją vietą.

Paskutinė kova. Kauno „Žalgiris“ LKL sezoną užbaigs derbiu – dvikova su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams, kuriems pergalė paskutinėse rungtynėse bus labai reikalinga.

Pabaiga. Praėjusią savaitę „Žalgirio“ krepšininkai užbaigė savo pasirodymą Eurolygoje. „Top 16” etapo paskutinėse rungtynėse žalgiriečiai 90:81 nugalėjo Bambergo „Brose“ komandą.

Prašymas. Kauno „Žalgiris“ pirmadienį lygos vadovams pateikė prašymą sutrumpinti finalo seriją. Savo prašymą Kauno klubo vadovai motyvavo galimu įtemptu grafiku gegužės viduryje. Jeigu LKL finalo serijoje prireiktų visų septynių mačų, finišo tiesiąją nacionalinės krepšinio pirmenybės pasiektų gegužės 14-ąją.

Vos po dviejų dienų - gegužės 16 d. - žalgiriečiai pradės kovas kitame fronte - Jungtinėje lygoje.