J. Plazos kariauna pergalingai startavo Jungtinės lygos ketvirtfinalyje

Jokios traumos neužkirto kelio Kauno „Žalgirio“ komandai pergalingai pradėti Jungtinės lygos ketvirtfinalio etapo. Joano Plazos auklėtiniai beveik visą mačą diktavo savo tempą ir 75:63 (24:21, 19:12, 18:15, 14:15) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą. Automatiškai į ketvirtfinalį patekę žalgiriečiai serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 1:0. Antroji dvikova taip pat Kaune vyks ketvirtadienio vakarą.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Patašius

May 15, 2013, 4:29 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 5:31 PM

Statistika.

„Žalgiris“: D. Lavrinovičius – 20, R. Kaukėnas (7 rez. perd.) - 12, K. Lavrinovičius ir A. Juškevičius – po 9, O. Lafayette'as – 7, R. Javtokas – 6, M. Kuzminskas – 4, M. Delašas ir T. Dimša – po 3, V. Lipkevičius – 2.

„Nižnij Novgorod“: D. Thompsonas (7 atk. kam.) - 15, D. Golovinas – 11, A. Jakovenko – 10, P. Korobkovas – 9, E. Baburinas – 8, I. Savelievas – 5, S. Antonovas ir V. Paninas – po 2, S. Šaškovas – 1.

„Žalgiris“ - „Nižnij Novgorod“ Dvitaškiai: 22/33 (67 proc.) - 17/34 (50 proc.) Tritaškiai: 4/15 (27 proc.) - 6/21 (29 proc.) Baudų metimai: 19/26 (73 proc.) - 11/20 (55 proc.) Atkovoti kamuoliai: 28 – 29 Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 17 Perimti kamuoliai: 9 – 9 Klaidos: 18 - 19

Sūpuoklės. Mačo pradžioje J. Plazos pavyko surengti keletą pavojingų atakų ir apsiginti – 4:0, tačiau „Nižnij Novgorod“ atsakymas buvo galingas. Svečiai spurtavo 10:0 ir pirmavo 10:4, tačiau žalgiriečiai greitai nutraukė varžovų spurtą ir kėlinį užbaigė turėdami persvarą – 24:21.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai jautė mažesnę įtampą ir žingsnis po žingsnio judėjo į priekį – į didžiąją pertrauką jie išėjo pirmaudami 43:33. Po pertraukos J. Plazos auklėtiniai ir toliau žaidė stabiliai. Varžovams pakrikus „Žalgiris“ šovė į priekį – 52:37, tačiau svečių problemos tuo nesibaigė – po R. Kaukėno tritaškio žalgiriečiai pirmavo 57:41, o kėlinį baigė turėdami trylikos taškų pranašumą – 61:48. Ketvirtajame kėlinyje J. Plazos kariauna vadžių neatleido ir šventė pergalę neįdedama didelių pastangų. Pirmasis kėlinys

Pirmieji varžovų krepšį atakavo šeimininkai, tačiau metimas skriejo pro šalį. J. Plazos auklėtiniai apsigynė ir antruoju bandymu sužaidė sėkmingiau - D. Lavrinovičius po krepšiu išprovokavo pražangą ir sumetė abu metimus - 2:0.

Varžovai iš Žemutinio Naugardo atsakyti taškais nesugebėjo – padarė klaidą. Netrukus D. Lavrinovičius pridėjo dar du taškus. A. Jakovenko tritaškis skriejo pro šalį. Sužaidus porą minučių „Nižnij Novgorod“ atidarė savo sąskaitą – 3:4.

Šeimininkų krepšininkai pradėjo klysti ir sužaidus keturias minutes „Nižnij Novgorod“ ekipa išsiveržė 10:4. Varžovų spurtą nutraukė R. Kaukėnas - 6:10. Tačiau svečiai netylėjo - 12:6. Netrukus jiems atsakė D. Lavrinovičius - 8:12.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes „Žalgiris“ atsilikinėjo 13:17, tačiau D. Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga – 16:17.

A. Juškevičius puikiai sužaidė paskutinėmis sekundėmis ir nuskriejęs po varžovų krepšiu pelnė du taškus. „Žalgiris“ pirmąjį kėlinį laimėjo 24:21.

Antrasis kėlinys

Po poros atakų antrajame ketvirtyje J. Plaza suteikė šansą vienam jaunesniųjų krepšininkų - jis išleido Tomą Dimšą, kuris anksčiau Jungtinėje lygoje nežaidė. Varžovai jau buvo priartėję 23:24.

Šeimininkai antrajame kėlinyje jautėsi tvirčiau. Varžovai darė klaidas ir „Žalgiris“ išsiveržė 32:27.

„Žalgirio“ krepšininkai ir toliau bėgo į priekį, o „Nižnij Novgorod“ krepšininkai bei treneris nervinosi. Po gražaus M. Delašo puskablio žalgiriečiai pirmavo 38:27.

Likus žaisti porai minučių iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ pirmavo 40:29. Netrukus R. Kaukėnas veržėsi varžovų krepšio link ir stojo prie baudų metimo linijos. Žalgirietis prametė abu kartus.

Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 43:33. Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai neleido varžovams spurtuoti – jie skirtumą padidino iki 47:35. Sužaidus keturias minutes „Žalgiris“ ir toliau taikė savo taisykles – 50:37. Netrukus greitos atakos metu O. Laffayette'as padidino atotrūkį – 52:37.

Žemutinio Naugardo komanda paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji nepadėjo - „Žalgiris“ neleido varžovams spurtuoti – 54:40. Svečiai turėjo progą skirtumą sumažinti, tačiau jiems tai nepavyko ir R. Kaukėnas smeigė tritaškį – 57:41.

Likus žaisti minutę „Žalgiris“ pirmavo 59:44.

Į ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ išėjo pirmaudamas 61:48.

Ketvirtasis kėlinys

Svečiai pradžioje skirtumą sumažino iki 51:61. Netrukus žalgiriečiai suklydo, tačiau varžovai tuo nepasinaudojo ir Kauno ekipo sirgaliai garsiai sušuko - jų dievaičiai sužaidė taikliai 64:51.

Sirgalius pradžiugino puikiai sužaidęs K. Lavrinovičius, kuris "Žalgiriui" suteikė šešiolikos taškų pranašumą - 67:51. Varžovai atsakyti nesugebėjo.

Likus žaisti pusketvirtos minutės „Žalgiris“ pirmavo 67:58. Netrukus R. Kaukėnas skirtumą padidino iki 70:58.

Mačą „Žalgiris“ laimėjo 75:63.

***

Pirmieji. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Jungtinės lygos reguliarųjį sezoną baigė būdami B grupės viršūnėje ir automatiškai pateko į ketvirtfinalį. Žalgiriečiai per aštuoniolika mačų pralaimėjimus patyrė tik dukart.

„Nižnij Novgorod“ krepšininkai patyrė aštuonis pralaimėjimus, iškovojo dešimt pergalių bei užėmė penktąją B grupės vietą. Ši ekipa aštuntfinalyje kovojo su Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkais. Seriją iki dviejų pergalių jie laimėjo 2:1.

Susitikimas. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ varžovus nugalėjo dukart. Išvykoje žalgiriečiai laimėjo 76:58, o namuose - 69:62.

Apdovanojimas. Antradienį LKL uždarymo šventėje Mindaugas Kuzminskas sulaukė dviejų apdovanojimų – jis tapo garbingiausiu Lietuvos čempionato krepšininku bei naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Treneris. „Žalgirio“ treneris J. Plaza buvo išrinktas LKL Metų treneriu.

Praradimai. Kauno komandai padėti negalės vienas lyderių - Marko Popovičius, kuris išvyko iš Lietuvos, kad jam būtų atlikti išsamūs sveikatos tyrimai. Spaudos konferencijoje J. Plaza užsiminė, kad Darjušas Lavrinovičius su ekipa nesitreniravo nuo LKL finalo serijos ir pareiškė, kad žaisti negali Donnie McGrathas ir Jeffas Foote'as.