Keturis taškus per ketvirtąjį kėlinį pelnęs „Žalgiris“ suklupo Rusijoje

Ketvirtąjį kėlinį tragiškai sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nepasinaudojo galimybe greituoju būdu žengti į Jungtinės lygos pusfinalį. Pirmuosius du mačus laimėję Joano Plazos auklėtiniai pirmąjį mačą išvykoje Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipai pralaimėjo 59:60 (22:19, 19:18, 14:14, 4:9). Rusijos komanda seriją sušvelnino iki 1:2. Paskutinėmis sekundėmis pergalę „Žalgiriui“ išplėšti galėjo Oliveris Lafayette'as, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

„Žalgirio“ krepšininkai namuose laimėjo du mačus.<br>M. Patašius

May 18, 2013, 12:36 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 2:02 PM

Statistika.

„Žalgiris“: O. Lafayette'as – 17, M. Kuzminskas (10 atk. kam.) - 12, K. Lavrinovičius – 10, R. Javtokas – 9, M. Delašas ir R. Kaukėnas – po 4, V. Lipkevičius – 3.

„Nižnij Novgorod“: S. Antonovas – 13, E. Baburinas – 11, S. Šaškovas ir A. Jakovenko – po 7, D. Golovinas – 6, I. Saveljevas – 5, V. Paninas ir D. Thompsonas – po 4.

„Nižnij Novgorod“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 16/33 (48 proc.) - 18/33 (55 proc.)

Tritaškiai: 7/20 (35 proc.) - 5/20 (25 proc.)

Baudų metimai: 7/10 (70 proc.) - 8/9 (89 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 9

Klaidos: 20 – 19

Perimti kamuoliai: 6 - 9

Sūpuoklės. Jau pati mačo pradžia „Žalgiriui“ lengvo pasivaikščiojimo nežadėjo. Nors svečiai ir pirmavo 11:5, Rusijos komanda greitai juos pasivydavo ir labai nutolti neleido. Pirmąjį kėlinį 22:19 laimėję žalgiriečiai antrajame leido varžovams skirtumą išlyginti, tačiau į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 41:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 52:42, tačiau „Nižnij Novgorod“ ekipa greitai ėmė taisyti situaciją, o ketvirtajame kėlinyje išsiveržė 56:55 ir pajutę, kad pergalė – netoli, neleido „Žalgiriui“ užbaigti ketvirtfinalio serijos.

Starto penketai. „Žalgiris“: D. Lavrinovičius, M. Delašas, M. Kuzminskas, O. Lafayette'as, R. Kaukėnas.

„Nižnij Novgorod“: S. Antonovas, A. Jakovenko, V. Paninas, D. Thompsonas, D. Golovinas.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes taškais pradėjo V. Paninas, kuris pelnė du taškus. „Žalgirio“ krepšininkams taškais atsakyti nepavyko, tačiau šeimininkai tuo nepasinaudojo ir netrukus M. Kuzminskas išlygino rezultatą – 2:2.

Sužaidus pustrečios minutės žalgiriečiai išsiveržė į priekį - 6:5. O po M. Delašo metimo skirtumą padidino iki 8:5. Po O. Lafayette'o tritaškio svečiai pirmavo 11:5.

Nors „Nižnij Novgorod“ komanda visaip mėgino palaužti žalgiriečius ir atsikovoti pranašumą, J. Plazos auklėtiniai to padaryti jiems neleido ir pirmąjį kėlinį laimėjo 22:19.

Antrasis kėlinys

Šeimininkai antrąjį ketvirtį pradėjo tritaškiu ir išlygino rezultatą – 22:22, tačiau „Žalgiris“ spurtuoti varžovams neleido ir netrukus vėl išsiveržė į priekį bei laikė atstumą – 31:29. Po taiklaus O. Lafayette'o metimo, iki didžiosios pertraukos likus žaisti keturias su puse minutės, „Žalgiris“ pirmavo 34:29.

Likus žaisti šiek tiek mažiau nei minutę „Žalgiris“ pirmavo 41:35. I. Saveljevas baudos metimu sumažino skirtumą iki 36:41. Antrasis metimas skriejo pro šalį, tačiau šeimininkai atsikovojo kamuolį ir netrukus I. Saveljevas vėl stojo prie baudų metimo linijos. Šįkart jis pataikė tik antrąjį metimą – 37:41. Žalgiriečiai dar turėjo progą padidinti atotrūkį, tačiau jiems nepavyko.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte varžovai spurtavo ir priartėjo 42:43, tačiau „Žalgiris“ neleido perimti iniciatyvos šeimininkams – 47:42.

Dar neįpusėjus kėliniui D. Lavrinovičius pelnė du taškus ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 52:42, tačiau šeimininkai greitai priartėjo – 47:52.

“Žalgiriui“ pavyko varžovų atakų banga atlaikyti ir trečiajame kėlinyje – 55:51.

Ketvirtasis kėlinys

Per tris su puse minutės „Nižnij Novgorod“ ekipa skirtumą sumažino iki 54:55 ir turėjo puikią progą rezultatą persverti, tačiau suklydo. Dar vieną progą jiems suteikė O. Lafayette'as, metęs pro šalį. Tačiau ir šįkart šeimininkai tuo nepasinaudojo. J. Plazos auklėtiniai žaidė šiek tiek pasimetę ir dar kartą suklydo. Žemutinio Naugardo komanda trečiuoju šansu pasinaudojo – 56:55.

Likus žaisti mažiau nei keturias minutes po žalgiriečių klaidos šeimininkai skirtumą padidino iki 58:55. Netrukus aistras šiek tiek nuramino R. Javtokas – 57:58.  Netrukus R. Kaukėno metimą pataisė R. Javtokas - 59:58. Atsakyti mėginęs D. Thompsonas prarado kamuolį, tačiau Kauno komandai pasinaudoto proga nutolti nepasinaudojo.

Netrukus S. Antonovas įkrovė į svečių krepšį - 60:59.

Likus žaisti dešimt sekundžių varžovai prarado kamuolį ir suteikė „Žalgiriui“ persverti rezultatą, tačiau to padaryti nesugebėjo.

***

Pergalės. Kauno „Žalgirio“ komanda serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Abi pergales kauniečiai iškovojo namuose – 66:62, 75:63.

Pirmieji. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Jungtinės lygos reguliarųjį sezoną baigė būdami B grupės viršūnėje ir automatiškai pateko į ketvirtfinalį. Žalgiriečiai per aštuoniolika mačų pralaimėjimus patyrė tik dukart.

„Nižnij Novgorod“ krepšininkai patyrė aštuonis pralaimėjimus, iškovojo dešimt pergalių bei užėmė penktąją B grupės vietą. Ši ekipa aštuntfinalyje kovojo su Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkais. Seriją iki dviejų pergalių jie laimėjo 2:1. Susitikimas. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ varžovus nugalėjo dukart. Išvykoje žalgiriečiai laimėjo 76:58, o namuose - 69:62.