Europos taurė: trys lietuviai žengia tolyn, R.Butautas – atsisveikina

Pergalingai pasirodymą Europos taurės turnyro reguliariajame sezone baigė pirmąją vietą E grupėje užėmęs Maskvos srities „Chimki“ klubas, kurį treniruoja Rimas Kurtinaitis. Rusijos vicečempionai namie 80:67 (20:22, 25:10, 15:20, 20:15) nugalėjo Aleksandrovaco „Igokea“ krepšininkus.

Švęsdama pergalę Vokietijoje K.Kemzūros kariauna padarė viską, ką galėjo. O Fortūna atvėrė kelią į kitą etapą.<br>V.Balkūno nuotr.

Dec 18, 2013, 7:34 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 6:39 PM

„Chimki“ laimėjo pastarąsias 9 rungtynes. Netikėtai pralaimėjo tik pirmąsias – Ploješčio „Asesoft“ iš Rumunijos.

Puikiai nugalėtojų gretose žaidė buvęs žalgirietis Marko Popovičius, kuris per 24 minutes pataikė 5 tritaškius iš 8 ir pelnė 17 taškų.

G grupėje Ramūno Butauto vadovaujama Rygos VEF ekipa Latvijoje nugalėjo Bandirmos „Banvit“ 91:77 (21:15, 19:25, 21:18, 30:19), bet liko už kito etapo borto.

„Banvit“ grupėje užėmė trečiąją, R.Butauto auklėtiniai - ketvirtąją vietą.

Su turkais latviai surinko po tiek pat pergalių (5/5), tačiau pirmąjį mačą Turkijoje „Banvit“ buvo laimėję 83:64. R.Butautui pritrūko 6 taškų.

Viską iš savo pusės padarė Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nymburko ČEZ klubas, kuris svečiuose 77:58 (20:10, 26:15, 12:19, 19:14) užtikrintai nugalėjo Kvakenbriuko „Artland Dragons“ ekipą.

Lietuviui dar reikėjo tikėtis Le Mano „Sarthe“ komandos nesėkmės Ostendėje vietos „Telenet“ krepšininkams. Fortūna čekams šypsojosi - prancūzai krito Belgijoje ir atvėrė ČEZ kelią į kitą etapą.

Stebuklingai į kitą žengė ir Antano Kavaliausko „Bilbao“ klubas, namie 90:84 (21:21, 25:20, 11:20, 23:33) palaužęs Oldenburgo EWE krepšininkus.

Jis paskutinę akimirką išstūmė EWE iš trečios vietos. Vokiečiai Oldenburge buvo laimėję 5 taškais, o Alexas Mumbru skirtumą iki 6 taškų padidino pataikydamas dvitaškį likus sekundei iki mačo pabaigos.

A.Kavaliauskas žaidė 10 minučių, pelnė 6 taškus (2/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo 1 bei prasižengė 4 kartus.    Pratęsimo prireikė jau anksčiau su kitu etapu atsisveikinusiai Beno Veikalo Bonos „Telekom“ komandai, kuri 96:88 (21:14, 27:23, 20:29, 15:17, 13:5) savo sirgalių akivaizdoje įveikė Romos „Virtus“.

Lietuvis per 29 minutes pelnė 21 tašką (5/6 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė.