Malagoje liūdnas J.Plaza aiškinosi dėl M.Kuzminsko

Ant suolo pasodinęs iki tol nuostabiai žaidusį Mindaugą Kuzminską, Malagos „Unicaja“ treneris Juanas Plaza susilaukė kritikos gniūžčių.

M.Kuzminskas atakavo be klaidų, pelnė 18 taškų, bet žaidė tik 17 minučių.<br>G.Šiupario nuotr. iš archyvo

2014-02-07 13:05, atnaujinta 2018-02-16 14:26

„Unicaja“ krepšininkai Ispanijos Karaliaus taurės ketvirtfinalyje 74:79 pralaimėjo Saragosos CAI, nors Malagos klubas žaidė namie, turi didesnį biudžetą ir užima aukštesnę vietą Ispanijos čempionate.

Pataikęs visus metimus ir 18 taškų per pirmuosius du kėlinius surinkęs M.Kuzminskas po pertraukos žaidė vos 3 minutes. Kitas „Unicaja“ lietuvis Domantas Sabonis per 4 min. taškų nepelnė.

Rungtynes stebint Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui, pataikęs visus 6 dvitaškius ir abu tritaškius M.Kuzminskas pagerino Ispanijos taurės finalinių varžybų taiklumo rekordą.

Iki šiol Romanas Carbajo (1986 m.) ir Audie Norris (1993 m.) buvo pelnę po 16 taškų, atakuodami be klaidų.

Tai, kad rezultatyviai žaidęs M.Kuzminskas prasėdėjo ant suolo beveik visą antrąją mačo dalį, kai šeimininkams taip reikėjo taškų, kėlė klausimų Malagos žurnalistams.

Tačiau „Unicaja“ treneris J.Plaza, praėjusį sezoną treniravęs Kauo „Žalgirį“, tvirtino, kad lietuvis nebuvo kietas gynyboje.

„Prieš kelias savaites, kai leisdavau M.Kuzminskui žaisti, sakydavote, kad jis neturi žaisti. Dabar sakote, kad jis turi žaisti, - diariosur.es citavo J.Plazą. - M.Kuzminskas gerai žaidė puolime, bet prastai gynėsi. Kai varžovai likdavo su trimis mažais žaidėjais, jis galėdavo įveikti puolime žemesnį gynėją, bet ne gintis“.