LKL čempionate „Žalgiris“ nepasigailėjo „Nevėžio“

Vienintelėse LKL čempionato rungtynėse sekmadienį Kauno "Žalgiris" savo arenose priėmė Kėdainių "Nevėžį" ir sutriuškino svečius 95:56. Kauniečiai iškovojo 11-ąją pergalę per 15 rungtynių, bet LKL lentelėje lieka ketvirti. Dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantis "Nevėžis" (9 pergalės ir 15 pralaimėjimų) nepasipriešino LKL čempionams ir krito į devintąją vietą.

J.Dentmonas pr 23 min. pelnė 24 taškus.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 9, 2014, 2:35 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:10 PM

Rungtynės. Žalgiriečiai nuo svečių atitrūko antrajame kėlinyje, kai spurtavo 19:4 ir susikrovė triuškinamą persvarą (39:21, 19-ąją min.). Kėdainiečiai pirmąją mačo pusę užbaigė pelnydami penkis taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 13 taškų (28:41). Tokį skirtumą „Nevėžis“ išlaikė iki pat trečiojo ketvirčio vidurio (46:59, 27-ąją min.).

Tada Justinas Dentmonas pataikė du tritaškius, vieną pridėjo Šarūnas Jasikevičius, o jų tandemas įkvėpė šeimininkų spurtą 14:3 ir "Žalgiris" nutolo negrįžtamai (73:49, 31-ąją min.).

Statistika. "Žalgiris" - "Nevėžis" 95:56 (20:14, 21:14, 28:21, 26:7).

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 24 (3/3 tritaškių), Šarūnas Jasikevičius 14, Martynas Pocius 12 (4/4 dvitaškių), Vytenis Čižauskas 10, Mindaugas Kupšas 8.

„Nevėžis“: Gintaras Leonavičius 11 (0/3 tritaškių), Tauras Jogėla 10 (6 klaidos), Povilas Butkevičius 10, Darius Šilinskis 8.

Rikiuotė. LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

11. Kauno rajono „LSU-Atletas“ 24 3 21 12,5

Situacija. "Žalgiris" ketvirtadienį namuose sužaidė puikias Eurolygos rungtynes su Maskvos CSKA. Nors kauniečiai pralaimėjo 86:88, intriga laikėsi iki paskutinės atakos, kurią nesėkmingai bandė užbaigti Justinas Dentmonas.

"Nevėžio" krepšininkai dėl finansinių sunkumų buvo praradę kovinę dvasią ir dukart pralaimėjo po 6 mačus iš eilės. Tačiau jie pateko į BBL čempionato ketvirtfinalį, o kovo 4-ąją LKL čempionate jie namuose 69:67 nugalėjo Utenos "Juventus" ir taikosi į vietą ketvirtfinalyje.

Poilsis. "Žalgirio" treneriai rungtynėms neregistravo pastaruoju metu puikiai žaidžiančio vidurio puolėjo Roberto Javtoko. Kitas aukštaūgis Paulius Jankūnas negali rungtyniauti dėl traumos.

Įvykiai aikštėje. 2 min. Pirmieji metimai netaiklūs, o į T.Klimavičiaus dvitaškį atsako G.Leonavičius - 2:2.

3 min.  Prabyla "Žalgirio" lyderis J.Dentmonas, kauniečiai ima tolti - 9:4.

4 min. Du metimus iš eilės pataiko M.Pocius, ir "Nevėžis jau priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 13:4. M.Pocius dar prideda baudą - 14:4.

5 min. Pataiko ir T.Klimavičius, o "Nevėžiui" kamuolys krenta iš rankų - 16:4. J.Dentmonas pelno dvitaškį su bauda - jau 19:4. 15 taškų be atsako!

7 min. V.Dabkus, P.Butkevičius ir G.Leonavičius nutraukia tylą - 19:10, ir "Nevėžis" dar eina pasitarti.

10 min. "Žalgirio" lyderius pakeitęs jaunimas aikštėje blaškosi ir su pirmojo kėlinio sirena gauna tritaškį nuo V.Ginevičiaus - jau tik 20:14.

12 min. Nors aikštėje pasirodo Š.Jasikevičius, kėlinys prasideda T.Jogėlos tritaškiu - 20:17.

13 min. "Žalgirio" ambicijos užgautos  - prabyla Š.Jasikevičius, o T.Dimša meta dvitaškį su bauda - 25:17.

15 min. Pyktelėjęs Š.Jasikevičius rodo klasę kėdainiškiams - dvitaškis su bauda, dar vienas dvitaškis ir jau 30:17.

17 min. Nuo suolo pakilęs J.Dentmonas į aikštę eina ne poilsiauti - dviem dvitaškiais atsako į du P.Butkevičiaus metimus - 34:21.

19 min. J.Dentmonas su Š.Jasikevičiumi toliau sklaido "Nevėžio" iliuzijas - 37:21. Pagaliau pataiko ir jaunasis "Žalgirio" aukštaūgis A.Gudaitis - 41:23.

20 min.  Po V.Dabkaus dvitaškio M.Pocius suklysta, ir kėlinys vėl baigiasi "Nevėžio" tritaškiu su sirena. Šįkart pataiko Ž.Kelys, ir komandos eina ilsėtis esant rezultatui 41:28.

21 min. J.Dentmonas pirmuoju metimu po pertraukos padidina savo taškų sąskaitą iki 15 ir didiną skirtumą iki 43:28.

23 min. "Nevėžis" lieka be rezultatyviausio žaidėjo - 10 taškų pelnęs vidurio puolėjas P.Butkevičius gauna penktąją pražangą.

24 min. T.Jogėla pataiko dukart iš eilės, bet J.Dentmonas nardo lyg žuvis vandenyje. Dar vienas amerikiečio dvitaškis su bauda - 51:35.

25 min. V.Lipkevičius pasiekia 20 taškų ribą - 55:35.

26 min. Į M.Pociaus dvitaškį atsako T.Jogėla, o V.Ginevičius prideda tritaškį - 57:42.

27 min. Progą pasireikšti gavęs "Nevėžio" aukštaūgis D.Šilinskis pataiko ir baudas, ir dvitaškį - 59:46.

29 min. J.Dentmonas meta tritaškį - 63:46. Jo sąskaitoje jau 21 taškas.

30 min. J.Dentmonas prideda dar vieną tritaškį, neatsilieka ir Š.Jasikevičius - 69:49. Tuo tarpu V.Ginevičiui pataikyti su sirena šįkart nepavyksta.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį pradeda Š.Jasikevičiaus dvitaškis - 71:49.

34 min. Aikštėje pasirodęs žalgirietis  A.Milaknis iškart ima svaidytis tritaškiais - 79:52.

35 min. Pagaliau pataiko ir V.Čižauskas - ir dvitaškį, ir tritaškį - 84:52.

37 min. Aikštėje neliko jokių klaustukų - "Žalgiris" iškovoja 11-ąją pergalę (per 15 rungtynių), bet vis dar lieka ketvirtas LKL lentelėje.

40 min. Iki šimtojo taško taško kauniečiams trūko dar poros minučių - 95:56.