Stebuklą Prienuose sukūręs „Neptūnas“ priartėjo prie LKL finalo

Pergalingas M.Mažeikos dvitaškis priartino klaipėdiečius prie LKL finalo su žalgiriečiais.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo

2014-05-15 18:45, atnaujinta 2018-02-13 21:44

Antrojo LKL pusfinalio dalyviai perėmė įtampos ir nervų karo dozę iš Kauno „Žalgirio“ bei Vilniaus „Lietuvos ryto“. Pirmosiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ 78:77 (23:17, 13:22, 13:22, 29:16) stebuklingai nugalėjo Prienų „TonyBet“.

Likus rungtyniauti 40 sekundžių „TonyBet“ vidurio puolėjas Artūras Valeika galingu dėjimu į „Neptūno“ krepšį padidino pranašumą iki 6 taškų (75:69), tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtiniai šios persvaros išlaikyti nesugebėjo.

Stebuklo eiga. Neapgalvotai prasižengęs Mindaugas Lukauskis pasiuntė Martyną Mažeiką prie baudų metimo linijos, kur gynėjas neklydo.

Netrukus Valdas Vasylius perėmė kamuolį ir sugrūdo jį į „TonyBet“ krepšį (73:75), kai laikrodis dar rodė 25 sek. iki susitikimo pabaigos.

Virginijus Šeškus gelbėjosi minutės pertraukėle, po kurios „TonyBet“ surezgė greitą ataką (77:73), bet kitoje aikštės pusėje V.Vasylius tritaškiu apkarpė „Neptūno“ deficitą iki vieno taško (76:77).

Tuo tarpu prie baudų metimo linijos stojęs Laimonas Kisielius lemiamu metu sudrebėjo. Dvi netaiklios jo baudos paliko „Neptūnui“ 12 sekundžių.

Jų užteko M.Mažeikai, kuris reidu link krepšio pelnė du taškus, o paskutinė padrika „TonyBet“ ataka net nesibaigė metimu.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“ – M.Mažeika ir V.Vasylius po 15, M.Runkauskas 12, J.Sinica 11, V.Šarakauskas 9, S.Galdikas ir E.Ulanovas (7 atk. kam.) po 5, T.Brazeltonas 4, M.Girdžiūnas 2.

„TonyBet“ – M.Linkevičius 20, L.Kisielius 15, V.Čepukaitis ir Ž.Janavičius (7 rez. perd., 6 per. kam.) po 11, M.Lukauskis ir A.Valeika po 10.

Penkiolika. Tokia taškų persvara (61:46) po galingo spurto 20:2 „TonyBet“ krepšininkai pirmavo 30-ąją susitikimo minutę.

Tvarkaraštis. Antrosios serijos rungtynės vyks Klaipėdoje gegužės 18-ąją. Jei prireiks lemiamo trečiojo mačo, jis vyks Prienuose gegužės 20-ąją.

Statistika. „TonyBet“ – „Neptūnas“ 77:78

Dvitaškiai: 21/38 (55 proc.) – 14/23 (61 proc.)

Tritaškiai: 5/20 (25 proc.) – 12/23 (52 proc.)

Baudų metimai: 20/32 (62 proc.) – 14/15 (93 proc.)

Naudingumas: 75 – 74

7. Tiek krepšininkų aikštelėje panaudojo V.Šeškus. Beje, traumų išretintiems „TonyBet“ septintasis žaidėjas D.Šeškus aikštėje padėjo tik 9 minutes, o keturi prienišiai rungtyniavo mažiausiai 34 minutes.

Istorija. Pirmą kartą nuo 1999 metų LKL finale kovos ne Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Šie klubai finale žaidė penkiolika pastarųjų sezonų.

Varžovas. Tačiau „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvivaldystė nutrūko trečiadienį „Siemens“ arenoje. „Žalgiris“ laimėjo pusfinalio seriją 2:1 ir pateko į didįjį finalą. „Lietuvos rytas“ kausis mažajame finale.

2. Tiek komandų be „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žaidė LKL finale. Tai – Kauno „Atletas“ (4 kartus) ir Plungės „Olimpas“ (1 kartą).

Rungtynių eiga:

2 min. Pirmieji taškus pelnė „TonyBet“, bet „Neptūnas“ atsakė tritaškiu ir dvitaškiu greitoje atakoje po perimto kamuolio 5:2.

5 min. Greitu žaidimu šeimininkus nustebinęs „Neptūnas“ įgijo persvarą ir pristabdęs tempą laikė iniciatyvą savo rankose (10:5).

7 min. Tiesa, nerezultatyvus žaidimas užliūliavo patį „Neptūną“. Tuo tarpu „TonyBet“ nedideliais žingsniais ir bendromis pastangomis išlygino rezultatą (12:12).

8 min. Į priekį „Neptūno“ laivą dviem tolimais metimais tempė V.Vasylius, kuriam tai buvo jau 10-asis taškas (18:14).

10 min. Tiksint paskutinėms pirmojo kėlinuko sekundėms dvitaškį į „TonyBet“ krepšį įridenęs T.Brazeltonas padidino skirtumą iki šešių taškų (23:17).

13 min. Klaipėdiečių toliašaudei artilerijai aprimus, V.Šeškaus auklėtiniai bent kelių krepšininkų pastangomis vėl priartėjo – 24:27.

15 min. Į penkis M.Mažeikos taškus „TonyBet“ atsakė M.Linkevičiaus ir Ž.Janavičiaus dvitaškiais – 30:32.

19 min. Per keturias minutes Klaipėdos ekipa pelnė tik du taškus ir tai leido „TonyBet“ galiausiai išsiveržti į priekį – 35:34.

20 min. „Neptūną“ budino M.Girdžiūnas (36:35), bet prieniškiai sėkmingiau baigė ketvirtį ir ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudami 39:36.

22 min. „Neptūnas“ trečiąjį ketvirtį pradėjo šeštuoju tritaškiu, o dar po V.Šarakausko dvitaškio susigrąžino trapų pranašumą – 41:39.

24 min. „TonyBet“ po aštuonių nesėkmingų bandymų pataikė pirmąjį tritaškį. Jo autorius – M.Lukauskis, po netrukus pataikytos dar vienos tolimos „bombos“ privertęs prašyti K.Maksvytį minutės pertraukėlės (47:44).

27 min. Vis dėlto „Neptūnas“ negalėjo sustabdyti įsibėgėjusių prieniškių. „TonyBet“ spurtas 14:2 leido susikrauti svarų 9 taškų pranašumą – 52:46.

30 min. Per 7,5 min. „Neptūnas“ įrideno vos du taškus, o „TonyBet“ per tą laiką nutolo 15 taškų skirtumu – 61:46. Klaipėdiečius išgelbėjo tik J.Sinicos tritaškis beveik su kėlinio sirena (49:61). Prieš ketvirtąjį kėlinį K.Maksvytis turėjo apie ką pakalbėti su savo auklėtiniais.

32 min. „Neptūnas“ kilo į lemiamą šturmą ir priartėjo vienženkliu skirtumu – 53:62.

33 min. Komandos apsikeitė M.Linkevičiaus ir J.Sinicos tritaškiais (65:56). „Neptūnas“ akivaizdžiai didino žaidimo tempą.

34 min. J.Sinica pataikė jau trečiąjį tritaškį, bet „TonyBet“ atsakė rezultatyvia ataka (67:59).

36 min. „TonyBet“ vėl nutolo 10-ia taškų, o „Neptūno“ situaciją dar labiau apsunkino techninę pražangą užsidirbęs J.Sinica. Prienų komanda krovėsi atsargą lemiamoms minutėms – 70:59.

37 min. Įkvėptas M.Runkausko tritaškio „Neptūnas“ sukilo paskutiniam pasispardymui – 65:70.

39 min. M.Runkauskas priartino „Neptūną“ iki 67:70 ir tik prasta kova po savuoju krepšiu neleido dar labiau priartėti. O už neatkovotus kamuolius gynyboje klaipėdiečius tritaškiu nubaudė M.Linkevičius (73:67).

40 min. Paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė prasidėjo galingu A.Valeikos dėjimu, kuris artino prieniškius prie pergalės (75:69). Tačiau du greiti baudų metimai ir V.Vasyliaus dėjimas po perimto kamuolio įnešė intrigos (75:73). Likus 29 sek. V.Šeškus paprašė minutės pertraukėlės. Iškart po jos L.Kisielius pataikė iš po krepšio, bet likus 16 sek. V.Vasylius „smeigė“ tritaškį – 76:77.

L.Kisielius prametė abi baudas ir paliko „Neptūnui“ 12 sek. Jų svečiams pilnai užteko. M.Mažeikos reidas link krepšio baigėsi dviem taškais, o „TonyBet“ desperatiškoje atakoje nebespėjo išmesti kamuolio į krepšį. „Neptūnas“ triumfuoja – 78:77.