Vėl „TonyBet“ pražudęs M.Mažeika su „Neptūnu“ – LKL finale

Du pergalingi M.Mažeikos dvitaškiai atvedė „Neptūną“ į LKL finalą su „Žalgiriu“.<br>M.Patašiaus nuotr. iš archyvo

2014-05-18 15:15, atnaujinta 2018-02-13 19:38

Prienų „TonyBet“ krepšininkams ilgai sapnuosis Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Martynas Mažeika. Jis antrose LKL pusfinalio rungtynėse iš eilės į „TonyBet“ krepšį įmetė pergalingą dvitaškį. Prieniškius 75:74 (19:14, 18:14, 18:24, 20:22) palaužę „Neptūno“ krepšininkai laimėjo seriją 2:0 ir pirmą kartą klubo istorijoje pateko į LKL finalą.

LKL finale „Neptūno“ klubas susitiks su Kauno „Žalgiriu“. Dėl Lietuvos aukso bus kovojama iki 4 pergalių.

Mūšyje dėl LKL bronzos „TonyBet“ susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Metimas. M.Lukauskis likus 18,5 sek. neįtikėtinai sugriebė kamuolį puolime po dviejų netaiklių baudų ir išvedė „TonyBet“ į priekį 74:73. Kitoje aikštės pusėje pirmąjį M.Mažeikos metimą blokavo „TonyBet“ aukštaūgiai, bet gynėjas atkaklumo neprarado. Ir pirmajame susitikime paskutinėmis sekundėmis „TonyBet“ pražudęs M.Mažeika švystelėjo metimą iš vidutinio nuotolio ir jis skrodė tinklelį – 75:74. „TonyBet“ atsakas likus 2,4 sek. buvo labai nesėkmingas.

Rezultatyviausi. „Neptūnas“ – V.Šarakauskas (10 atk. kam.) ir E.Ulanovas po 16, V.Vasylius 12 (8 atk. kam.), M.Mažeika 11 (6 rez. perd.), T.Brazeltonas 8, M.Runkauskas ir M.Girdžiūnas po 5, S.Galdikas 2.

„TonyBet“ – M.Lukauskis 17 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), L.Kisielius 16, Ž.Janavičius 15 (5 rez. perd.), V.Čepukaitis 12 (7 atk. kam.), M.Linkevičius 10, A.Valeika 4.

Startas. LKL finalo serija prasidės gegužės 22-ąją. Namų aikštelės pranašumas priklausys „Neptūnui“.

Stebuklas. Pirmosiose rungtynėse Prienuose pergalės šokį aikštelės viduryje turėjo švęsti „TonyBet“, tačiau šeimininkai per 40 paskutiniųjų sekundžių išbarstė 6 taškų persvarą ir apmaudžiai pralaimėjo „Neptūnui“ vienu tašku – 77:78.

Istorija. Pirmą kartą nuo 1999 metų LKL finale kovos ne Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Šie klubai finale žaidė penkiolika pastarųjų sezonų.

2. Tiek komandų be „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žaidė LKL finale. Tai – Kauno „Atletas“ (4 kartus) ir Plungės „Olimpas“ (1 kartą).

Pažeidžiami. „Neptūnas“ Kauno klubą šį sezoną jau buvo įveikęs du kartus.

Statistika. „Neptūnas“ – „TonyBet“ 75:74

Dvitaškiai: 21/35 (60 proc.) – 18/33 (55 proc.)

Tritaškiai: 6/22 (27 proc.) – 10/29 (34 proc.)

Baudų metimai: 15/20 (75 proc.) – 8/14 (57 proc.)

Rungtynių eiga:

1 min. „TonyBet“ greitai susitvarkė su startiniu jauduliu ir užtikrintai pradėjo rungtynes – 4:0.

2 min. „Neptūną“ iš vietos išjudino klaipėdiečių pagrindinis ginklas – tritaškiai metimai. Per tris minutes šeimininkai jų pataikė jau du – 6:4.

4 min. „TonyBet“ įstrigo „Neptūno“ gynyboje, o Klaipėdos klubas svečius nubaudė jau trečiuoju tritaškiu – 9:4.

6 min. „Neptūno“ spurtą 11:0 tritaškiu nutraukė Ž.Janavičius, bet varžovų tai nestabdė – 7:14.

8 min. Tiesa, pirmojo kėlinuko pabaigoje „Neptūno“ persvara ėmė greitai tirpti. M.Lukauskis pataikė dvitaškį, M.Linkevičius pridėjo tritaškį ir komandas skyrė vos du taškai – 12:14.

10 min. Vis dėlto „Neptūnas“ išsaugojo pranašumą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 19:14.

11 min. E.Ulanovas įsisiautėjo. „Neptūno“ krepšininkas pelnė 12-ąjį tašką ir didino komandos pranašumą (21:14), o po T.Brazeltono tritaškio jis buvo jau dviženklis (24:14).

13 min. Po keturių minučių pertraukos „TonyBet“ pagaliau pelnė du taškus – 16:24.

16 min. „Neptūnas“ trumpam buvo įkritęs į duobę, bet ja „TonyBet“ nepasinaudojo ir atstatė dviženklę persvarą (33:22).

18 min. „TonyBet“ taškus pelnė po trijų minučių pertraukos. „Neptūnas“ užtikrintai pirmavo 35:24.

20 min. Tritaškiais piktnaudžiaujantį „Neptūną“ ketvirčio pabaigoje „TonyBet“ nubaudė dviem tiksliai dvitaškiais. Po dviejų kėlinių Klaipėdos komanda turėjo 9 taškų pranašumą (37:28).

22 min. Ryžtingai trečiąjį kėlinį pradėję „TonyBet“ nieko nelaukdami pataikė tritaškį (31:37), tačiau į tai V.Šarakauskas atsakė dviem taikliais dvitaškiais (41:31).

25 min. Trečiojo kėlinio viduryje V.Šeškauskas netenkino vaizdas aikštelėje. Jo auklėtiniai atsiliko 36:46, todėl treneris prašė minutės pertraukėlės.

26 min. Su esama situacija nesitaikstė „TonyBet“ lyderis M.Lukauskis. Jis pataikė du tritaškius iš eilės, vieną jų – su pražanga, ir mažino deficitą 43:49.

27 min. Dar du M.Lukauskio taškai (viso 15. – Red.) artino Prienų ekipą prie tikslo – 45:49.

30 min. „TonyBet“ buvo priartėję net 50:51, bet bendromis pastangomis „Neptūnas“ sugebėjo išlaikyti bent trapų pranašumą iki pat kėlinio pabaigos – 55:52 .

33 min. „TonyBet“ lemiamo ketvirčio pradžioje aikštelėje ėmė išdarinėti stebuklus. Pelnę šešis taškus iš eilės Prienų krepšininkai išsiveržė į priekį ir privertė Klaipėdos sirgalius sunerimti – 58:57.

35 min. „Neptūną“ į neviltį varė antrąjį tritaškį iš eilės pataikęs L.Kisielius (64:60).

36 min. „Neptūnas“ galiausiai pažabojo „TonyBet“ puolimą ir išlygino rezultatą (64:64).

37 min. Iš klaipėdiečių gynybos gniaužtų „TonyBet“ išlaisvino dar vienas L.Kisieliaus tritaškis (67:66).

38 min. Iniciatyvos ėmėsi Ž.Janavičius. Iš pradžių pataikęs dvitaškį, likus žaisti 2,5 min. įžaidėjas pataikė labai svarbų tritaškį (72:68).

39 min. M.Mažeika pataikė tik vieną baudą, bet „TonyBet“ leido varžovams toliau rinkti lengvus taškus neapgalvotomis pražangus. Bent penki Prienų ekipos žaidėjai turėjo po 4 asmenines pražangas. Likus žaisti 1 min. 15 sek. „TonyBet“ pirmavo vos 72:71.

40 min. Paskutinę minutę iš po krepšio nepataikė A.Valeika, o lygioje vietoje kamuolį prarado jį puolime sugriebęs M.Linkevičius. „Neptunas“ atsiliko 71:72, liko 47 sek. V.Šarakauskas puolime sugriebė kamuolį po netaiklaus M.Runkausko metimo ir persvėrė rezultatą 73:72.

Likus 20 sek. neapgalvotai prasižengė „Neptūnas“. Bet prie baudų metimo linijos drebėjo M.Lukauskio ranka. Jis prametė abi baudas, bet neįtikėtinai atkovojo kamuolį puolime ir išvedė „TonyBet“ į priekį 74:73. „Neptūno“ atakai liko 18,5 sek.

M.Mažeikos metimas buvo blokuotas, bet kamuolys liko „Neptūno“ rankose. Paskutiniam išpuoliui klaipėdiečiai turėjo 7 sek. Atkaklumo nepraradęs M.Mažeika likus 3 sek. smeigė negailestingą metimą iš vidutinio nuotolio – 75:74. Prienų komandai liko 2,4 sek.

Tačiau paskutinė prieniškių ataka buvo labai nesėkminga. Kamuolį prie tritaškio linijos gavo A.Valeika, kuris nesugebėjo atlikti padoraus metimo. „Neptūnas“ triumfuoja 75:74.