EUROLYGA

Meksiką palaužusi JAV komanda – pirmoji ketvirtfinalio dalyvė

JAV vyrų krepšinio rinktinei pasaulio čempionato aštuntfinalis buvo lyg lengvas pasivaikščiojimas. Amerikiečiai 86:63 (23:13, 19:14, 24:11, 20:25) sutriuškino Meksikos krepšininkus ir žengė į kitą etapą.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Sep 6, 2014, 5:07 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 5:43 PM

JAV rinktinė tapo pirmąja ketvirtfinalio dalyve. Amerikiečiai dėl vietos pusfinalyje kausis su Slovėnijos komanda, kuri 71:61 nugalėjo Dominikos Respublikos rinktinę.

Jau mačo pradžioje laimėję atkarpą 9:0 amerikiečiai išsiveržė į priekį 13:2. Tačiau tuomet spurtavę meksikiečiai priartėjo iki 4 taškų (9:13). Vis dėlto, po truputį pranašumą didinę JAV krepšininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 23:13. Greitų atakų dėka po dviejų kėlinių NBA žvaigždės pirmavo jau 42:27.

Po ilgosios pertraukos amerikiečiai varžovams keturias minutes neleido pelnyti nė taško, tuo tarpu patys įmetė 8 (50:27). Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo triuškinantis – 66:38. Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu, po paskutiniųjų dešimties minučių amerikiečiai šventė pergalę.

JAV: S.Curry – 20, K.Thompsonas 15, J.Hardenas 12, D.Cousinsas 11, R.Gay'us 10, K.Fariedas (8 atk. kam.) 8, K.Irvingas ir A.Davisas po 4, A.Drummondas 2.

Meksika: G.Ayonas (8 atk. kam.) 25, R.Martinezas ir J.Gutierrezas po 7, F.Cruzas 6, P.Stollas ir O.Mendezas po 5, M.Ramosas 4, D.Meza ir A.Zamora po 2.

Ne stipriausios sudėties į čempionatą atvažiavusi JAV rinktinė C grupėje nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo. Amerikiečiai iškovojo visas penkias pergales ir užėmė pirmąją vietą.

Tuo tarpu meksikiečiams reikėjo pakovoti, kad žengtų į antrąjį etapą. D grupėje jie iškovojo dvi pergales ir triskart pralaimėjo, bei užėmė ketvirtąją vietą.