Lietuvos rinktinė – pasaulio čempionato pusfinalyje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl medalių pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje. Lietuviai sunkiame ketvirtfinalio mače 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) nugalėjo Turkijos komandą ir pusfinalyje kausis su čempionato favoritais amerikiečiais.

Emocijos rūbinėje po pergalės.<br>„Facebook“ nuotr.

2014-09-09 18:11, atnaujinta 2018-02-09 16:57

Pusfinalis. Amerikos rinktinė antradienio vakarą nušlavė Slovėnijos krepšininkus 119:76 (29:22, 20:20, 37:22, 33:12) ir dabar laukia akistatos su Lietuva.

Statistika

Lietuva: R.Seibutis 19, M.Pocius 13, J.Valančiūnas (13 atk. kam.) 12, D.Lavrinovičius (5 atk. kam.) 11, J.Mačiulis 9, A.Juškevičius 3, S.Jasaitis, D.Motiejūnas ir P.Jankūnas po 2.

Turkija: K.Gonlumas (9 atk. kam.) 13, E.Arslanas 12, O.Ašikas (10 atk. kam.) 11, E.Preldžičius 10, S.Guleras 9, A.Savašas 4, C.Osmanas 2.

Lietuva – Turkija

Dvitaškiai: 17/39 (44 proc.) - 20/40 (50 proc.)

Tritaškiai: 10/19 (53 proc.) - 3/18 (17 proc.)

Baudos: 9/11 (82 proc.) - 12/17(71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 13

Klaidos: 15 – 11

Perimti kamuoliai: 3 – 8

Blokai: 5 – 5

Pražangos: 20 – 21

Taškai. Didelį indėlį į pergalę įdėjo atsarginiai žaidėjai. Nuo suolo pakilę krepšininkai pelnė 28 taškus, tuo tarpu Turkijos rinktinės atsarginiai – 6.

Vedlys. J.Valančiūnas jau nuo pirmųjų minučių puikiai jautėsi Turkijos baudos aikštelėje. „Centras“ pelnė visus šešis pirmuosius taškus, tačiau jam smarkiai trūko komandos draugų pagalbos. Mačo pradžioje turkai pirmavo 12:6.

Neįtiko. Buksuojantis rinktinės puolimas J.Kazlauskui nepatiko jau nuo mačo pradžios. Praėjus 8 minutėms strategas panaudojo ir A.Juškevičių, ir Š.Vasiliauską, bet kėlinį įžaidėjo pozicijoje baigė R.Seibutis.

Problema. Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje puolime sugriebė net 7 kamuolius, tačiau rezultatas švieslentėje vis tiek buvo neigiamas (13:18). Lietuvius skandino tragiškas dvitaškių ir tritaškių pataikymas (5/14 dvit., 1/5 trit.), kai turkai iš dviejų taškų zonos pataikė beveik viską, ką metė (9/12 dvit.).

Brolis. „Broliai šaunuoliai, viskas normaliai“, - skamba „G&G Sindikato“ hite. Į aikštę žengus abiem broliams Lavrinovičiams, Darjušas per keletą minučių pataikė tris tritaškius iš eilės, išjudino puolimą ir išvedė komandą į priekį 24:23.

Išvados. Per dviejų minučių pauzę po pirmojo kėlinuko J.Kazlauskas savo auklėtiniams davė puikių patarimų gynyboje. Turkų metimai nebeskrodė tinklelio taip dažnai, kaip per pirmąsias 10 minučių - varžovai pataikė 2 dvitaškius iš 6 ir 1 tritaškį iš 6. Tuo tarpu keturiais tritaškiais nešini Lietuvos krepšininkai kėlinį laimėjo 20:10 ir po dviejų kėlinių pirmavo 33:28.

Nervai. Per didžiąją pertrauką tinkamas išvadas padarė ir Turkijos krepšininkai. Varžovai ėmė tirpdyti lietuvių pranašumą ir netgi išlygino rezultatą (42:42). Tiesa, prieš pat ketvirtąjį kėlinį J.Kazlausko auklėtiniai atsargoje sukaupė tris taškus (47:44). Paskutiniąsias 10 minučių laukė tikras nervų karas.

Rungtynės.

Lietuva: A.Juškevičius, J.Mačiulis, R.Seibutis, D.Motiejūnas, J.Valančiūnas.

Turkija: S.Guleras, E.Preldžičius, K.Gonlumas, E.Arslanas, O.Ašikas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Po A.Juškevičiaus netaiklaus metimo J.Valančiūnas atkovojo kamuolį ir pelnė 2 taškus (2:0).

2 min. Po K.Gonlumo ir E.Preldžičiaus atakų turkai išsiveržė į priekį 4:2.

3 min. J.Valančiūnas išlygino rezultatą 4:4.

4 min. E.Preldžičiaus dvitaškis padidino turkų persvarą iki 4 taškų (8:4).

5 min. D.Motiejūno metimas buvo netaiklus, kamuolį atkovojo O.Ašikas. Po jo dvitaškio skirtumas - dvigubas (12:6).

6 min. Po J.Mačiulio perdavimo varžovų gynybą baudos aikštelėje įveikęs D.Motiejūnas pelnė 2 taškus iš po krepšio (8:14). Netrukus lietuviai apsigynė nuo varžovų atakos, tačiau Š.Vasiliauskas prametė tolimą metimą.

7 min. R.Seibučio tritaškis sumažino skirtumą iki 3 taškų (11:14).

9 min. Lietuviai neleido įmesti O.Ašikui, tuo tarpu M.Pocius greitos atakos metu pelnė dvitaškį (13:16).

10 min. Po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 13:18.

Antrasis kėlinys

11 min. Kėlinį dvitaškių pradėjęs O.Savašas padidino skirtumą iki 7 taškų (20:13).

12 min. D.Lavrinovičius smeigė tritaškį (16:20). O netrukus po netikslaus O.Savašo metimo turkai atkovojo kamuolį, bet K.Lavrinovičius netrukus jį perėmė.

14 min. Dar vieną tritaškį smeigęs D.Lavrinovičius sumažino skirtumą iki minimumo (19:20). Tačiau S.Guleras atsakė tuo pačiu. Po puikaus D.Lavrinovičiaus perdavimo A.Juškevičius pelnė dvitaškį (21:23).

15 min. D.Lavrinovičius pataikė trečiąjį tritaškį iš eilės! Brolis persvėrė rezultatą ir išvedė lietuvius į priekį 24:23.

16 min. Vieną baudos metimą pataikęs E.Preldžičius išlygino rezultatą 24:24.

17 min. S.Jasaičiui varžovai išmušė kamuolį, tačiau netrukus suklydo ir turkai. S.Jasaičio dvitaškis vėl išvedė lietuvius į priekį 26:24.

18 min. Varžovai išlygino rezultatą, tačiau M.Pociaus tritaškis persvėrė rezultatą 29:26. C.Osmano tritaškis netaiklus, o J.Valančiūnas pernė dvitaškį per varžovų rankas (31:26).

20 min. Lietuvių gynybą įveikęs S.Guleras kabliu pelnė 2 taškus. R.Seibutis atsakė tuo pačiu. Po dviejų kėlnių lietuviai pirmavo 33:28.

Trečiasis kėlinys

21 min. Kėlinį J.Mačiulis pradėjo tritaškiu metimu (36:28). Netrukus S.Gulerui teisėjas fiksavo žingsnius.

23 min. 5 taškus iš eilės pelnę turkai sumažino skirtumą iki 3 taškų (33:36).

25 min. Lietuvos rinktinei ir toliau nesisekė rinkti taškų. Kėlinio pradžią lietuviai pralaimėjo 3:12, o turai persvėrė rezultatą 40:36.

26 min. Lietuvių tylą nutraukė R.Seibutis. Jo tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo 39:40.

27 min. M.Pociaus tritaškis išvedė lietuvius į priekį 42:41.

29 min. M.Pociaus dvitaškis buvo netaiklus. Lietuviai apsigynė nuo pozicinė turkų atakos, o M.Pocius pataikė tolimą metimą ir vėl išvedė lietuvius į priekį 45:42.

30 min. O.Savašas pelnė dvitaškį, o kėlinio pabaigoje varžovai numušė nuo lanko besileidžiantį kamuolį, teisėjas įskaitė P.Jankūno dvitaškį 47:44.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Kėlinį R.Seibutis pradėjo dvitaškiu, o netrukus J.Mačiulis pelnė 2 taškus su pražanga, tačiau baudos metimo nepataikė (51:44).

32 min. Lietuviai prarado kamuol ir netrukus pražiopsojo po krepšiu O.Ašiką. Šis ataką užbaigė galingu dėjimu (46:51).

34 min. R.Seibutis pataikė labai reikalingą tolimą metimą. Tačiau K.Gonlumas pelnė 2 taškus su pražanga. Turko baudos metimas buvo taiklus. 56:51.

35 min. J.Valančiūnas sumetė abi baudas, o lietuviai apsigynė nuo turkų atakos. Netrukus J.Mačiulis pataikė sunkų dvitaškį ir padidino skirtumą iki 9 taškų (60:51).

36 min. Apsigynus nuo dar vienos varžovų atakos, J.Mačiulis dvitaškiu padidino skirtumą iki dviženklio 62:51.

37 min. J.Valančiūnas įmetė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam D.Lavrinovičiui, šis pelnė taškus iš po krepšio 64:51.

38 min. E.Arslano tolimas metimas sumažino skirtumą iki vienženklio (55:64).

39 min. M.Pocius sumetė abu baudos metimus, o K.Gonlumas atsakė dvitaškiu (67:57). C.Osmano dvitaškis sumažino skirtumą iki 8 taškų (59:67).

40 min. J.Valančiūno dvitaškis grąžino lietuviams dviženklę persvarą (69:59). R.Seibutis sumetė keturis iš eilės baudos metimus, o J.Valančiūnas išrašė bloką varžovui (73:61). Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę ir pateko į pusfinalį.