Amerikiečių riešuto neperkandę lietuviai kovos dėl bronzos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionate kovos dėl bronzos. Pusfinalyje du kėlinius su amerikiečiais kaip lygūs kovoję lietuviai sustojo trečiajame. Amerikiečiai iškovojo pergalę 96:68 ir žengė į finalą. Lietuvos rinktinė laukia varžovės, su kuria šeštadienį žais dėl trečiosios vietos.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Sep 11, 2014, 10:33 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 4:24 PM

Statistika

Lietuva: M.Kuzminskas (9 atk. kam.) ir J.Valančiūnas (7 atk. kam.) po 15, A.Juškevičius 12, M.Pocius 10, D.Lavrinovičius 9, R.Seibutis 3, J.Mačiulis ir D.Motiejūnas po 2.

JAV: K.Irvingas 18, J.Hardenas ir K.Thompsonas po 16, S.Curry 13, K.Fariedas 9, A.Davisas 8, D.Cousinsas 7, D.Rose'as 4, R.Gay'us 3, M.Plumlee 2.

JAV – Lietuva

Dvitaškiai: 29/56 (52 proc.) - 15/38 (39 proc.)

Tritaškiai: 9/24 (38 proc.) - 2/18 (11 proc.)

Baudos: 11/20 (55 proc.) - 32/42 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 50 – 38

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 10

Klaidos: 16 – 21

Perimti kamuoliai: 9 – 5

Blokai: 4 – 6

Pražangos: 27 – 20

7. Tiek minučių neblogai mačą pradėję lietuviai sugebėjo išlikti priekyje. Tiesa, amerikiečių tritaškiai ir diskutuotini teisėjų sprendimai leido JAV persverti rezultatą.

Trauma. Baigiantis pirmajam kėliniui po sumaišties po krepšiu nesėkmingai ant parketo krito puolėjas P.Jankūnas. Aikštę jis paliko smarkiai šlubčiodamas. Šios dienos rungtynėse aikštėje jis nebežais.

Nervai. Pirmojo kėlinio pabaigoje JAV rinktinę ėmė globoti teisėjai. Dvi abejotinas pražangas užfiksavę arbitrai su ketvirčio pabaigą skelbiančia sirena technine pražanga nubaudė J.Kazlauską.

Skylė. JAV rinktinės aikštės pusėje prasivėrė skylė. Lietuvos krepšininkai naudojosi vangia J.Hardeno gynyba. Vienas prieš vieną „Houston Rockets“ gynėją maudė M.Kuzminskas, prieš NBA žvaigždę nepabijojo veržtis ir A.Juškevičius.

Aistros. Keisti teisėjų sprendimai JAV naudai ėmė erzinti ne tik krepšininkus ir Lietuvos sirgalius, bet ir neutralią „Palau Sant Jordi“ arenos dalį. Kiekvienas abejotinas arbitro sprendimas kėlė kurtinantį aistruolių triukšmą.

Bintas. Lietuvos rinktinei jau pirmoje mačo pusėje negalėjo padėti du aukštaūgiai. P.Jankūnas po nesėkmingo nusileidimo ant parketo sėdėjo ant suolo nusimovęs sportbatį, o po susidūrimo pirštą teko bintuoti D.Lavrinovičiui.

Susistumdymas. Antrojo kėlinuko pabaigoje po Lietuvos krepšiu užvirė rimtos aistros. Po R.Gay‘aus baudos metimo vienas kitam į atlapus kibo D.Cousinsas ir J.Valančiūnas. Nepatenkintas lietuvio žaidimu alkūnėmis, amerikietis pastūmė vidurio puolėją. Netrukus žaidėjai kvėpavo vienas kitam į veidą. Nuo rimtesnio incidento aukštaūgius išskyrė komandos draugai. Teisėjai D.Cousinso aistrų proveržį įvertino technine pražanga.

Staigmena. M.Kuzminskas per visą čempionatą iki mačo su JAV buvo pelnęs 12 taškų. Tačiau jau per pirmus du kėlinius jis pelnė 12 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Amerikiečiai negalėjo rasti lygiaverčio varžovo, kuris prilygtų puolėjui greičiu arba ūgiu. Iš viso puolėjas pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Drebulys. Pirmoje mačo pusėje lietuviai puolime jautė jaudulį. Mūsiškiai turėjo keletą gerų progų pasižymėti, tačiau ranka sudrebėjo ir metimai nepasiekė tikslo. Po dviejų kėlinių tikslą pasiekė tik 9 iš 29 lietuvių metimų (31 proc.).

Smūgis. Po pertraukos Lietuvos krepšininkų laukė rimtas nokdaunas. Dviejų minučių atkarpą amerikiečiai laimėjo 10:0 ir įstūmė J.Kazlausko kariauną į gilią duobę – 53:35.

Pusfinalis. Kitose pusfinalio rungtynėse penktadienį žais Prancūzijos ir Serbijos komandos.

Rungtynės

Lietuva: A.Juškevičius, J.Mačiulis, R.Seibutis, D.Motiejūnas, J.Valančiūnas.

JAV: S.Curry, K.Fariedas, K.Irvingas, J.Hardenas, A.Davisas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Rungtynes 2 taškais po A.Juškevičiaus perdavimo pradėjo J.Valančiūnas. Amerikiečių ataka buvo netiksli, tačiau J.Mačiulis prarado kamuolį. Tuo pasinaudojęs A.Davisas išlygino rezultatą.

2 min. Puldamas A.Juškevičius privertė prasižengti J.Hardeną. Įžaidėjas sumetė abu baudos metimus ir vėl išvedė lietuvius į priekį 6:4.

3 min. S.Curry tik prasižengdamas sugebėjo sustabdyti J.Valančiūną baudos aikštelėje. Puolėjas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (7:6).

4 min. Lietuviai perėmė kamuolį ir privertė dar kartą prasižengti amerikiečius, tačiau D.Motiejūnas prametė abi baudas. Netrukus K.Fariedas įmetė vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą. J.Mačiulis individualiu reidu per visą aikštę pelnė 2 taškus iš po krepšio (9:7).

5 min. K.Thomosonas pataikė pirmąjį amerikiečių tolimą metimą ir persvėrė rezultatą 10:9. J.Valančiūnas gavo bloką, tačiau D.Rose'ui fiksuojami žingsniai.

6 min. Puikus M.Pociaus reidas, pasibaigęs dviem taškais iš po krepšio (13:10). Puikią lietuvių ataką palydėjo amerikiečių klaida.

7 min. K.Irvingo tritaškis išlygino rezultatą 13:13.

8 min. K.Thompsono tolimas metimas išvedė amerikiečius į priekį (16:13), o netrukus J.Mačiulis prarado kamuolį. M.Pocius varžovą stabdo pražanga.

9 min. D.Rose'o baudos metimai padidino amerikiečių persvarą iki 5 taškų (18:13). D.Lavrinovičius smeigė tritaškį (16:18).

10 min. M.Kuzminskas nepataikė abiejų baudos metimų, tuo tarpu K.Thompsonas pelnė dvitaškį (20:16). Kėlinio pabaigoje J.Kazlauskas buvo nubaustas technine pražanga.

Antrasis kėlinys

11 min. Kėlinį S.Curry pradėjo dviem baudų metimais, skirtais už J.Kazlausko techninę pražangą (23:16). M.Kuzminskas dėjimu iš viršaus sumažino skirtumą iki 5 taškų (18:23).

12 min. M.Kuzminskas pelnė dar 2 taškus, tačiau S.Curry atsakė tritaškiu (28:20).

13 min. M.Kuzminskas baudos metimais sumažino skirtumą iki 6 taškų (22:28).

14 min. M.Kuzminskas pelnė dar 2 taškus iš po krepšio, o lietuviai apsigynė nuo amerikiečių atakos. A.Davisas pražanga priverstas stabdyti A.Juškevičių, o šis sumetė abi baudas (26:32).

15 min. Pro lietuvių gynybą prasiveržęs K.Fariedas galingai įdėjo į krepšį. A.Juškevičius metė iš toli, netaiklų įžaidėjo metimą pataisė M.Kuzminskas (28:34).

16 min. J.Valančiūno baudos metimai sumažino skirtumą iki 6 (30:36.)

18 min. Dar vienas puikus M.Kuzminsko žaidimo epizodas. Puolėjas susitvarkė su varžovų gynyba pelnė 2 taškus.

19 min. J.Valančiūnas susistumdė su D.Cousinsu, amerikiečiui skirta techninė pražanga. R.Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą. Varžovai nuo lietuvių gynėsi prasižengdami, D.Lavrinovičius sumetė abi baudas (35:41).

20 min. J.Mačiulis paskutinę atakos sekundę šovė iš toli, bet netaikliai. K.Irvingas pataikė dvitaškį (43:35).

Trečiasis kėlinys

21 min.

Amerikiečiai kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės, didindami savo persvarą iki 12 taškų (48:35).

22 min. JAV rinktinė pelnė dar 5 taškus be atsako ir nutolo jau iki 15 taškų (53:35).

23 min. R.Seibutis išprovokavo S.Curry pražangą, gynėjas sumetė abi baudas, bet amerikiečiai atsakė 5 taškais iš eilės (57:37).

25 min. Pirmuosius lietuvių taškus iš žaidimo šiame kėlinyje pelnė M.Pocius. Netrukus lietuviai perėmė kamuolį , o A.Juškevičiaus dvitaškis sumažino skirtumą iki 20 taškų (41:61).

26 min. A.Juškevičius sumetė abi baudas (43:61). M.Kuzminskas blokavo J.Hardeno metimą, bet amerikiečiai kamuolio neprarado. D.Cousinsas pelnė 2 taškus per J.Valančiūną (43:63).

27 min. D.Motiejūnas baudžiamas nesportine pražanga. Amerikiečiai išnaudojo tai maksimaliai. J.Hardenas sumetė abi baudas ir pataikė tritaškį (68:43).

29 min. D.Rose'o dvitaškis padidino skirtumą iki 30 taškų (76:46).

30 min. D.Lavrinovičius pataikė 2 taškus su pražanga. Po trijų kėlinių lietuviai atsiliko 49:76.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Kėlinį dvitaškiu pradėjo M.Pocius, į kurį tuo pačiu atsakė A.Davisas (51:78).

33 min. M.Pocius smeigė tritaškį, o M.Kuzminskas perėmė kamuolį. K.Thompsonas lietuvį sustabdė prasižengdamas (56:80).

35 min. A.Davisas užsidirbo techninę pražangą. A.Juškevičius sumetė abi baudas, o netrukus prametė tolimą metimą (58:82).

37 min. Lietuviams rezultatyviai užbaigus sunkią ataką, amerikiečiai atsakydavo tuo pačiu ir artėjo prie 100 taškų (91:60).

38 min. S.Curry smeigė tritaškį per M.Kuzminsko rankas (94:62).

39 min. J.Valančiūnas pelnė 2 taškus su pražanga (68:94).

40 min. Lietuvos rinktinė nusileido amerikiečiams 68:96.