Ir vėl prancūzai: Lietuvos rinktinei bronzos iškovoti nepavyko

Prancūzijos rinktinė mačo pabaigoje triumfavo - išplėšė pergalę.<br>G.Šiupario nuotr.

Sep 13, 2014, 6:52 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 4:00 PM

Užkeiktieji prancūzai. Būtent jie ir vėl pakišo koją Lietuvos rinktinės džiaugsmui po dvikovos. Šeštadienį pasaulio čempionato mažajame finale Jono Kazlausko auklėtiniai stojo į kovą dėl bronzos medalių. Mūšio kaina – viskas arba nieko. Ir nors Lietuvos rinktinė žaidė žvėriškai kovingai, ji liko tuščiomis. Prancūzijos rinktinė po karšto it pragaras mūšio šventė pergalę 95:93 (22:19, 21:23, 21:29, 31:22) ir antrus metus iš eilės privertė lietuvius stebėti jų džiaugsmą. Pernai Prancūzija Europos čempionato finale nugalėjo lietuvius, pasidabinusi auksu.

Sutikimas. Lietuvos rinktinė pirmadienį 20 val. vakaro Rotušės aikštėje bus sutikta sirgalių.

Įtampa. Nugalėtojas paaiškėjo tik po baudų metimų maratono. Kai likus žaisti 15 sek. A.Juškevičius pelnė du taškus su pražanga, prancūzai išsigando – juk lietuviai priartėjo 85:86. Bet pabaigoje Prancūzijos komanda išlaikė šaltus nervus.

Startas. Nors prancūzai turėjo mažiau nei 18 valandų atsigauti iki mažojo finalo, atrodė, kad tai lietuviai penktadienį turėjo beprotiškai sunkų mačą. Prancūzai susitikimą pradėjo 5:0, o lietuviai pirmuosius taškus pelnė tik praėjus 2,5 min.

Svarstyklės. D.Motiejūnas susitikimą pradėjo net 5 metimais pro šalį per 3,5 min. Tuo tarpu Prancūzijos rinktinės gretose J.Valančiūno oponentas J.Louvergne pelnė visus septynis pirmuosius prancūzų taškus. J.Kazlauskas greitai pasodino D.Motiejūną ant suolo ir į aikštę įleido P.Jankūną.

Kamuoliai. Pirmąjį kamuolį puolime šoklieji prancūzai sugriebė vos 12-ąją mačo minutę. Tuo tarpu lietuviai jau buvo atkovoję net 10 kamuolių po prancūzų krepšiu – dviem daugiau nei po savuoju.

Tvarka. Lietuviai pirmoje mačo pusėje suklydo tik vieną kartą. Tiesa, tai vis tiek neleido mūsiškiams pirmauti po dviejų kėlinių (42:43). Koją kišo gynyba – prancūzai įmetė net 81 proc. dvitaškių (13/16). Beje, prancūzai taip pat brangino kamuolį – suklydo 4 kartus. Lietuvių užtikrintai laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių (22:13), tačiau niekaip nepavyko suderinti taikiklio – 38 proc. pataikytų metimų (15/39).

Pirmasis. P.Jankūnas iki mačo su Prancūzija pasaulio čempionate prametė visus septynis tolimus metimus. Bet aštuntasis buvo lemtingas. Rungtynių su prancūzais trečiajame ketvirtyje P.Jankūnas pataikė pirmąjį savo tritaškį pasaulio pirmenybėse.

Postūmis. R.Seibutis iki trečiojo kėlinio savo sąskaitoje turėjo vos du taškus. Tačiau kai reikėjo labiausiai, jis tarė savo žodį. Trečiąjį ketvirtį Lietuva laimėjo 29:21, o R.Seibutis per svarbią atkarpą pelnė 7 taškus (71:64).

Statistika.

Lietuva: J.Valančiūnas (9 atk. kam.) 25, A.Juškevičius 14, R.Seibutis 13, M.Pocius ir J.Mačiulis po 11, P.Jankūnas 10, D.Lavrinovičius 5, D.Motiejūnas 3, S.Jasaitis 1.

Prancūzija: N.Batumas 27, B.Diaw 15, T.Heurtelis ir J.Lauvergne (9 atk. kam.) po 13, A.Diotas 8, F.Pietrusas, R.Gobertas ir M.Gelabale ir E.Fournier po 4, E.Jacksonas 3.

Lietuva – Prancūzija

Dvitaškiai: 24/50 (48 proc.) – 25/37 (68 proc.)

Tritaškiai: 7/17 (41 proc.) – 7/20 (35 proc.)

Baudų metimai: 24/28 (86 proc.) – 24/33 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 31

Perimti kamuoliai: 3 – 4

Klaidos: 7 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 12

Rungtynės

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo prancūzai ir jie iškart džiaugėsi J.Lauvergne dvitaškiu - 2:0. D.Motiejūnas kartojo savo metimą, bet rankos drebėjo.

2 min. Po bloko Lietuvos rinktinei nepavyko surengti greitos atakos, o ir pozicinė sugriuvo. Netrukus laisvas liko J.Lauvergne ir jis pataikė tritaškį - 5:0.

3 min. J.Valančiūnas atidarė lietuvių sąskaitą - 2:5. Bet apsiginti nuo J.Lauvergne nepavyko - 2:7.

4 min. D.Motiejūnas metė netaikliai, bet vėl atsikovojo kamuolį puolime. Su nervais jam susitvarkyti ir šįkart nepavyko.

5 min. Lietuvos rinktinės sirgaliai pašoko, kai P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga - 5:7. J.Lauvergne mėgino mesti per P.Jankūno rankas, bet buvo netaiklus. Lietuviai savo ataka nepasinaudojo.

6 min. J.Mačiulis išlygino rezultatą - 7:7. Prancūzai vėl mėgino pataikyti tritaškį, bet jiems nepavyko.

7 min. P.Jankūnas pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį išvedė Lietuvos rintinę - 9:7. Bet N.Batumas pelnė du taškus su pražanga - 10:9. Netrukus B.Diaw atliko perdavimą atgal A.Diotui ir šis pataikė tritaškį - 13:9.

8 min. J.Valančiūnas dviem baudų metimais švelnino rezultatą, bet lietuvių gynyba nesuveikė, kai atakavo A.Diotas. Prancūzai pirmavo 15:11. Netrukus J.Mačiulis pelnė du taškus, bet B.Diaw atsakė dėjimu ir savo ekipą išvedė 17:13.

9 min. D.Lavrinovičius tritaškiu išlygino rezultatą - 19:19. Bet N.Batumas atsakė tuo pačiu - 22:19. Baigėsi pirmasis kėlinys.

11 min. D.Lavrinovičius antrojo kėlinio starte mėgino pataikyti tritaškį, bet kamuolys skriejo pro šalį. Bet J.Kazlausko gynyba veikė - prancūzai buvo priversti mesti greitą metimą. Jis nebuvo taiklus, o A.Juškevičius sumažino skirtumą - 21:22.

12 min. E.Jacksonas supykdė Lietuvos rinktinės sirgalius, kai pataikė tritaškį - 25:21. Bet M.Pocius greit pridėjo du taškus - 23:25.

13 min. D.Lavrinovičius metimu iš po krepšio sumažino skirtumą - 25:27. Netrukus N.Batumas pataikė vieną baudos metimą - 28:23.

14 min. M.Pocius priartino lietuvius iki 27:28, bet komanda neapsigynė - 27:30.

15 min. Po N.Batumo dvitaškio prancūzai pirmavo 32:27. Bet netrukus M.Pocius įkišo perdavimą J.Valančiūnui - 29:32. Apsiginti lietuviams vėl nepavyko - 29:34.

16 min. M.Pocius pamėgino laimę nuo trijų taškų zonos ir buvo taiklus - 32:34. Netrukus prancūzų ataka sugriuvo ir ataką rengė lietuviai. Lietuvių ataką baigėsi J.Valančiūno taškais su pražanga, kurios realizuoti nepavyko - 34:34.

17 min. E.Fournier pataikė du baudos metimus - 36:34. J.Valančiūnas privertė prasižengti R.Gobertą. Aukštaūgis pataikė abu metimus - 36:36.

18 min. B.Diaw pataikė dvitaškį - 42:38. A.Juškevičius baudų metimai skirtumą sumažino iki 40:42. Netrukus prasižengti teko J.Mačiuliui. F.Pietrusas pataikė vieną metimą - 43:40.

19 min. Kai J.Mačiulis pelnė du taškus, prancūzų treneris prašė minutės pertraukėlės. Lietuviai atsilikinėjo 42:43. Po pertraukėlės prancūzai prarado kamuolį. J.Mačiulis jį perėmė ir galėjo pelnyti du lengvus taškus, bet buvo netaiklus. Laimei kamuolys vis tiek buvo lietuvių, tačiau ir šįkart pataikyti nepavyko. Prancūzai po dviejų kėlinių pirmavo 43:42.

21 min. R.Seibutis varėsi kamuolį ir gniaužė kumštį, kai pataikė dvitaškį - 44:43.

22 min. Prancūzai persvėrė rezultatą, kai po nesėkmingos lietuvių atakos T.Heurtelis pelnė tris taškus - 46:44, bet A.Juškevičius irgi turėjo ką pasakyti - 47:46.

23 min. D.Motiejūnas rodo J.Kazlauskui, kad antrą šansą gavo neveltui. NBA žaidžiantis aukštaūgis pataikė tritaškį - 50:46. B.Diaw paskutinę atakos sekundę pataikė gražų metimą - 48:50.

24 min. J.Valančiūnas metė atšokęs ir buvo taiklus - 52:48. J.Mačiulis padidino lietuvių kraitį - 54:48.

25 min. J.Valančiūnas demonstruoja klasę - žaidė nugara, o tada atsisuko ir pelnė du taškus - 56:50. Prancūzai atsakė dvitaškiu - 52:56.

26 min. N.Batumas baudų metimai skirtumą sumažino iki 54:56, bet M.Pocius turėjo atsakymą - tritaškį - 59:54.

27 min. P.Jankūnas privertė pašokti visus sirgalius, kai pataikė tritaškį - 62:54.

28 min. Lietuviai pirmavo 64:56.

29 min. Lietuvos rinktinė į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudama 71:64.

31 min. M.Gelabele kėlinį pradėjo taškais, bet jam atsakė P.Jankūnas - 73:66.

32 min. Lietuvos sirgaliai atsikvėpė, kai B.Diaw nepataikė tritaškio. Bet teko nusiminti, kai lietuvių ataka baigėsi nesėkmingai ir N.Batumas skirtumą sumažino iki 70:73.

33 min. J.Mačiulis nutraukė tylą - 75:70, bet N.Batumas pataikė tritaškį - 73:75.

34 min. J.Lauvergne pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą - 75:75.

36 min. B.Diaw išvedė prancūzus į priekį - 77:75. Tačiau J.Valančiūnas rezultatą išlygino - 77:77.

37 min. R.Seibutis vėl prakišo kamuolį beveik be keitimu žaidžiančiam J.Valančiūnui ir šis pelnė du taškus su pražanga - 80:77. B.Diaw nepataikė nė vieno baudos metimo. Per kitą ataką prancūzai skirtumą sumažino iki 79:80.

38 min. Prancūzai išlygino rezultatą - 80:80. Jie rengė dar vieną ataką ir B.Diaw išvedė į priekį savo komandą - 82:80. Po minutės pertraukėlės J.Valančiūnas turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, bet metė netaikliai.

39 min. B.Diaw ir vėl pelnė du taškus - 84:80. J.Valančiūnas vėl nepataikė. T.Heurtelis pataikė du baudos metimus, kai lietuviai ėmė bauduoti - 86:80. Netrukus mesti dviejų baudos metimų stojo A.Juškevičius. Buvo likę žaisti 21,8 sek. Pirmasis jo metimas - taiklus. Antrasis - taip pat - 82:86. Prancūzai nepataikė baudos metimų ir netrukus A.Juškevičius pelnė du taškus su pražanga - 85:86.

T.Heurtelis šįkart pataikė metimus - 88:85. Prancūzai nenorėjo leisti lietuviams mėtyti ir toliau juos baudavo. R.Seibutis (likus 13 sek.) pataikė abu metimus - 87:88. T.Heurtelio metimai buvo taiklūs - 90:87. R.Seibutis vėl metė baudas - 89:90 (8 sek.).

B.Diaw pataikė du baudos metimus - 92:89. Netrukus prie baudų metimo linijos stojo S.Jasaitis (6 sek.). Antrasis jo metimas buvo netaiklus - 90:92.

Lietuviai baudavo N.Batumą - pirmasis metimas buvo taiklus. Antrasis - ne (93:90). Prancūzai baudavo J.Valančiūną. Jis pataikė vieną metimą. Antrąjį irgi - 92:93.

N.Batumas vėl stojo mesti baudų (liko žaisti 3 sek.). Pirmasis metimas buvo taiklus. Antrasis - taip pat - 95:92. Likus žaisti 1,06 sek. prasižengė F.Pietrusas.

J.Mačiulis pataikė pirmąjį metimą - 93:95. Antrąjį reikėjo pramesti ir J.Mačiulis tai padarė, bet atkovoti lietuviams jo nepavyko.

***

Starto penketai.

Lietuva: A.Juškevičius, J.Mačiulis, R.Seibutis, D.Motiejūnas, J.Valančiūnas.

Prancūzija: T.Heurtelis, N.Batumas, J.Lauvergne, B.Diaw, M.Gelabale.

***

Kerštas. Pernai Europos čempionato finale Prancūzijos rinktinė 80:66 nugalėjo lietuvius. Tuomet prancūzus į priekį vedė Tony Parkeris. Šiemet „San Antonio Spurs“ įžaidėjo nėra. „Jie pasikeitė. Ana komanda priklausė nuo T.Parkerio. Ši ekipa turi daugiau įvairių žaidėjų ir įvairesnį puolimo planą", - sakė J.Kazlauskas.

Protas. Lietuvos rinktinė prancūzams parengė savo receptą – pozicinį ir kruopščiai apgalvotą žaidimą. Lietuvos rinktinės skautas Benas Matkevičius teigė, kad žaisti greitą krepšinį su prancūzais nebūtų išmintinga.

Monstras. Prancūzijos rinktinė į mažąjį finalą pateko, kai pusfinalyje 85:90 pralaimėjo Serbijos krepšininkams. Tuomet prancūzų ekipoje neįtikėtinai puikiai sužaidė Nicolas Batumas. Jis pelnė 35 taškus (dvitaškiai: 3/5, tritaškiai: 8/11, baudų metimai: 5/6). Jo naudingumas buvo 33 balai.

Nuovargis. Prancūzijos rinktinė po mačo su Serbija turėjo tik 18 valandų poilsio. Ekipos treneris Vincent'as Colle neslėpė, kad jį siutina toks tvarkaraštis, kai ekipa neturi laiko pasirengti kovai dėl medalių.

Auksas. Pasaulio krepšinio čempionato finale dėl aukso kovos JAV ir Serbijos rinktinės.