Rumunijoje – skaudus antausis Vilniaus „Lietuvos rytui“

Vilniečiai nesulaikė Rumunijos klubo puolimo.<br>„Ploiesti Asesoft“ nuotr.

Oct 22, 2014, 7:30 PM, atnaujinta Jan 25, 2018, 1:13 AM

Po galingo starto – skaudi pamoka Rumunijoje. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai antrosiose Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse išvykoje 83:103 (18:30, 20:26, 23:24, 22:23) nusileido Ploješčio „Asesoft“ komandai.

Virginijaus Šeškaus kariauną palaužė skaudūs Rumunijos čempionų smūgiai mačo pradžioje. Vilniečiai taip ir nebeatsitiesė po „Asesoft“ puolimo uragano, netikėtai užklupusio „Lietuvos rytą“ jau nuo pirmųjų susitikimo minučių.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 20 (8/9 dvit., 5 rez. perd.), G.Orelikas 17, M.Lukauskis 13, A.Kavaliauskas 9, M.Gecevičius 8 (5 kl.), P.Dambrauskas 5, T.Leslie 4, B.Baronas, A.Valeika ir M.Moseris po 2, K.Natiažka 1.

„Asesoft“: G.Lee 19 (9/9 dvit., 1/1 baud.), D.Brownas 18 (14 rez. perd.), J.Flowersas 14, A.Mohammedas ir M.Pelekanos po 13, J.Hayesas 9, M.Runkauskas 8, D.Labovičius 7.

Statistika. „Asesoft“ – „Lietuvos rytas“ 103:83

Dvitaškiai: 22/37 (59 proc.) – 22/31 (70 proc.)

Tritaškiai: 14/28 (50 proc.) – 8/26 (30 proc.)

Baudų metimai: 17/20 (85 proc.) – 15/19 (78 proc.)

Naudingumas: 117 – 91

Nokdaunas. „Asesoft“ klubas mačo pradžioje pribloškė „Lietuvos rytą“. Aukštaūgis G.Lee vien per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų, įžaidėjas D.Brownas pridėjo 6 taškus bei 5 rezultatyvius perdavimus ir 10-ąją minutę rumunai pirmavo net 30:11. Dvitaškius šeimininkai metė net 76 proc. taiklumu (10/13).

Uraganas. Taip buvo galima pavadinti „Asesoft“ puolimą, kuris pirmoje mačo pusėje nunešė „Lietuvos ryto“ komandą. Rumunijos klubas per pirmus du kėlinius pataikė net 7 tritaškius (iš 14), dvitaškius metė 70 proc. taiklumu (14/20) ir iki pertraukos įmetė net 56 taškus. „Lietuvos rytą“ slėgė 18 taškų deficitas (38:56).

Kontrastas. „Lietuvos rytas“ per du kėlinius pataikė net 14 dvitaškių iš 16 (87 proc.), bet tikslą pasiekė tik 1 tritaškis iš 11 (9 proc.). V.Šeškaus auklėtinius skandino ir klaidos, kurių svečiai padarė dvylika.

Po pertraukos Vilniaus komanda bandė šturmuoti, bet atsimušė į taiklius varžovų metimus ir savo spragas gynyboje.

Lietus. Trečiajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ komandoje lijo techninėmis pražangomis. Teisėjai už ginčus baudė A.Kavaliauską, V.Šeškų ir M.Gecevičių.

Tvarkaraštis. Artimiausios „Lietuvos ryto“ rungtynės Europos taurėje – kitą trečiadienį (spalio 29 d.) Rusijoje, kur vilniečius priims Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ komanda.

Lietuvis. Ploješčio klube rungtyniauja pastaruosius kelerius metus Klaipėdos „Neptūne“ žaidęs 28 metų 189 cm ūgio gynėjas Marius Runkauskas. M.Runkauskas per 13 minučių pelnė 8 taškus (2/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“: P.Dambrauskas, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Asesoft“: D.Brownas, J.Flowersas, A.Mohammedas, D.Labovičius, G.Lee.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynės prasidėjo dviem lengvais suomio G.Lee metimais iš po krepšio – 0:4. Tačiau trečiąjį jo bandymą blokavo A.Kavaliauskas, o vilniečių taškų sąskaitą atidarė M.Gecevičius (2:4).

4 min. „Lietuvos rytas“ nerado kelių rumunų krepšio link, o „Asesoft“ grėsmingai tolo 11:2. V.Šeškui beliko prašyti minutės pertraukėlės.

6 min. „Asesoft“ pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą (14:2). „Lietuvos rytą“ į priekį vedė du dvitaškius iš eilės pataikęs A.Juškevičius (6:14), bet rumunai greitai atstatė pranašumą (18:6).

8 min. G.Lee ir toliau buvo nesulaikomas puolime (11 tšk.) – „Lietuvos rytui“ niekaip nepavyko mažinti skirtumo (11:22).

10 min. Chaosas nesitraukė iš „Lietuvos ryto“ stovyklos. „Asesoft“ nesunkiai vogė kamuolius, graibstė juos po netaiklių metimų ir rinko nesunkius taškus. Rumunijos ekipa buvo nutolusi net 30:11.

Tiesa, ketvirčio pabaigoje „Lietuvos rytas“ pričiupo apsnūdusius šeimininkus ir galiausiai nusišypsojus Fortūnai apkarpė priešininkų persvarą – 18:30.

Antrasis kėlinys

12 min. Aikštėje „Asesoft“ gretose antrojo kėlinio pradžioje pirmą kartą pasirodė M.Runkauskas. Jis netrukus „smeigė“ tritaškį į lietuvių krepšį – 37:24.

14 min. Nepriekaištingu taiklumu atakavę „Asesoft“ krepšininkai toliau saugiai laikėsi solidaus atstumo – 42:26.

16 min. M.Runkauskas negailėjo „Lietuvos ryto“. Snaiperis pataikė antrąjį tritaškį iš trijų ir sukrovė komandai 19 taškų pranašumą (49:30).

18 min. Situacija negerėjo – tritaškiais vilniečius bombardavę šeimininkai pirmavo net 55:34.

20 min. Aikštėje pirmą kartą pasirodė B.Baronas. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko 38:56.

Trečiasis kėlinys

22 min. Po pertraukos „Lietuvos rytas“ į aikštę žengė A.Kavaliausko dvitaškiu ir M.Lukauskio tritaškiu – 43:56.

24 min. „Asesoft“ toliau laikėsi ant G.Lee pečių. Po 19-ojo jo taško Rumunijos ekipa pirmavo 64:45.

26 min. Po penkių iš eilės G.Oreliko taškų skirtumas buvo ištirpęs iki 14 taškų – 50:64. Ketvirčio pradžioje techninę pražangą gavo A.Kavaliauskas, antroje kėlinuko pusėje – ir V.Šeškus. „Asesoft“ vėl saugiai laikėsi priekyje 74:53.

28 min. Aikštėje pirmą kartą pasirodė K.Natiažka. Techninė pražanga buvo skirta ir M.Gecevičiui. „Asesoft“ pirmavo 75:57.

30 min. Po trijų kėlinių „Lietuvos ryto“ situacija buvo kritinė – 61:80.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Ketvirtojo kėlinio pradžia „Lietuvos rytui“ nenumatė jokių prošvaisčių kovoti dėl pergalės – 64:85.

34 min. „Asesoft“ persvara siekė 17 taškų (88:71).

36 min. P.Dambrauskas ir A.Juškevičius pataikė po tritaškį ir „Lietuvos rytas“ kilo į lemiamą šturmą – 77:88.

38 min. Paskutines „Lietuvos ryto“ viltis daužė skylės gynyboje – „Asesoft“ pirmavo 96:81.

40 min. Vilniaus komanda pralaimėjo mačą 83:103.

* * *

Startas. „Lietuvos rytas“ Europos taurės varžybas pradėjo užtikrinta pergale namuose prieš Belgrado „Partizan“ (92:65), o „Asesoft“ išvykoje 81:75 palaužė Volgogrado „Kransyj Oktiabr“.

Pastiprinimas. Prieš pat rungtynes su „Lietuvos rytu“ Rumunijos ekipa pasipildė NBA patirties turinčiu puolėju Jarvis Hayesu. 33 metų snaiperis NBA žaidė 7 sezonus, pastaruosius ketverius metus rungtyniavo Italijoje, Turkijoje ir Rusijoje.