M. Runkausko taškai nesugadino „Lietuvos ryto“ keršto rumunams

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Nov 26, 2014, 6:00 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 1:48 PM

Lietuvis Marius Runkauskas būtent Vilniuje pagerino savo sezono rezultatyvumo rekordą, bet tai neatbaidė „Lietuvos ryto“ krepšininkų nuo pergalės. Septintosiose Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse vilniečiai 79:72 (28:15, 11:19, 22:15, 18:23) pranoko Ploješčio „Asesoft“ komandą ir šventė jau šeštąją pergalę.

Kelialapis. Ši pergalė užtikrino vilniečiams vietą kitame turnyro etape.

Rezultatyviausi.  „Lietuvos rytas“ – A.Kavaliauskas 21 (9/11 dvit.), T.Leslie 12 (7 atk. kam.), A.Juškevičius 11, B.Baronas 10, G.Orelikas 9, M.Gecevičius 8 (5 rez. perd.), A.Valeika 5, O.Dambrauskas 2, M.Moseris 1.

„Asesoft“ – M.Runkauskas 20, G.Labovičius 15, A.Mohammedas 11, G.Lee ir M.Pelekanosas po 8.

Lietuvis. Ploješčio klubui atstovauja lietuvis Marius Runkauskas. 28 metų 189 cm ūgio gynėjas Europos taurėje renka vidutiniškai 7,7 taško. Vilniuje jis pelnė 20 taškų ir pasiekė asmeninį šio sezono rezultatyvumo rekordą. Kerštas. „Lietuvos rytas“ su „Asesoft“ turėjo nesuvestų sąskaitų. Pirmajame rate Rumunijoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai skaudžiai pralaimėjo varžovams 83:103. Tai kol kas vienintelis „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas Europos taurės turnyre. Po šios nesėkmės sostinės ekipa laimėjo penkis mačus paeiliui.

Svečias. „Lietuvos ryto“ rungtynes stebėjo ir Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas. Penktadienį jis šventė 60 metų jubiliejų.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Asesoft“ 79:72

Dvitaškiai: 27/41 (65 proc.) – 20/43 (46 proc.)

Tritaškiai: 5/19 (26 proc.) – 7/22 (31 proc.)

Baudų metimai: 10/18 (55 proc.) – 11/18 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 41

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 9

Perimti kamuoliai: 8 – 7

Blokuoti metimai: 6 – 2

Klaidos: 13 – 16

Pražangos: 21 – 23

Trauma. Rungtynėse su „Asesoft“ dėl sumuštos kojos negalėjo žaisti ukrainietis „centras“ K.Natiažka.

Tvarkaraštis. „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir kitą Europos taurės mačą žais namuose. Kitą trečiadienį (gruodžio 3 d.) vilniečiai priims Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ su buvusiu „Lietuvos ryto“ treneriu Dirku Bauermannu priešakyje.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Asesoft“ – D.Brownas, J.Hayesas, A.Mohammedas, J.Flowersas, G.Lee.

Pirmasis kėlinys

2 min. Į A.Mohammedo dvitaškį tuo pačiu atsakė G.Orelikas (2:2). Po dviejų minučių švieslentėje degė du ketvertai - 4:4.

4 min. „Lietuvos ryto“ sirgalius ant kojų kėlė A.Kavaliauskas ir T.Leslie. Pirmasis pelnė dvitaškį su pražanga, o netrukus T.Leslie galingu dėjimu sudrebino „Asesoft“ krepšį. Jau kitoje atakoje tą patį padarė ir A.Kavaliauskas – 10:6. Tritaškį pridūręs M.Gecevičius didino skritumą iki 13:6.

6 min. T.Leslie (6 tšk.) ir A.Kavaliausko (4 tšk.) duetas vedė „Lietuvos rytą“ į priekį. Vilniečiai įgijo užtikrintą 9 taškų persvarą (18:9).

8 min. B.Baronas į „Asesoft“ krepšį pasiuntė pirmąjį tritaškį – „Lietuvos ryto“ pranašumas pirmą kartą šoktelėjo iki dviženklio – 21:9. Čia pat skriejo dar viena tolima amerikiečio „bomba“ – 24:11.

10 min. It šveicariškas laikrodis veikęs „Lietuvos ryto“ puolimas „Asesoft“ gynybai buvo tiesiog neįkandamas. Per pirmąją 10 minučių atkarpą šeimininkai pelnė 28 taškus ir susikrovė 13 taškų persvarą – 28:15.

Antrasis kėlinys

12 min. Per pirmąsias dvi antrojo ketvirčio minutes „Lietuvos rytas“ nepelnė nė taško, o rumunai tritaškiu sumažino atsilikimą iki vienženklio – 20:28.

14 min. „Lietuvos ryto“ taškų badas gerokai užsitęsė, o „Asesoft“ grėsmingai artinosi 22:28. Tylą po rumunų krepšiu galiausiai nutraukė A.Kavaliauskas. Jo du baudų metimai papildė vilniečių taškų sąskaitą antrajame kėlinyje prabėgus 3 min 41 sek. – 30:22.

16 min. A.Juškevičius pridėjo dvitaškį, bet „Lietuvos ryto“ puolimo šie taškai neatgaivino – 32:25.

18 min. „Asesoft“ gynyba išderino „Lietuvos ryto“ puolimą. Bent du desperatiški vilniečių tolimi metimai net nelietė lanko. Tiesa, puolime nežibėjo ir rumunai – 36:27.

20 min. „Asesoft“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė M.Runkauskas. Po dešimtojo jo taško „Lietuvos ryto“ pranašumas ištirpo iki 6 taškų – 32:38. Po dviejų kėlinių Vilniaus komanda buvo priekyje 39:34.

Trečiasis kėlinys

22 min. „Lietuvos ryto“ puolimas trečiojo kėlinio pradžioje laikėsi ant A.Kavaliausko pečių (42:34). Toliau lietuviams apie save puikiai priminė M.Runkauskas, tritaškiu į savo sąskaitą įsirašęs 13-ąjį tašką (37:42). Tritaškiais apsikeitė ir M.Gecevičius bei D.Labovičius (45:40).

24 min. M.Runkauskas pelnė jau 15-ąjį tašką ir pakartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą, tačiau vienas jis buvo bejėgis prieš A.Kavaliausko ir T.Leslie dvitaškius bei A.Juškevičiaus tritaškį – 54:42.

26 min. „Lietuvos ryto“ sirgaliai už gerą žaidimą plojo atsarginių suolo link ėjusiam A.Kavaliauskui, kurio sąskaitoje jau buvo 17 taškų. Vis dėlto netrukus į „Lietuvos ryto“ krepšį krito D.Labovičiaus tritaškis (47:56). Nuotaiką „Lietuvos ryto‘ arenoje vėl gerokai pakėlė įspūdingai kamuolį į „Asesoft“ krepšį sugrūdęs T.Leslie (58:47).

28 min. „Asesoft“ nekėlė baltos vėliavos. Puolime įsibėgėjęs D.Labovičius mažino skirtumą iki vienženklio – 49:58.

30 min. Po trijų kėlinių „Lietuvos ryto“ persvara siekė 12 taškų – 61:49.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. „Lietuvos ryto“ persvara augo. Prie to prisidėjo ir techninė pražanga „Asesoft“ atsarginių suolui už vieno iš vadovų emocijų netvardymą dėl teisėjų sprendimų. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ arenoje teigiamas emocijas kėlė B.Barono reidas – 67:51.

34 min. Galutinai parklupdyti „Asesoft“ ant kelių nepavyko. Legionierių vedama Rumunijos komanda nuožmiai priešinosi ir nepasidavė – 58:67.

36 min. „Lietuvos rytas“ atsargiu pranašumu laikėsi nuo varžovų iš Rumunijos – 71:60.

37 min. Rumunijos klubas sukilo į lemiamą šturmą. Keturi svečių taškai iš eilės privertė V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės – 71:64.

38 min. A.Kavaliauskas pakėlė aistruolius iš savo vietų efektingu dėjimu, M.Gecevičius atliko rezultatyvų reidą ir skirtumas vėl buvo džiuginantis akį – 75:64.

40 min. Rungtynių pabaigoje pavojaus „Lietuvos ryto“ pergalei nekilo. Vilniečiai laimėjo 79:72.